Ovako bi mogao izgledati Google Pixel sklopivi pametni telefon (video)
Datum objave 20.01.2023 - Sanja Ledinek
Ovako bi mogao izgledati Google Pixel sklopivi pametni telefon (video)
The Verge je prernio video youtubera Dave2D-a u kojem predstavlja Googleov sklopivi telefon sada najviše poznat pod nazivima na webu kao Pixel Fold ili Pixel Notepad.
Video je nastao korištenjem modula kućišta namijenjen proizvođačima zaštitnih maskica, a youtuber je ubacio ekran kako bi mogao bolje prikazati dizajn koji bi trebao imati.
Inače, kao što smo pisali na portalu, dizajn sklopivog Google Pixela trebao bi biti bliži Oppo sklopivom pametnom telefonu nego Samsungovom Galaxy Z Fold 4 . I to je dobra stvar, jer time se dobiva pejzažni zaslon kada se ekrani otvore umjesto portretni format koji zahtjeva za video sadržaje promjenu orijentira telefona. Što se tiče šarke, Google bi se također mogao odlučiti za rješenje slično Oppovom, koje bi ograničilo vidljivost tragova nabora na ekranu (glavni nedostatak sklopivih pametnih telefona).
PROČITAJTE JOŠ
Za Google Pixel Fold otkriveni detalji o kameri
Pixel Fold osvanuo u Geekbench bazi
Ali ono što će zaista izdvojiti ovaj uređaj od ostalih sklopivih pametnih telefona su njegovi okviri. Dok drugi pokušavaju učiniti okvire oko zaslona što je moguće neupadljivim, Googleovo rješenje donosi vrlo debele okvire. I upravo na te debele okvire ( ne na ekran) smješta prednju kameru. Nema sumnje da će Google zbog toga biti kritiziran osim ako ne ponudi pametni telefon po relativno pristupačnoj cijeni u usporedbi s konkurentskim modelima.
Datum objave 20.01.2023
Uz ChatGPT lako je stvoriti zlonamjerni kod
Zabrinutost da bi OpenAI ili bilo koji AI alat mogao postati dvosjekli mač ako ga zlorabe loši akteri nije bila bez osnove.
Prema izvješću tvrtke Check Point, postoje nekoliko hakera (crnih šešira) koji na Dark Web forumima dijele zlonamjerni kod za krađu informacija stvoren pomoću ChatGPT-a na temelju jezika Python. Ovaj kod može pretraživati, kopirati i infiltrirati se u 12 vrsta datoteka kao što su Office dokumenti, PDF-ovi i slike na zaraženim računalima. Među njima, jedan otkriva da je koristio ChatGPT za pisanje koda na jeziku Java, s funkcijom tihog preuzimanja softvera za kontrolu udaljenog poslužitelja i njegovog potajnog pokretanja na zaraženom računalu.
Najviše pažnje privlači objava hakera pod nadimkom USDoD. Budući da nema razinu stručnosti potrebnu za pisanje zlonamjernog koda u Pythonu zanimalo ga je što može po tom pitanju odraditi ChatGPT. Na njegovo iznenađenje dobio je alat napisan u Pythonu s potrebnom funkcionalnošću koji pokazuje potencijal da se razvije u ransomware.
Što je ChatGPT – trend koji će eksplodirati 2023.
Kao rezultat toga, pokazalo se da zabrinutost kibernetičkih stručnjaka sigurnosti nije bio bezratložan jer ChatGPT kriminalcima niske razine daje priliku da razviju zlonamjerni softver. Osim toga napredniji kibernetički kriminalci također mogu iskoristiti prednosti ChatGPT-a za poboljšanje operativne učinkovitosti, popunjavanje rupa u svojim kvalifikacijama ili znanju i ne moraju vladati s previše programskih jezika. Mora se dodati da je, u ovom trenutku, činjenica da su alati umjetne inteligencije još uvijek prilično ‘slabi’ i ne baš pouzdani, zbog čega hakeri crnih šešira mogu malo oklijevati oslanjati se na umjetnu inteligenciju. Međutim, kako ovi alati postaju zreliji, rizik od zlouporabe dugoročno ostaje.
