Na donjem su dijelu ploče dva Realtekova kontrolera – GbE LAN i ALC892 audio. Na dnu je ITE-ov I/O kontroler. Iza kontrolera su svoje mjesto našli PCIe i PCI slotovi. PCIe x16 dužine su tri, no samo je prvi u stanju raditi na x16 brzini. Ploča podržava CrossFireX a tada će prva dva PCIe X16 utora raditi u x8 modu, dok je treći isključivo x4 brzine. Uz njih, tu su i tri PCIe x1 slota te jedan legacy PCI slot. Iza druga dva PCIe x1 slota nalazi se CR2032 baterija. Na samom se dnu s lijeva na desno nalaze F_AUDIO, SPDIF_O, COM, TPM, F_USB4, F_USB3, F_USB2 i F_USB1 konektori. Do njih je još jedan SYS_FAN konektor (svi na ploči su 4-pinski), F_PANEL konektor i jedan vertikalni SATA 3Gbps konektor. Prema gore se uz sam rub ploče nastavlja uvijek korisna LED dijagnostika, dva BIOS konektora, i šest SATA 6Gbps konektora. Za napomenuti je kako ploča/APU podržava DualGraphics mod, baš kao i kod prethodne serije tako da se grafičke performanse mogu povećati ugradnjom primjerice HD6670 kartice. Ono što je novost za ovu seriju je podrška za LucidLogix Virtu MVP koji funkcionira kada imate diskretnu grafiku a monitor je spojen na integriranu, baš kao i kod Intel platformi.

I/O stražnji panel:

  • 1 x PS/2 keyboard/mouse port
  • 1 x D-Sub port
  • 1 x DVI-D port
  • 1 x optical S/PDIF Out connector
  • 1 x HDMI port
  • 1 x DisplayPort
  • 4 x USB 3.0/2.0 ports
  • 2 x USB 2.0/1.1 ports
  • 1 x eSATA 6Gb/s connector
  • 1 x RJ-45 port
  • 6 x audio jacks (Center/Subwoofer Speaker Out/Rear Speaker Out/Side Speaker Out/Line In/Line Out/Microphone)

Stražnji panel ima uobičajeni broj konektora a za pohvalu su i jedan eSATA konektor te četiri USB3.0 konektora. Ipak je riječ o ploči iz nižeg tržišnog segmenta pa će korisnici ovo znati cijeniti. Display Port i HDMI, uz VGA i HDMI idu standardno uz mogućnosti APU-a, a Eyefinity 2.0 isto dolazi kao standard.

 

F2A85X-UP4 (dostupni naponi)
CPU Voltage Auto, Manual, Dynamic (od 0.8V do 2.1V u koracima od po 0.00625V)
NB VID

Manual, Dynamic od 0.8V do 2.1V u koracima od po 0.00625V

DRAM Voltage od 1.1V do 2.62V u koracima od po 0.01V
FCH Voltage od 1V do 1.4V u koracima od po 0.01V
APU PLL Auto, Manual od 2.2V do 2.8V u koracima od po 0.02V
APU VDD Auto, Maual, od 1V do 1.5V u koracima od po 0.01V
VCore Loadline Calibration Auto, Normal, Extreme, Medium, Low, Standard
NBVID Loadline Calibration Auto, Normal, Extreme, Medium, Low, Standard

 

S obzirom da ploča nije primarno okrenuta entuzijastima i overclockerima nismo očekivali kako će opcija za podešavanje biti mnogo, no ipak nije tako. Mogućnosti za promjenu napona ima dovoljno a i raspon je sasvim zadovoljavajući. Teško da će netko tjerati APU-e preko 1.55 – 1.6V na zraku pa ovih vršnih 2.1V mami na ekstremnije hlađenje. Opcija je dakle sasvim dovoljno, a kao što će te kasnije vidjeti uz pomoć se ove ploče može sasvim lijepo podići razina performansi 5800K APU-a na novi nivo.

BIOS/UEFI sučelje je standardno, tj. točno onakvo kakvo smo vidjeli kog Z77 ploča. To znači kako je bržu u odzivu i jednostavnije za korištenje od stare UEFI serije, no i dalje nije lišeno neprivlačnog 3D sučelja. Sa softverske se strane također nije ništa promijenilo i očito ćemo pričekati još jedno vrijeme kako bi Gigabyte i na ovome polju uhvatio svog direktnog rivala Asusa. U svemu ostalom ovo je stvarno zreo proizvod, lišen dječjih bolesti koji će sa novijim revizijama BIOS-a postati još bolji (mi smo koristili dvije beta verzije F3c i F3e i svaka je donijela svoj set dodatnih nadogradnji). Krenimo na testove!