ASUS ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme recenzija

Datum objave 23.09.2024 - Krešimir Matanović

ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_1 asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_2

Asus redovito osvježava svoje linije AIO hladnjaka, a sada je na red došao i novi Ryujin model. Testiramo ih još tamo od početka serije, i znamo da su sa svakom novom iteracijom sve bolji. Sada na red za test dolazi najnovija verzija ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme. Kao što se iz imena može iščitati, riječ je o trećoj Ryujin generaciji, koja donosi ARGB osvjetljenje kakvu smo već testirali, no ovaj put s Extreme sufiksom što znači da donosi određena poboljšanja.

Extreme je dodatak kojeg koriste kod najmoćnijeg hardvera, pa je tako ovo prvi AIO tako nazvan. Znamo da je Ryujin najjača serija, koja uvijek dolazi s najmodernijom tehnologijom. Tako je i u ovom slučaju, a sve se lijepo može vidjeti na kutiji proizvoda. Kao što možete vidjeti u videu otpakiranja, na kutiji su naznačene četiri glavne tehnologije koje donosi - Asetekova Emma Gen8 V2 pumpa, daisy-chain ROG ventilatori debljine 30 milimetara, VRM ventilator na pumpi i 3,5-inčni LCD koji se nalazi povrh svega.

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_3 asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_4

U videu ste mogli vidjeti kako je sve lijepo uredno složeno i dobro zaštićeno od vanjskih mehaničkih utjecaja. Ventilatori su smješteni u zasebnom odjeljku i svaki je u svojoj kutiji. Radijator, pumpa i cijevi su uredno složeni i zaštićeni najlonom, a i set za montažu s uputama i ostalom opremom je u zasebnoj kutiji. Kao i ranije, tu je ROG kartica sa serijskim brojem hladnjaka. Uz hladnjak dolazi i set za instalaciju na AM5, AM4, LGA1851, 1700, 1200 i 115x sockete. Kao i do sada, Asus daje 6 godina jamstva na hladnjak. Ono što je novo u ovoj seriji je da se u zasebnoj kutijici nalazi RG-07 termalna pasta, premda na bazi hladnjaka već dolazi tvornički postavljen sloj paste. Uz nju tu su različite ROG naljepnice, kao i maramice za čišćenje paste.

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_5

Sam se hladnjak na prvi pogled i ne razlikuje previše u odnosu na prošlogodišnji model istog imena, samo bez sufiksa Extreme koji smo testirali u lipnju prošle godine. Ipak, kada malo pobliže pogledamo, vidjet ćemo određene razlike kao i činjenicu da se na vodenom bloku sada nalazi mehanizam za pričvršćivanje što će olakšati sam proces montaže. Uz to, ovaj Extreme model je dobio i novu izvedbu, tj. verziju 2 Asetekove Gen8 pumpe (Emma V2).

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_6

Radijator mjeri 399,5 milimetara u širinu, 120 milimetara u visinu i 30 milimetara u debljinu. U obzir moramo uzet i debljinu ventilatora od 30 milimetara, pa dolazimo do 60 milimetara koliko je potrebno imati prostora u kućištu za montažu ovog radijatora. Napravljen je od aluminija, a kao i do sada pobojan je u crno. Iz radijatora prema vodenom bloku rashladnu tekućinu vode opletene gumene cijevi dužine 400 milimetara što je dovoljno za većinu kućišta. Na strani kućišta su spojevi fiksni, a na strani vodenog bloka su L koljena. Na cijevima se nalazi i jedna ROG čičak traka za aranžiranje kabela.

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_7 asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_8

Ventilatori su vrlo slični kao i kod non-Extreme modela no s 25 milimetara debljine su narasli na 30. ROG Magnetic ventilatori (ROG MF-12S ARGB Extreme), se uz pomoć vanjskih kontakata i magnetskih kopči mogu spajati u niz. Kako se spajaju mogli ste vidjeti u videu. Spojevi su čvrsti, tj. magnetne kopče su dovoljno snažne, a ventilatori su napravljeni od vrlo kvalitetne plastike s gumenim jastučićima na mjesta na koje dolaze vijci. Osim što se sami ventilatori međusobno spajaju magnetskim kopčama, i kabel koji spajamo na napajanje i za ARGB rasvjetu ima magnetsku kopču čime je uvelike olakšana instalacija.