Kako bi kibernetičkim kriminalcima bilo teže zlouporabu tehnologije, programeri će morati obučiti i poboljšati svoje AI alate koji mogu identificirati zahtjeve za koje se sumnja da služe zlonamjernim namjerama. Također može se razmotriti još jedna opcija, a to je primjena zahtjeva za autentifikaciju i autorizaciju za korištenje alata OpenAI – slično onome što rade online financijske institucije ili usluge plaćanja.
Datum objave 20.01.2023
Microsoft Windows 12 ipak u razvoju?
Priča se da bi se nakon Windowsa 11, Microsoft mogao vratiti u trogodišnji ritam lansiranja nove generacije operativnih sustava i lansirati Windowse 12 najranije 2024. godine. U rujnu prošle godine, Aaron Woodman, generalni direktor Windows Marketing Operations, upitan je o Windowsu 12. Tada je izjavio da nije upoznat postojanjem takvog plana i trenutni fokus kompanije je još uvijek oko stalne optimizacije Windowsa 11, pokretanja godišnjih ažuriranja i drugih poboljšanja značajki.
Međutim, Panos Panay, potpredsjednik i glavni proizvodni direktor Microsofta, nedavno je govoreći o značaju AI tehnologije istaknuo da će umjetna inteligencija promijeniti način na koji radimo stvari u sustavu Windows. Nadodao je da
sada kada postoje modeli proizvodnje velikih razmjera, uključujući jezične modele, modele za generiranje koda, modele slika itd., potreban je operativni sustav koji briše granice između oblaka i ruba, što Microsoft radi.
PROČITAJTE JOŠ
Ovako će se razvijati Windows 11 u 2023.
Notepad dobiva kartice u sustavu Windows 11
Microsoft značajno optimizira SMB kompresiju sustava Windows 11 kako bi smanjio vrijeme mrežnog prijenosa datoteka
Sudeći po ovoj izjavi, Microsoft ipak razvija potpuno novi operativni sustav, a prošlogodišnji “demanti ” Aaron Woodman može biti činjenice da ime novog operativnog sustava nije potvrđeno, ili jednostavno ništa nije htio objaviti zbog povjerljivosti. Uostalom, i Microsoft je rekao da je Windows 10 zadnja verzija Windowsa, ali lansirali su Windows 11.
Također iz nekih izvora (iako nepotvrđenih) cure informacije da će Windows 12 biti potpuno drugačiji od trenutne arhitekture Windows 10 i Windows 11. Sučelje bi trebalo biti modernije i donji sloj uvelike promijenjen s dodanim brojnim novim tehnologija među kojima je u fokusu AI umjetna inteligencija i strojno učenje. Pokažu li se ove glasine istinite, predviđa se da bi Microsoft mogao lansirati Windows 12 najranije krajem 2024. godine.
Datum objave 20.01.2023
Nova Microsoftova otpuštanja doseći će 11 000 zaposlenika
Sky News objavljuje da softverski div Microsoft sprema otpustiti još od oko 5 posto zaposlenika širom svijeta nakon što su u srpnju i listopadu prošle godine eliminirali osoblje u više odjela i obustavili zapošljavanje.
Budući Microsoft ima više od 220.000 zaposlenika, uključujući 6.000 u Velikoj Britaniji, ako su vijesti točne, to bi značilo otpuštanje oko 11.000 zaposlenika. Prema drugim medijima, Microsoft planira otpustiti najviše zaposlenika u “ljudskim resursima” i raznim inženjerskim odjelima kako bi riješio sve lošije globalne ekonomske izglede i mogućnost dugotrajnog usporavanja potražnje za softverom i uslugama.
