DirectX 12 – nastavak

Prey je friški naslov Akrane Studios razvojnog tima i Bethesde kao izdavača. Baziran je na Cryengineu, a riječ je o FPS-u u kojem se na Talos I svemirskoj stanici igrač bori protiv najezde vanzemaljskog kolektiva Typhoon. Framerate smo mjerili OCAT-om, u Talos 1 predvorju gdje je otvoreniji prostor, a ima i prve malo veće akcije. Ovdje nove AMD-ove kartice nemaju sjajne rezultate i tu čak i Liquid kaska ia 1080, dok Air verzija gubi dodatni framerate, a 56-ica ga vrti na oko 90 fps-a. Ipak, ovo sve je i više no dovoljno za glatku igru na 1440p.

Vega 64 Air je ovdje izgubila deset sličica u sekundi iza Liquid verzije i po tome opet vidimo koliko je ključno dobro hlađenje za Vega kartice koje potencijala za loviti konkurenciju imaju rada rade na višim frekvencijama.

Za kraj jedan relativno novi DX11 naslov

Dawn of War III je Relicova igra, napravljena na Essence v4.0 engineu, koji je unaprijeđena trojka na kojem je Company of Heroes 2 bio napravljen. Svima je manje više poznata Warhammer priča, a ovo je prvi stand alone naslov u serijalu od 2011. godine. Igra ima svojih mana i nije postala jako popularna, no eto nova je pa ju još uvijek volimo uvrstiti u testove. Ovdje vidimo kako su obje Vege 64 brže od GTX1080, a ni Vega 56 nije drastično sporija.

Overclocking

Performanse Vege 64 su overclockingom narasle za oko 5% u prosjeku, a Vege 56 za oko 8%. Kod obje kartice smo ručno ubrzali ventilator pa ih je dobro hladio, ali je buka manje više bila nesnosna.

Potrošnja, buka i zagrijavanje

S obzirom da je i7 7800X puno veći potrošač u overclockingu od i7 3960X-a ovdje nemamo usporednih rezultata sa starijim karticama. Stoga uspoređujemo tri do sada testirane kartice i vidimo kako je 56-ica sa 125 W pri vršnom opterećenju zapravo najefikasnija po performansama koje daje.

I dok Vega 64 Liquid ima odličan sistem hlađenja, za Vege 64 i 56 AirCooled se ne može reći isto. Njihovi se grafički procesori pod normalno zagrijavaju blizu i preko 80°C, a ventilatori su pri tom iznimno bučni (do 54 dB). Nadamo se kako će se, tiši, efikasniji i brži AIB modeli ipak ubrzo pojaviti na tržištu.