asus_m_ix_hero_9

Audio jedinica je kao i uvijek smještena na odvojenom dijelu PCB-a, a ovaj puta je kanal koji odvaja ispunjen RGB LED-icama, kao što će te kasnije moći i vidjeti na videu. Središnji element audio jedinice je oklopljeni SupremeFX S1220 osam kanalni HD Audio CODEC, koji podržava jack detection, multi streaming, front panel jack retasking, a osigurava kvalitetu reprodukcije sa SNR odnosom od 120 dB, te snimanja 113 dB i podrškom za 32-bitni/192kHz playback (no ne i na svih osam kanala). Posebnost audio jedinice je i ESS-ov ES9023P DAC za slušalice, zatim pozlaćeni kontakti na jackovima i audio kodenzatori. Softverska podrška dolazi u obliku Sonic Radar-a III i Sonic Studia III. LAN kontroler je poznati Intelov I219-V (Anti Surge, GameFirst IV).

Prva su dva PCIe x16 utora pojačana metalnim pločama, a samo je prvi x16, dok su druga dva s x8 vezama. Treći je zapravo brzine x2, jer bandwidth dijeli s posljednjim PCIe x1 slotom, kojih je ukupno tri. Ploča dolazi s podrškom za 3-way CFX i 2-way SLI polja grafičkih kartica, a u bundleu dolazi i 2-way SLI mostić. Ovime će zadovoljiti malo ozbiljnije gamere koji žele dvije kartice u sistemu.

asus_m_ix_hero_10

Na samom se dnu ploče, uz AAFP i Tunderbolt header nalaze Start, Reset, Safe Boot, Retry Button i Slow mode tipke i prekidači. Tu je smješten i LN2 jumper (cold boot) koji pokazuje i ozbiljne namjere ploče za rad s ekstremnijim tipovima hlađenja. U nastavku su TPM i interni USB 3.0 konektori, zatim ROG External konektor, USB 2.0 konektor, Chassis Fan 3, još jedan RGB LED strip konektor te front panel konektor. Na ovom dijelu ploče su i EPU, TPU i AURA kontroleri, te drugi M.2 socket s podrškom za uređaje dužine 110 mm. M.2 Socket radi u PCIe x4 modu pri čemu su SATA konektori 5 i 6 ugašeni. Uz desni rub ploče se nalaze konektori za ventilatore, vodenu pumpu i Water Flow, te Water In i Out konektori. Iznad je šest SATA 6 Gbps konektora koji su postavljeni horizontalno, a lijevo od njih je postavljen Z270 PCH pokriven aluminijskim hladnjakom koji se zna zagrijati prilikom dužih tortura i pod overclockingom.

asus_m_ix_hero_12 asus_m_ix_hero_13

Stražnji je I/O panel zanimljiv jer se na njemu nalaze Clear CMOS i BIOS flashback tipke, kao i M.2 WiFi slot za WiFi + Bluetooth karticu koju je potrebno zasebno kupiti. Tu je čak osam USB utora (4x USB 2.0 i 4x USB3.0), dv avideo izlaza (DP i HDMI), dva moderna USB 3.1 Type A i C utora (ASM2142), LAN port te pozlaćeni audio konektori.

asus_m_ix_hero_15 asus_m_ix_hero_16

asus_m_ix_hero_17 asus_m_ix_hero_18

UEFI sučelje i softverska podrška su identični kao i kod STRIX Z270G Gaming modela, s tom razlikom da ova ROG ploča ipak ima malo više postavaka okrenutih overclockingu, pa se tu nalazi i šest pred podešenih profila u Extreme Tweaker meniju. Ploča je bez problema naš i7 6700K održavala na 4.7 GHz, što je ograničenje procesora i nipošto ploče. Ona može i puno više, a to će moći i pokazati s Kaby Lake procesorima koji se kako čitamo bez problema OC-aju na 5 GHz na zraku. Zanimljivosti u UEFI sučelju su i Tweaker`s Paradise meni, zatim ROG SSD Secure Erase, GPU.DIMM post, O.C. Profile itd. Sa strane softvera je najzanimljivije spomenuti AiSuite 3, RAMDisk, CloneDrive, RAMCache II itd.

Aura osvjetljenje u akciji