U međuvremenu, glasnogovornik Microsofta negira masovna otpuštanja, rekavši da kao i sve tvrtke, redovito procjenjuju svoje poslovne prioritete i strukturiraju ih u skladu s tim.
PROČITAJTE JOŠ
FTC blokira Microsoftovu akviziciju Activision Blizzarda
Microsoft Office testira nove značajke za Android telefone
[Infografika] – Microsoft Defender zaobilazi 19% phishing e-poruka
Microsoft će sljedeći tjedan objaviti svoju zaradu za treće fiskalno tromjesečje. Ako Microsoftova otpuštanja budu finalizirana, ove informacije o otpuštanjima bit će potvrđene ili demantirane, prije nego što CEO Satya Nadella izvijesti investitore o financijskim rezultatima tvrtke 24. siječnja.
Datum objave 18.01.2023
ChatGPT stiže u Microsoftov Azure: utjecaj se širi
Na Svjetskom ekonomskom forumu 2023., izvršni direktor Microsofta Satya Nadella rekao je u intervjuu za Wall Street Journal da planiraju integrirati OpenAI alate za umjetnu inteligenciju, kao što je ChatGPT u cijeli niz proizvoda.
Dodaje da sada uslugu OpenAI na Azure mogu koristiti sve tvrtke bez potrebe za pozivnicom. Ali moraju zadovoljiti određene standarde, zatražiti pristup i objasniti za što žele koristiti različite Open AI proizvode u vlastitim aplikacijama u oblaku, uključujući DALL-E generator slike teksta i jezični sustav GPT-3.5.
Određeni filtri sadržaja također će ostati aktivni kako bi otkrili zlouporabu rezultata umjetne inteligencije. U budućnosti, tvrtke i programeri koji se pridruže i nakon GPT-3, Codex i Dall-E 2 također će moći koristiti OpenAI-jev ChatGPT u usluzi oblaka. U isto vrijeme, Microsoft obećava da će uskoro učiniti dostupnim korisnicima ChatGPT chat bot, koji je opisan kao “debuggirana verzija GPT-3.5″.
Što je ChatGPT – trend koji će eksplodirati 2023.
Pitate li se gdje je Google u ovoj priči, jer očito Microsoft ne želi ništa propustiti i ima ogromne ambicije, reći ćemo da je veliki “G” prošle godine unutar tvrtke proglasio “crveni kod”. Sastanci su se umnožili i timovi da rade na alternativi ChatGPT-u i mogli bi ponuditi relativno učinkovit alat jer potencijal ove tehnologije je u svakom slučaju golem.
Datum objave 18.01.2023
Mac mini s Apple M2 čipom snažniji nego ikada i jeftiniji od prethodne generacije
Mac mini (2023) približava se mogućnostima profesionalnih MacBook Pro računala i najpristupačnije je računalo u liniji.
Mac mini (2023) izvana se ne razlikuje od modela prijašnje generacije. Ali prelazi s prvog procesora iz obitelji Apple M1 na najnoviji M2 s osam procesorskih jezgri (četiri visokih performansi i četiri energetski učinkovite) i grafičkim sustavom od 10 jezgre ili M2 Pro sa 16-core GPU. U prvom slučaju dostupno je 8 GB objedinjene memorije s propusnošću do 10 GB / s, dok drugom do 32 GB pri 200 GB / s. U prvoj verziji SSD kapaciteta je od 256 GB do 2 TB, dok drugoj od 512 GB do 8 TB.
Mogućnosti čipa omogućuju simultanu reprodukciju do pet 8K ProRes streamova ili do 23 4K ProRes streama pri 30 sličica u sekundi. Ugrađeni Neural Engine upravlja AI operacijama 40 posto brže.
