Način testiranja

asus_prime_lc_360_argb_white_11

Hladnjak smo isprobali na AMD-ovom Ryzenu 7 7700X, te Gigaybteovoj X670 Aorus Master X. Ujedno smo za potrebe drugog testa isprobali sve i na Asusovoj Strix X870-A Gaming WiFi ploči, no rezultati su bili vrlo slični. Za mjerenje temperature, procesor smo opteretili Cinebenchovim R23 nT testom u trajanju od 30 minuta, a temperature smo pratili uz pomoć HWinfo64 aplikacije.

Zagrijavanje

AMD Ryzen 7 7700X @ Stock Cinebench R23 nT loop

Maksimalna temperatura

Vršna temperatura modernih procesora ne znači previše jer se postiže u prvih par sekundi opterećenja. Stoga je puno zanimljivija prosječna, kao i performanse koje procesor postiže ispod određenog hladnjaka.

Prosječna temperatura

Prosječna temperatura procesora tijekom polusatnog testa koju je ostvario ovaj hladnjak je izvrsna i nešto čak niža nego kod PRIME LC 360 ARGB LCD hladnjaka.

VRM temperatura

VRM temperatura je tek za stupanj niža nego kod PRIME LC 360 ARGB LCD hladnjaka.

Performanse

Postignute performanse su sasvim solidne, u sredini poretka i u svim testovima bolje nego kod PRIME LC 360 ARGB LCD hladnjaka.

Buka

asus_prime_lc_360_argb_white_10

Ventilatori su dota čujni s 49,1 dB(A) što smo izmjerili uz pomoć Meterk MK09 uređaja. Iako je tek za 1 dB niže od onoga što je ostvario PRIME LC 360 ARGB LCD, i dalje je to na samoj granici da bude jako bučno. Vjerujemo da će to kvalitetno kućište malo prigušiti, ali i sami korisnici koji se mogu poigrati s maksimalnom brzinom ventilatora.