Grafičke i općenite performanse

amd_ryzen_thradripper_3990x_7

Grafičke smo performanse mjerili uz pomoć SPECviewperf 13 benchmarka. On mjeri 3D performanse pod OpenGL i DirectX API-ima u različitim opterećenjima (viewsets), koji predstavljaju grafički sadržaj i ponašanje pravih aplikacija. Rezultate nismo imali s čim usporediti, no tu su za sve oni koji imaju profesionalnu grafiku i žele vidjeti koju razinu performansi donosi W5700 u odnosu na njihovu karticu.

amd_ryzen_thradripper_3990x_8 amd_ryzen_thradripper_3990x_9

Isto tako, SPEC ima i workstation test koji mjeri sve ključne aspekte performansi jedne radne stanice. Više od 30 opterećenja sa 140 testova mjeri performanse procesora, grafike, I/O-a i memorijsku propusnost te daje općeniti rezultat. Ponovno, ovdje nismo imali usporedbu, no svatko tko je zainteresiran kako njegovo računalo radi može skinuti ovaj benchmark i usporediti rezultate s ovom MSanovom konfiguracijom.

Memorijske performanse @ 3.600 MHz CL16

Za usporedbu s ostalim Threadripperima smo zamijenili Kingstonov kit, i ubacili G.Skillov Trident Z brzine 3.600 MHz i CL16 latencija. Kao što vidimo rezultati su prosječni, s nešto višim vremenom pristupa što je i očekivano.

Memorijske performanse @ 2.400 MHz CL17

Na nižoj je brzini propusnost logično još niža, a vrijeme pristupa je iznimno visoko. Bilo bi stoga dobro nabaviti bržu radnu memoriju uz ovaj procesor. Razlika od stotinjak eura na ukupnu cijenu neće značiti puno.

Potrošnja sistema

Za kraj potrošnja koja je očekivano visoka već i samo kada je procesor opterećen. S opterećenom i grafikom to raste na preko 650 W no to nije nikakav problem za ugrađeno kilovatno napajanje, ali ni za kućište koje ima dobra rashladna svojstva. Buka je visoka, no to je i normalno za moćnu radnu stanicu.