Oba računala maju ugrađeni zvučnik i integrirano napajanje, dva USB Type-A (5Gbps) porta i jedan HDMI video izlaz, Gigabit Ethernet port i ažurirani 3,5 mm audio priključak s podrškom za slušalice visoke impedancije. Od bežičnih sučelja na popisu su Wi-Fi 6E i Bluetooth 5.3. Osim toga, M2 verzija ima ma dva Thunderbolt 4 priključka i podržava do dva monitora. M2 Pro verzija ima četiri Thunderbolt 4 porta i dodatno je sposobna rukovati jednim 8K monitorom, što prije uopće nije bilo dostupno na Macu.
PROČITAJTE JOŠ
Test – Apple iPad Air 64 GB 5th generation i Next One dodaci
Apple iPhone SE (2022) recenzija
CIJENA I DOSTUPNOST
Novi Mac mini s M2 i M2 Pro čipovima dostupni su za naručivanje na službenoj Apple web stranici i Apple Store aplikaciji u 27 zemalja po cijeni od 599 dolara, odnosno 1299 dolara.
Ovim lansiranjem Apple je službeno ukinuo posljednji Mac mini s Intelovim procesorom.
Datum objave 18.01.2023
MacBook Pro od 14 i 16 inča s nabrijanim čipovima M2 Pro i M2 Max
Nakon što je Apple najavio M2 Pro i M2 Max čipove, istovremeno je ažurirao MacBook Pro od 14-inča i MacBook Pro od 16-inča prijenosna računala. Dok izgled ostaje nepromijenjen, osnovne specifikacije su nadograđene i performanse znatno poboljšane.
14-inčni MacBook Pro modeli imaju 14,2-inčni zaslon s izvornom rezolucijom 3024 x 1964 piksela , dok 16-inčni modeli imaju 3456 x 2234 piksela rezoluciju. Ovo su Appleovi Liquid Retina XDR LCD paneli, sa 120 Hz Promotion i do 1000 cd/m² kontinuirane svjetline, plus puna reprodukcija P3 raspona boja.
MacBook Pro s M2 Max
MacBook Pro opremljen s M2 Max čipom (12 jezgri, s do 8 jezgri visokih performansi i 4 jezgre visoke učinkovitosti) i 38-jezgreni GPU, koji guraju brzinu rada do ekstrema. S do 96 GB objedinjene memorije, MacBook Pro pomiče granice grafičke memorije prijenosnog računala za izvođenje složene obrade slike, kao što su složena 3D geometrija i teksture. RAM je minimalno 32 GB, a propusnost memorije 400 Gbps.
MacBook Pro s M2 Pro
14-inčni MacBook Pro s M2 Pro CPU-om od 10 jezgri, od kojih je šest performansi i četiri jezgri učinkovitosti ima 16 aktivnih GPU jezgri i 16-jezgreni Neural Engine za AI ubrzanje. Standardno je 16 GB integriranog RAM-a, ali se može konfigurirati na 32 GB. Dobiva se i SSD od 512 GB, koji se može konfigurirati na 1 TB, 2 TB, 4 TB ili 8 TB. Snažni medijski mehanizam M2 Pro pokreće najpopularnije video kodeke, dramatično ubrzavajući video reprodukciju i kodiranje uz vrlo malu potrošnju energije.
Baterije
Apple obećava do 22 sata trajanja baterije, što je najduže ikada za Mac prijenosno računalo. Ovisno o tome koju varijantu odaberete, dobit ćete USB Type-C punjač od 67 W, 96 W ili 140 W i odvojivi MagSafe 3 kabel.
Bolja povezanost
Sve nove MacBook Pro varijante imaju tri Thunderbolt 4 priključka, HDMI video izlaz koji po prvi put omogućuju 8K vanjske zaslone, utor za SDXC karticu, 3,5 mm audio priključak te Wi-Fi 6E za brže bežično povezivanje. Tu je i 1080p FaceTime HD kamera, zvučni sustav sa šest zvučnika i mikrofoni studijske kvalitete.
