antec_da601_13 antec_da601_14

Stražnja strana je rezervirana za kabele prednjeg panela, LED kontroler i hub za ventilatore, diskove i napajanje. Za napajanje u osnovnoj konfiguraciji ima oko 200 milimetara prostora, što znači da će ona od 180 milimetara stati bez većih problema s kabelima i konektorima. Za veća je napajanja potrebno ukloniti jednu stranu kaveza za diskove. Na gornjem se dijelu nalaze i dvije ladice za 2,5-inčne diskove, tik ispod proreza za stražnji nosač CPU hladnjaka. Još je dva 2,5-inčna diska moguće ugraditi priručno na desni zid, a ispod su dvije tool-less plastične ladice za 2.,5/3,5-inčne diskove.

Led kontroler ima četiri konektora za ARGB signal i četiri za PWM signal za ventilatore. U osnovnoj konfiguraciji kontrolira četiri LED trake s prednje strane i Prizm ARGB ventilator, a spojiti je moguće i dodatna tri ARGB ventilatora. Osim što sam nudi nekoliko različitih efekata, kontroler je kompatibilan i s matičnim pločama, tj. Aura, Mystic Light, RGB Fusion i Polychrome Sync programima.

antec_da601_15

U kućište smo ugradili komponente iz testa Antec Mercury 240 AIO hladnjaka. Matična ploča je bila Gigabyteova X470 Aorus Gaming 7 WiFi, procesor dobro poznati Ryzen 7 2700X, tu je i 16 GB 3.200 MHz DDR4 memorije, zatim Sapphireova Radeon RX Vega 56 Nitro+, dva 2,5-inčna SSD-a i Seasonicovo prime Titanium 850 W napajanje.

antec_da601_16

Za ugradnju smo matične ploče morali ukloniti ispušni ventilator kojem je smetao integrirani pokrov stražnjih I/O portova na ploči. Nakon što je ploča sjela, ventilator smo bez problema vratili na mjesto. Mercury 240 smo odlučili smjestiti naprijed da povećamo usisni kapacitet kućišta, a Prizm ARGB ventilator smo spustili na dno. Šteta što Mercury 240 nije u RGB izvedbi jer bi onda efekti bili izraženiji, ovako, njegovi ventilatori stalno svijetle plavo.

antec_da601_17

Straga smo smjestili dva SSD-a i svu silu kabela. Nismo se naročito trudili urednije složiti kabele, jer je računalo nakon testa išlo na rastavljanje. Opcija za aranžiranje kabela je dovoljno, s dovoljno proreza i ušica za njihovo povezivanje. Antec u pakiranju donosi i nekoliko korisnih plastičnih vezica. Straga je dovoljno prostora i za svu silu kabela, te se stranica postavlja i zatvara normalno.

antec_da601_18

I u slučaju ugradnje dosta dugačke Vege 56 te radijatora vodenog hlađenja, ostaje dovoljno prostora između njih. Ovaj se dio kućišta može uredno složiti da nema većih opstrukcija protoku zraka, osim jasno cijevi vodenog hlađenja. Ipak, zrak lijepo struji i preko memorijskih modula i preko VRM elemenata i hladnjaka. Ovako posloženo računalo moćan je gamerski stroj, a Antecovo kućište je doraslo tom zadatku.

antec_da601_18a antec_da601_18b antec_da601_18c

Računalo smo kao i obično opteretili OCCT-om i nakon pedesetak minuta pregledali temperature. Ono što je vidljivo je da se procesor više zagrijava u kućištu nego na stolu, što je i bilo za očekivati pogotovo u ove vruće dane (prostorija nije bila klimatizirana). No, desetak stupnjeva više na procesoru nije se odrazilo na ostale komponente i VRM, system i čipset temperature su čak nešto niže nego kod mjerenja na stolu, zbog boljeg protoka zraka. Čak i kada smo provukli nekoliko grafičkih benchmarka i igara ni Vega 56 se nije previše zagrijavala (65°C za GPU). Sve u svemu, hlađenje je solidno balansirano. Buka se kretala od ambijentalnih 37.1 dBA u stanju mirovanja, preko čujnih 41.4 dBA kada je procesor bio opterećen na maksimumu, pa do 42.3 dBA kada je i grafika bila opterećena.

antec_da601_19

Kućište i njegovi ARGB elementi (četiri trake i Prizm ventilator) stvaraju zanimljive efekte i šteta ga je držati pod stolom. Putem gornje tipke mijenjamo efekte, a zbog plavog Mercury 240 osvjetljenja, nekako nam je i ostatak u plavom bio najugodniji. Osim ručnih promjena, tj. onih koje podržava integrirani kontroler, mogu se koristiti i efekti iz podržanog softvera različitih proizvođača matičnih ploča.

antec_da601_20

Antec Dark Avenger DA601 nepretenciozno je (osim imenom), gamersko kućište iz srednje klase s cijenom od oko 80 € u njemačkim webshopovima. Malo tanji čelik, i tu i tamo jeftiniji materijali ne narušavaju ukupan vrlo dobar dojam koji ostavlja mnoštvo prostora, lakoća ugradnje komponenata ARGB LED osvjetljenje, potpuna filtriranost od prašine, tool-less sistem ladica, dovoljno prostora za diskove i bočna stranica od kaljenog stakla. Zapravo, za 80 € se dobiva puno toga i Dark Avengera stoga zaslužuje našu preporuku.