Memorijske performanse @ 3.400 MHz

Performanse propusnosti memorije se razlikuju minimalno između dva procesora.

Potrošnja sistema

Oba nova procesora su veći potrošači unatoč prijelazu na manji proizvodni proces i tvrdnjama AMD-a kako rade na 50 mV nižem naponu u prosjeku. Ovdje je očito kako su i jedan i drugi podignuti do svojih maksimuma i kako je vjerojatno leakage struje malo veći.

Zagrijavanje @ Wraith Prism

Prije analize treba naglasiti kako Ryzen 7 2700X ima Tctl i Tdie temperature (pri čemu je Tdie = Tctl – 10°C), dok Ryzen 5 2600X ima samo Tctl. Tako smo u ovim grafovima koristili Tctl za 2700X i Tctl za 2600X. Kako bi dobili Tdie za 2700X potrebno je oduzeti 10°C. Isto tako, ovih vrlo visokih se vrijednosti ne treba bojati jer je Tctl max na oko 120°C.

Jasno je kako Wraith Prism nije najidealniji hladnjak za 2700X no ako nemamo ambicija za overclockingom svakako će poslužiti. U normalnim je radnim uvjetima zadovoljavajuće tih (45 – 46 dB), no kada u potpunosti opteretimo procesor okretaji rastu na 3.000 u minuti, a buka na već dosta čujnih 50 dB. Na Prism-u se nalazi i prekidač koji iz položaja L možemo prebaciti u H, čime maksimalni okretaji porastu na oko 3.700, a buka na vrlo visokih 55 dB.

Zagrijavanje @ Wraith Spire

Ponovno smo ovdje koristili Tctl temperature i jasno je kako je Spire neadekvatan za efikasno hlađenje oba procesora.