Modeli od 14 inča debljine su 15,5 mm i mase do 1,63 kilograma, dok su modeli od 16 inča debljine 16,8 mm i mase do 2,16 kilograma. Uz to su još uvijek dostupni u srebrnoj i svemirsko sivoj boji.
PROČITAJTE JOŠ
Apple predstavlja iPad Pro 2022 s M2 čipom
Apple napušta ARM i prelazi u RISC-V kamp
Uskoro Linux kompatibilan s Apple M2 hardverom
Cijena i dostupnost
Predbilježbe za kupnju u službenim Appleovim trgovinama uključujući Appleovu internetsku trgovinu, a bit će u prodaji u 26 zemalja. Verzija od 14″ košta najmanje 2.449 eura, a od 16″ najmanje 3.049 eura.
Sada još pogledajte video s prezentacijom novih uređaja u trajanju od 18 minuta koja pokriva nove procesore, Mac mini i MacBook Pro prijenosna računala.
Datum objave 18.01.2023
Apple najavio M2 Pro i M2 Max moćne i energetski učinkovite procesore
Apple proširuje liniju brendiranih ARM procesora za Mac s dva modela: M2 Pro i M2 Max. Temelje se na 5-nm procesnoj tehnologiji druge generacije.
Apple M2 Pro
M2 Pro čip dolazi s 40 milijardi tranzistora što je gotovo 20 posto više od M1 Pro i dvostruko više od M2. CPU ima opcije s 10 i 12 jezgri, koristeći kombinaciju 8 jezgri performansi i 4 jezgre učinkovitosti. GPU je 19-jezgreni.
Također ima do 32 GB objedinjene memorije s propusnošću do 200 GB/s i niskom latencijom. U usporedbi sa svojim prethodnikom pokazuje 20 posto bolje performanse u više niti. Također je 80 posto brži u Photoshopu i kompajlira se u Xcode do 2,5 puta brže od najsnažnijeg MacBook Pro-a temeljenog na Intelu.
Apple M2 Max
M2 Max sastoji se od 67 milijardi tranzistora. Koristi isti 12-jezgreni CPU kao i M2 Pro. GPU je još snažniji, s do 38 jezgri i većom L2 predmemorijom. Uključuje do 96 GB objedinjene memorije s propusnošću do 400 GB/s. Ovaj čip postao je najsnažniji i najučinkovitiji za prijenosna računala profesionalne klase na svijetu.
PROČITAJTE JOŠ
Apple se priprema koristiti vlastite zaslone od 2024.
Apple Watch 8 recenzija
Prema specifikaciji, oba čipa imaju 16-jezgreni Neural Engine sposoban za 15,8 trilijuna operacija u sekundi, podržavaju hardverski ubrzano H.264, HEVC i ProRes video kodiranje i dekodiranje omogućujući reprodukciju više 4K i 8K ProRes video streamova. Osim toga, M2 Max pruža do 2x brže video kodiranje od M2 Pro. Navedeno trajanje baterije iznosi 22 sata, što zvuči nevjerojatno s obzirom na razinu profesionalnih mogućnosti hardverske platforme.
Datum objave 17.01.2023
7 točaka na koje treba obratiti pažnju pri kupnji prijenosnog računala
Suočeni s hibridnim uredskim potrebama koje su postupno postale mainstream zbog utjecaja pandemije, mnogi zamjenjuju stolna računala – prijenosnim računalima. Želite li i vi možda zamijeniti svoje stolno računalo novim i koristiti kao radnu platformu, pročitajte sedam ključnih točaka na koje treba obratiti pažnju prije nego krenete u kupnju.
1. Lakoća i prenosivost
Osim ako iznimno ne tražite moćne performanse ili planirate više od 80 posto vremena koristiti prijenosnik na fiksnim lokacijama, na prvom mjestu potrebno je uzeti u obzir “tankoću” i masu prijenosnika. Što tanji i lakši, bit će ugodniji za prenošenje.
