Testiranje performansi kao i uvijek počinjemo sa 3DMarkom. U ovom slučaju je riječ o posljednjoj inačici Vantage u kojoj smo rabili postavku Extreme koja kombinira maksimalnu kvalitetu efekata s četverostrukim antialiasingom, šesnaestorukim anizotropnim filtrom te rezolucijom od 1.920x.1200 koja je tipična za 24-inčne monitore. Uzgred rečeno, iste postavke AA i AF algoritama koristili smo i za sve ostale testove. Kao što vidimo, GTX 295 u ovoj aplikaciji bez problema odnosi prvo mjesto, a nakon overclockiranja probija granicu od 10.000 bodova.

Premda su rezultati u 3DMarku zgodni za hvaljenje pred frendovima i trollanje po raznim forumima, većini ipak grafičke kartice služe za uživanje u igrama. Call of Duty 4 je jako popularna igra i premda ne treba osobit jak hardver, može izgledati jako dobro kad mu se podignu postavke za kvalitetu prikaza te sama rezolucija. GTX 295 ovdje odnosi pobjedu, ali na jedvite jade. Dalo bi se pomisliti kako su obje grafičke ograničene zbog "sporosti" procesora, no obzirom da overclockirani GTX 295 lako tuče preko 130 fpsova, to nije slučaj. Uzgred rečeno, za pravilno testiranje u ovoj je igri nužno isključiti ograničenje frameratea pomoću konzole i naredbe com_maxfps x. X je broj sličica po sekundi, a po defaultu je postavljen na 85. Mi smo pak ukucali brojku 400.

Još jedan miljenik cyber ratnika je Unreal Tournament 3. Igru smo testirali koristeći takozvani flyby mod gdje nema likova već virtualna kamera samo klizi kroz praznu mapu. Samim time, brojke nisu reprezentativne kad je riječ o pravom igranju, no pokazuju kako se testirane grafičke kartice snalaze sa Epicovim engineom. GTX 295 i dvoglavi Radeon su i u ovom testu prilično jednaki s tim da pri višoj rezoluciji AMD-ova kartica uspjeva odnijeti pobjedu, vjerojatno na uštrb slabije memorijske propusnosti najmoćnijeg GeForcea.

Crysis je na glasu kao najzahtjevnija igra koja se trenutno nalazi na tržištu.
Premda je jedan od glavnih featurea nastavka pod imenom Warhead trebala
biti optimizacija 3D enginea, rast performansi je u odnosu na originalnu
igru bio marginalan. Dobar primjer za to je gorni grafikon – uz korištenje 4xAA
i 16xAF postavki ovu igru nije moguće natjerati da radi na prosječnih 35-40
fps unatoč uporabi najmoćnijih grafičkih kartica u kombinaciji s platformom
koja košta 12-ak tisuća kuna. Što se pak tiče našeg 3D prvenstva, GTX 295 opet
ima laganu prednost u odnosu na Radeon HD 4870 X2. Također vam sugeriramo da
obratite pažnju na iznos minimalnog frameratea kod testiranih kartica
– oba "dvoglava" rješenja imaju osjetno manje minimalne rezultate
u odnosu na GTX 280, premda je dotična kartica u prosjeku osjetno sporija. Premda
je multi-GPU tehnologija dosta napredovala, problema i dalje ima.

X3 Terran Conflict je najnoviji član našeg testnog arsenala. Riječ je o najnovijoj inačici izuzetno atraktivne svemirske simulacije. Kao što vidimo, Egosoftov 3D engine izuzetno dobro odgovara AMD-ovoj kartici koja stoga nudi oko 20% više peerformansi u odnosu na najmoćniji GeForce.

Far Cry 2 nešto ja manje vizualno atraktivan u odnosu na Crysis, no zato je mnogo prijateljskije nastrojen prema igračkim konfiguracijama. Nvidija se kartica u ovoj igri snalazi kao riba u vodi i lagano odnosi pobjedu u odnosu na takmaca iz suprotnog tabora. Ipak, razlike u performansama nisu drastične.

Posljednja igra s kojom smo izmjerili performanse perjanica AMD-ove i Nvidijine ponude je igra World in Conflict. Ovo je još jedan od naslova gdje Nvidijina arhitektura pokazuje svoje pravo lice i Radeon, figurativno rečeno, ostavlja u prašini.