I najslabiji Kepler model nosi obilježja ostatka Asusove porodice GTX6xx kartica. Dizajn kutije je identičan, sa osnovnim informacijama na prednjoj stranici i detaljnijim na stražnjoj.

Unutar vanjskog omota nalazi se bijela kutija u kojoj je u pjeni smještena grafička kartica umotana u antistatičku vrećicu. Siromaštvo bundlea očituje se u mediju s aplikacijama i upravljačkim programima, te knjižicom s uputstvima za brzo puštanje u rad.

Karticu krasi DirectCU hladnjak koji se sastoji od plastičnog pokrova i nosača ventilatora, koji sjede na aluminijskom hladnjaku. Kroz hladnjak i bazu prolaze dvije toplovodne cijevi koje direktno nasjedaju na grafički procesor. Poznata je to i dokazana tehnika koju Asus koristi već duže vremena, a hladnjak karticu čini dugom čak 24.5 cm. Glavna je zvijezda ove kartice maleni GK107 čip (1.3 milijarde tranzistora), koji ima dva SMX-a, tj. 384 CUDA jezgre koje rade na taktu od 1058MHz – GTX650 i GTX640 modeli nemaju boost takt. GK107 broji i 32 teksturne jedinice i 16 ROP-ova, te dva 64 bitna memorijska kontrolera. S ukupno 1GB GDDR5 memorije koja radi na okruglih 5GHz (efektivno) komunicira preko 128 bitne sabirnice, što rezultira propusnošću od 80GB/s.

Kartica ima TDP od 64W za što je inače dovoljno 75W koje dobiva preko PCIe 3.0 sučelja. No, kartica ipak ima dodatni 6 pinski konektor za napajanje, koji je tu zbog povećane potrošnje prilikom overclockinga. Kartica podržava DX11, OpenGL 4.3, te 3D Vision, CUDA, DirectX 11, PhysX, TXAA, Adaptive VSync, FXAA i NVIDIA Surround tehnologije. Podrške za SLI nema. Video izlazi su dva DVI-D-a, jedan HDMI te jedan zastarjeli D-Sub (VGA) kojeg na referentnom Nvidijinom dizajnu nema. Toliko u opisu ove kartice koja je kako vidimo dosta slabija od GTX660 ali i GTX650 Ti modela (768 CUDA jezgri), a u testovima ćemo provjeriti kako se nosi s konkurencijom.