2. Otpornost na udare i padove
Kada se prijenosno računalo često iznosi iz doma radi korištenja, moglo bi biti udareno ili ispušteno na tvrdu površinu tijekom putovanja na posao/ fakultet ili uslijed čestog vađenja i pohranjivanja u ruksak, odnosno torbu. Stoga, bilo bi mudro odabrati prijenosno računalo koje je izrađeno od kvalitetnih izdržljivih materijala.
3. Prikladnost zaslona
Pod premisom zadovoljavajuće prenosivosti, što je veći zaslon, to je prikladniji za dugotrajnu upotrebu i prikaz sadržaja. Vrijedno je napomenuti da su zasloni mnogih prijenosnih računala sada promijenjeni u format 16:10 s većim okomitim rasponom prikaza, što je korisno za pregledavanje podataka i obradu teksta. S druge strane zasloni omjera 16:9 bit će prikladniji za video sadržaje ili prikaz računalne grafike.
4. Specifikacije hardvera odabiru se prema stvarnim potrebama
U ovoj fazi, funkcije i primjene prijenosnih računala klasificiraju se na vrlo detaljan način. Prema različitim potrebama, sastav internog hardvera prijenosnih računala također će varirati. Ne postoji konfiguracija hardvera koja je 100 posto prikladna za baš za sve. Zato predlažemo da razmislite za što će te najviše koristiti prijenosnik. Radi li se o općim uredskim primjenama, dizajnu, 3D aplikacijama ili gamingu. Nakon što odredite namjenu, odaberite odgovarajuću liniju hardvera. Osim toga, treba obratiti pažnju na to ima li prijenosno računalo odgovarajuću skalabilnost, poput memorije i SSD-a, koji se mogu nadograditi u budućnosti.
5. Video konferencije
Među najčešćom primjenom za rad s prijenosnim računalima su video konferencije, pa su relevantne specifikacije postale ključne pri kupnji. Primjerice razlučivost i kvaliteta video kamere, zvuka ugrađenih zvučnika i učinak hvatanja zvuka mikrofona. Pripazite na ove specifikacije.
6. Adekvatno trajanje baterije
Da biste se mirno suočili s cjelodnevnim radnim zadacima, trajanje baterije prijenosnog računala je ključno, posebno kod “rada bez fiksnog mjesta”. Treba imati na umu da u specifikacijama proizvođači navode trajanje baterije na jednom punjenju postignuti u nekim optimalnim i laboratorijskim uvjetima. Realno, to vrijeme je nešto kraće.
7. Sigurnosna razmatranja ne mogu se zanemariti
Većina prijenosnih računala pohranjuje veliku količinu radnih podataka i osobnih podataka o privatnosti, stoga se ne smiju zanemariti sigurnosni mehanizmi zaštite, kao što je prepoznavanje otiska prsta/prepoznavanje lica, funkcija maskiranja video objektiva, itd.
Na kraju, predlažemo vam da razmotrite neki od modela koji se uklapaju u većinu ovih točaka, a mi smo ih testirali u godini koja je iza nas.
To su:
Datum objave 17.01.2023
MSI lansira Clutch GM31 Lightweight - praktičan i lagan gaming miš
MSI je najavio Clutch GM31 Lightweight Wireless i žičani Clutch GM31 Lightweight miševe svojoj seriji modela za igranje.
Clutch GM31 Lightweight modeli ergonomijom kućišta bolje pristaje igračima s malim do srednje velikim rukama te su prilagođen korištenju desnom rukom. Koristeći lagani crni mat plastični materijal s hrapavom površinom, Clutch GM31 Lightweight Wireless teži samo 73 grama, dok žičana verzija 58 grama.
