Iz svega viđenog ponovno možemo zaključiti kako će kupci svoj izbor temeljiti samo na osnovnim preferencama, ali i koliko točno opreme i u kojem obliku žele. Razlike u performansama i overclocking potencijalu nisu velike (osim u slučaju Asusovog znatno boljeg potencijala u podizanju osnovnog takta), pa to nije područje za koje će se prosječni kupac loviti. On će tražiti maksimum opreme i mogućnosti za minimum novca.

Gigabyteov top model UD7 nudi mnoštvo opreme, pregršt mogućnosti, vrlo kompleksnu ali i vrlo kvalitetnu izvedbu, no zato i košta paprenih 2.500 kuna. Beskompromisna je to ploča kojoj je jedina prava mana što za tu količinu novaca ne pruža i 4-way CrossfireX i SLI. Sve ostalo je tu. Pregršt USB 3.0 konektora, pregršt SATA i eSATA 6Gbps konektora, čak tri Firewire konektora, uz vrhunski izvedenu napojnu kontrolu i uzorno hlađenje. Svi kojima je to nepohodno i imaju tu količinu novca neka izvole. Po nama, sve je to ipak malo preskupo.

Za one malo plićeg džepa tu je UD4. I dalje nudi solidnu količinu opreme (4x USB3.0, 2x eSATA 6Gbps, 2x SATA 6Gbps), i dalje je kvalitetno napravljena, ima kvalitetnu napojnu jedinicu i u stanju je dovesti 2600K procesor na istu razinu kao i skuplja UD7. Po nama tih 1.400 – 1.500 kuna je svakako bolje uložen novac. Uštedom od 1.000kn može se uvijek uzeti jači procesor, bolja grafička kartica itd.

I na kraju dolazimo do iznenađenja testa. Asusove vrlo potentne i inovativne ploče koja je također namijenjena entuzijastima i overclockerima ali u microATX formatu. Razina opreme je sasvim solidna (od UD4 siromašnija za jedan eSATA 6Gbps i za dva USB3.0 konektora), nudi gotovo sve što i veći modeli a donosi novu i jednostavniju digitalnu PWM kontrolu te EFI koji se pokazao vrlo praktičnim i stabilnim. Overclocking potencijal svakako nije za odbaciti, a posebno ćemo pohvaliti i postignutih 107MHz osnovnog takta. Dokazala je da može slijediti moćnu UD7 i to joj je zapravo najveći kompliment. Kvaliteta izrade je solidna, a i nešto "mršaviji" rashladni sistem se pokazao sasvim adekvatan. U slučaju ove ploče izreka kako se otrov drži u malim bočicama (pakiranjima) ne može biti točnija. Na našem joj tržištu nismo našli cijenu, a prvi bliži model P8P67 PRO košta oko 1.500 kuna. Ukoliko uzmemo u obzir da je u SAD-u M model oko 35 USD jeftiniji (150 naprema 185 USD), možemo doći do zaključka kako ova ploča ne bi smjela koštati više od 1.350 – 1.400 kuna. Ukoliko cijena zaista i bude takva, P8P67-M PRO će biti odlična kupovina.