Asus Cerberus 6Cerberus slušalice smo isprobali na različitim zvučnim karticama i u različitim situacijama (igra, muzika, video) i svaki put smo bili vrlo zadovoljni kvalitetom zvuka koji pružaju. Uz klasične scenarije na laptopu sa standardnom zvučnom karticom, isprobali smo ih i na pločama koje imaju kvalitetniji integrirani zvuk (Gigabyte G1.Sniper B5, Asus Rampage IV Extreme) te na eksternoj zvučnoj kartici Xonar U7. U svim je slučajevima zvuk bio vrlo čist kroz cijeli frekvencijski opseg, s jasno naglašenim niskim tonovima i tek malo prigušenim visokim. Jačina zvuka je odlična i tu nemamo primjedbi.

Asus Cerberus 8Jedina stvar s kojom nismo bili u potpunosti zadovoljni je potenciometar za jačinu zvuka koji se pokazao vrlo neprecizan pa je pametnije bilo postaviti ga na približan maksimum i glasnoću podešavati u operativnom sistemu nego obrnuto. Ovo se posebno odnosi na nižu jačinu zvuka, tj. početne kretnje potenciometra. Također, kvaliteta kože je na visokom nivou no iz dugotrajnog korištenja Vulcan ANC slušalica (koje uzgred budi rečeno znatno bolje izoliraju okolne zvukove), znamo kako se koža nakon nekog vremena počinje lagano ljuštiti pa ju je poželjno s vremena na vrijeme namazati običnom kremom za ruke kako se ne bi isušila.

Asus Cerberus 9Asus Cerberus slušalice su nas u potpunosti zadovoljile udobnošću i kvalitetom zvuka, pogotovo u nižim i srednjim frekvencijama, a i kvaliteta izrade je sasvim solidna za ovaj cjenovni rang. U hrvatskim se dućanima nažalost još ne prodaju, no u Europi su po cijeni od oko 50 € vrlo konkurentne. Asus je s Cerberusom odradio vrlo dobar posao i kupci će to sigurno znati cijeniti.