Bočne strane imaju premaz nalik gumi s teksturiranim uzorkom koji pomaže sigurnijem držanju miša tijekom upotrebe. Kotačić je bez pozadinskog osvjetljenja, ugodne teksture i premaza poput gume. Glavne tipke opremljene su OMRON mehaničkim prekidačima koji mogu izdržati 60 milijuna klikova.
Na donjoj strani je optički senzor razlučivosti do 12000 DPI (PixArt PAW-3311 bežični model i PixArt PMW-3360 žični model). DPI se mijenja uz pomoć odgovarajuće tipke na dnu miša.
PROČITAJTE JOŠ
CES 2023: MSI najavljuje Spatium M570, SSD tipa PCIe 5.0
CES 2023: MSI računala nominirana za Innovation Award
MSI izdaje MEG Z690 GODLIKE matičnu ploču s LCD zaslonom
Uz 2.4G bežičnu tehnologiju, Clutch GM31 Lightweight Wireless prenosi ulaze brzinom od samo 1 ms što rezultira glatkim i stabilnim kretanjem miša. Priložena stanica za punjenje omogućuje praktično i jednostavno iskustvo punjenja postavljanjem miša na nju. Dovoljno je 10 minuta punjenja kako bi baterija trajala do 7 sati. Alternativno, može se nastaviti igranje spajanjem priloženog USB Type-C kabela izravno na miš.
Softver MSI Center može se koristiti za prilagodbu različitih postavki miša i prilagodbu RGB svjetla. CLUTCH GM31 Lightweight (i žičani i bežični) trebali bi se uskoro naći u maloprodaji i cijena ovisi o prodavatelju.
Forum
Objavljeno prije 2 sata
Mobileshop.eu (informacije i iskustva)Objavljeno prije 4 sata
Sam svoj majstor - razni radovi po kući/stanuObjavljeno prije 4 sata
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of ChornobylObjavljeno prije 5 sati
AutomobiliObjavljeno prije 5 sati
K: graficku do 250euNovosti
Što su veliki jezični modeli ili LLM?
Što je LLM? Veliki jezični modeli (LLM) su klasa temeljnih modela koji su obučeni na velikim količinama podataka kako bi pružili temeljne mogućnosti potrebne za pokretanje višestrukih slučajeva upotrebe i aplikacija te rješavanje velikog br... Pročitaj više
Šuška se da Google planira spojiti Chrome OS s Androidom, pa čak i stvoriti prijenosno računalo
Google ne samo da nastavlja poboljšavati Android sustav, već je također pokrenuo vlastiti Pixel Tablet, kodnog naziva Snowy, a sada se šuška da bi sljedeći korak mogao biti integracija Chrome OS-a za računala s Androidom. Ovaj potez navodno... Pročitaj više
Microsoft lansira Azure Integrated HSM, Azure Boost DPU i nove akceleratore za AI računalstvo na Ignite 2024
Na ovogodišnjem događaju Microsoft Ignite 2024, Microsoft je najavio niz novih tehnologija i inovacija koje imaju za cilj unaprijediti Azure usluge u oblaku, posebno u kontekstu sigurnosti podataka i računalnih resursa za umjetnu inteligenc... Pročitaj više
Google dodaje funkciju "memorije" u Gemini AI model za poboljšanje korisničkog iskustva
Google je najavio novu funkcionalnost za svoj Gemini Advanced AI model, koja omogućuje memoriju, odnosno sposobnost pamćenja prethodnih interakcija i preferencija korisnika. Ova funkcija, koja je trenutno dostupna samo za odabrane korisnike... Pročitaj više
Antimonopolska tužba između FTC-a i Mete uskoro će ići na suđenje, možda će morati razdvojiti Instagram i WhatsAppa
Antimonopolska tužba između Savezne trgovinske komisije (FTC) i Meta Platforms (bivši Facebook) u kojoj se istražuje spajanje Meta sa Instagramom i WhatsAppom mogla bi imati dalekosežne posljedice za tehnološku industriju, a suđenje koje je... Pročitaj više
Sve novosti