Rezime viđenog počinjemo s ASUS HD7950 DirectCU II TOP modelom. Debela je to kartica koja zauzima gotovo tri puna slota, no za uzvrat nudi tvornički povišeni takt za bolje performanse, nisku radnu temperaturu te nisku razinu buke. Kome to nije dovoljno uvjerljivo, treba reći kako je kartica napravljena vrlo kvalitetno, te kako u svakoj situaciji imate osjećaj da je to premium proizvod. U to ulazi i odlična GPU Tweak aplikacija koja nudi pregršt opcija. Ono što ne prati tu visoku razinu je slab bundle. Kako to uvijek kod Asusa biva premium je i cijena. U domaćim se trgovinama nudi za nemalih 3.700 kuna (s PDV-om), za što se već može nabaviti i referentna ali i znatno bučnija HD7970. Overclocking je GPU-a je solidan, no iznenadila nas je memorija koja ima slab potencijal, barem prema viđenom kod Sapphirea.

Kada je o Sapphireovoj kartici riječ, vidljivo je da nije na istoj razini kao i Asusica. Prvenstveno je tako zbog jeftinijeg plastičnog pokrova rashladnog sistema (na Asusici je aluminijski), te jednog i bučnijeg ventilatora. No s druge stane ona nudi bolji OC potencijal, što je pogotovo izraženo kod memorije, te u konačnici bolje performanse. Ne treba zanemariti ni činjenicu da je bundle također bogatiji. Šećer na kraju je gotovo 500 kuna manja cijena (oko 3.200 – 3.250 kuna s PDV-om). Da nije bučnog ventilatora, Editor`s Choice joj ne bi izmakao. Ovako će dobiti samo preporuku, ali uz ipak višu ocjenu od Asusice.

Kada je riječ o usporedbi HD7950 i HD7970 modela, vidljivo je kako slabiji u svim naslovima nudi odličan gameplay sa uključenim maksimalnim detaljima. HD7970 je u prosjeku brža za oko 10 – 15%, no HD7950 je prosjeku 800-tinjak kuna jeftinija. Uz i do 30% manju potrošnju situacija ne može biti jasnija – HD7950 je znatno bolja kupnja. Probleme s CFX-om za sada ćemo pripisati driverima, no drugu će te karticu ionako trebati jedino ako idete iznad rezolucije od 1920×1200.