Nedavno smo testirali crni PRIME LC 360 ARGB LCD AIO hladnjak koji je prva generacija proizvoda u ovoj seriji. Sada donosimo test modela koji nema LCD ekran, a dolazi u bijelom izdanju –  PRIME LC 360 ARGB White. Klasično je to vodeno hlađenje koje donosi poznate tehnologije, provjeren Asetekov dizajn i tvornički instalirane daisy-chain 120-milimetarske ventilatore.

Kao što se u videu otpakiranja može vidjeti, AIO dolazi u klasičnoj kartonskoj kutiji u kojoj je smješten u ležište od recikliranog kartona kao i sva slična Asusova AIO rješenja u ovom cjenovnom rangu AIO je zaštićen još u najlonske vrećice, a ima i plastični pokrov na bazi. AIO jasno dolazi potpuno sklopljen i spreman za rad, a ovaj hladnjak dolazi i s tvornički postavljenim ventilatorima, čime su kupci pošteđeni i tog dijela instalacije.

asus_prime_lc_360_argb_white_1

Uz hladnjak ne dolazi puno opreme, i tu je zapravo samo ono osnovno što vam treba za instalaciju na jedan od podržanih socketa – AMD AM5/AM4 i Intel LGA1851/1700/1200 i 115x. Uz kit za instalaciju tu je i knjižica s uputstvima, a proizvođač daje 6 godina jamstva na PRIME AIO.

Hladnjak je dizajniran tako da se uklopi uz matičnu ploču iz iste serije, a osim u ovoj crnoj izvedbi, dolazi i u bijeloj. Mi smo ga instalirali na ROG Strix seriju ploče i naravno tu se također lijepo uklopio. Hladnjak sam po sebi nema neke karakteristične detalje, barem ne ovako na prvi pogled. Kao što smo napisali, ventilatori su tvornički ugrađeni, i daisy chain su tipa, što znači da samo iz prvog do cijevi (ili zadnjeg u nizu) izlaze dva kabela.

asus_prime_lc_360_argb_white_2

Radijator je aluminijski, sa standardnim valovitim rebrima i pobojan je kompletno u bijelu boju. Solidan broj kabela ne izgleda obećavajuće no ipak je sve moguće uredno aranžirati i plastičnim vezicama provesti uz cijevi prema matičnoj ploči – ili na neku drugi način koji vam odgovara. Radijator je dimenzija 394 x 120 x 27 milimetara, a debljina mu je s ventilatorima 52 milimetra. Osim tri tvornička, može primiti i još tri, no to i nema neke svrhe – ova tri dobro ispuhuju toplinu s aluminijskih limova. Cijevi koje povezuju radijator i pumpu su gumene, opletene najlonskim koncem i dužine su 400 milimetara.

asus_prime_lc_360_argb_white_3

Ventilatori su Prime LC 36025, imaju daisy chain opciju povezivanja i standardnih su dimenzija – 120 x 120 x 25 milimetara. Brzina im je fiksna te iznosi 2.200 okretaja u minuti. Statički pritisak im je solidnih 3,2 mmH2O što ih čini pogodnima za ovakvu primjenu. Maksimalni protok zraka je 75,7 CFM, a prema proizvođačevim podacima maksimalna buka iznosi 34 dB(A). Ipak, na maksimumu su ovi ventilatori puno bučniji nego što to ta brojka sugerira pa smo mi Meterk MK09 uređajem s udaljenosti od oko pola metra izmjerili visokih 49,1 dB(A).

asus_prime_lc_360_argb_white_4 asus_prime_lc_360_argb_white_5

Dizajn kućišta vodene pumpe je prilagođen PRIME seriji, kako bi se čim bolje uklopio uz PRIME ploče. Kućište je plastično, s ARGB rasvjetom i bakrenom hladnom pločom na dnu. Dimenzije kućišta su 65,1 x 60,58 x 68,5 milimetra. Cijevi u njega ulaze standardno – putem L spojnica koje su okretne. Baza je bakrena, solidno obrađena, a sve one sitne nesavršenosti će pokriti dobra pasta. Pumpa je kao što smo napisali Asetekova, ima promjenjivu brzinu vrtnje od 800 do 3.600 okretaja u minutu i u standardnom radu nije pretjerano bučna. Na maksimumu se malo čuje, no to će ionako vrlo lako nadglasati čujni ventilatori.

asus_prime_lc_360_argb_white_6 asus_prime_lc_360_argb_white_7

Na kućište je već unaprijed montiran nosač za Intelove sockete, a s obzirom na to da je Asetekov dizajn, promjena istog je vrlo jednostavna. Nosač se samo lagano zakrene kako bi izašao iz ležišta, i obrnutim postupkom se postavlja drugi – onaj za AMD sockete. Cijeli ovaj postupak ste mogli vidjeti i u videu.

asus_prime_lc_360_argb_white_8

asus_prime_lc_360_argb_white_9 asus_prime_lc_360_argb_white_10

ARGB ventilatore je potrebno spojiti na odgovarajući header na ploči, a Armoury Crate ih odmah prepoznaje te dodaje u sinkronizaciju s ostalim osvijetljenim hardverom. Efekti su preddefinirani softverom, a korisnik se jasno može poigrati s prilagodbom svojim potrebama i ukusom.