PCMark 8

Gledajući ukupne performanse sustava, R13 se smjestio ispod prijenosnika s dediciranim grafičkim karticama, a iznad ostalih sa sličnim procesorima i količinom radne memorije – SSD je ono što čini razliku.

Cinebench 15

Gotovo identičan rezultat onome što je Inspiron 3543 postigao – očekivano s obzirom da se radi o istom procesoru.

x.264 5.0 – Pass 1

Ovdje je pak R13 ispao brži od Inspirona unatoč istom procesoru. S obzirom da sve testove radimo s uključenom Turbo Boost tehnologijom, plesanje radnog takta vjerojatno je uzrok ovakvom rezultatu.

7-Zip

Tik uz rame i7 Haswell-U procesoru koji se nalazi u Inspironu 7737. Kao što smo prije spomenuli, Broadwell-U nije donio veliki napredak u clock for clock performansama.

ATTO Disk Benchmark

Svi donedavno testirani prijenosnici koristili su mehaničke diskove i bilo kakva usporedba s SSDom ugrađenim u R13 je nerealna.

AIDA64 Memory

Iako je memorija zalemljena, zalemljena je u dvokanalnom režimu i to se jasno odražava na rezultatima memorijskih testova.

3DMark

Očekivani rezultat integrirane grafičke kartice. Malo slabiji rezultat od GeForce 820M koja se nalazi u Inspironu 3542 te nešto snažnija od HD 5500 koja se nalazi u Dell Latitudeu E3450. Iako i5 5200U i i7 5500U koriste isti grafički čip, HD 5500 u i7 procesoru može koristiti viši maksimalni turbo.

Tomb Raider

Bez obzira što se radi o ultrabooku, ako se smanji razina detalja i rezolucija, moguće je odigrati i pokoju noviju igru. Ako bi se poigrali s ograničavanjem maksimalne brzine procesora te na taj način grafičkoj kartici ostavili malo više TDP prostora možda bismo dobili i pokoji frame više.

Kako gameplay izgleda u League of Legends i World of Tanks možete pogledati u sljedećem YouTube videu. Prilikom snimanja koristili smo nativnu rezoluciju ekrana od 2560×1440. League of Legends pokrenuli smo sa svim postavkama na Medium, dok smo za World of Tanks koristili sve Low postavke.

Kao što se iz snimke vidi, League of Legends bio je limitiran na 30 sličica u sekundi (iako smo Frame rate cap stavili na 60) i svega nekoliko puta je pao do 25. World of Tanks je glatko klizio sve dok nismo ušli u Sniper mode prilikom čega bi broj sličica u sekundi pao ispod 20 i bilo kakvo ciljanje postaje gotovo nemoguće. Promjena rezolucije na 1280×720 digla je broj sličica u sekundi gotovo tri puta i WoT je bio savršeno igriv.

Autonomija

Sasvim očekivano vrlo dobra autonomija, u našem testu ipak nešto kraća od marketinških 7:30h, koji iskreno nisu nedostižni ako bi se okrenuli uredskom radu, ugasili pozadinsko osvjetljenje, touch funkcionalnost i malo smanjili osvjetljenje ekrana. Gotovo 7 sati je svakako odličan rezultat i bez dodatnih podešavanja.