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_9

Ventilatori su promjera lopatica 120 milimetara, a pomoć PWM-a imaju promjenjivu brzinu vrtnje od 600 do 2.800 okretaja u minuti što je za 600 okretaja više nego kod non-Extreme modela. Maksimalni statički pritisak im je vrlo visokih 5,15 mmH2O što odgovara upotrebi uz radijator. Maksimalni protok zraka 89,73 CFM-a, a maksimalna buka prema proizvođaču iznosi 36 dB(A). Mi smo Meterk MK09 mjeračem na maksimumu i udaljenosti od 30 centimetara izmjerili visokih 54,5 dB(A) što je bučno, pa sada ventilatori nadglasavaju ionako vrlo bučni integrirani VRM ventilator (53,9 dB(A)).

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_10

Dizajn vodenog bloka i kućište ekrana su ipak najzanimljiviji dijelovi ovog AIO hladnjaka. Vodeni blok ima integriran VRM ventilator koji zrak ispuhuje na dvije strane, a na njemu se nalazi kućište ekrana koje je rešetkasto sa strane te ukrašeno raznim ROG elementima. Baza je kao i do sada bakrena kvadratičnog oblika što više odgovara potrebama novih desktop procesora. Dimenzije bloka su 89 x 91 x 101 milimetar. Oko baze se smjestio nosač uz pomoć kojeg sve pričvršćujemo na ploču, i to ovaj put s integriranim vijcima i oprugama - korisniku je uvelike olakšan postupak instalacije. Na blok je postavljen poklopac s LC ekranom. Poklopac je rešetkast kako bi se zrak efikasno izbacio van prema VRM hladnjacima. Pumpa koja se nalazi u kućištu je Asetekov dizajn osme generacije i to u Emma V2 poboljšanoj izvedbi. Pumpa ima promjenjivu brzinu vrtnje između 800 i 3.600 okretaja u minuti.

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_11 asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_12

  Elektronika ekrana je nadograđena, u odnosu na prethodnika tu je duplo više memorije (32 MB), za jasnije animacije i duže videe. Ekran podržava četiri puta više sličica, 60 fps-a i 24-bitne boje. Vrlo bitan dio cijelog dizajna je i ventilator na vrhu baze koji se vrti do 5.100 okretaja u minuti, stvara zračni pritisak od 5,53 mmH2O, te protok zraka od 21,08 CFM-a.  Ispod njega se nalaze dva tunela za usmjeravanje zraka prema VRM hladnjacima. Asus ne navodi buku koju ovaj ventilator stvara, no ona nikako nije zanemariva, štoviše, to je i najbučniji dio ovoga hladnjaka. Srećom, brzina hladnjaka se može podešavati u softveru.

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_13

Hladnjak smo isprobali na dvije platforme, AMD-ovoj i Intelovoj. Instalacija na LGA1700 je relativno jednostavna, i uključuje prilagođavanje donjeg nosača rupama, njegovo postavljanje i fiksiranje plastičnim stopicama. Na njega tada samo postavljamo vodeni blok na kojem je već tvornički postavljen mehanizam. Potrebno je paziti kako postavljamo pumpu, jer moramo omogućiti hlađenje VRM hladnjacima. Stoga, spojnice za cijevi uvijek moraju biti orijentirane prema dolje.

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_14 asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_16

Proces instalacije na AM5 socket je vrlo lagan. Potrebno je samo postaviti nosače i vijcima koji dolaze uz originalne nosače ih pričvrstiti za ploču. Na njih samo onda postavljamo vodeni blok i pritežemo vijke. Kao i kod Intela, spojnice za cijevi uvijek moraju biti orijentirane prema dolje jer jedino tako pravilno hladimo VRM.

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_17 asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_18

Ventilatori, tj. njihove lopatice su napravljeni od mliječne plastike i u njima se nalaze ARGB LED-ice koje stvaraju vjerne boje i zanimljive svjetlosne efekte brzih tranzicija. Ekran je dijagonale 3,5 inča, ima IPS matricu i rezoluciju 640 x 480 piksela, uz 60 Hz osvježenje slike. To je poboljšanje u odnosu na non-Extreme verziju pa je sada i rezolucija bolja, a i stopa osvježenja.

Svjetlosni efekti i efekti koje možemo dodavati i mijenjati na ekranu su raznoliki kao što možete vidjeti u videu, a na ekranu se mogu pratiti i sistemske informacije (frekvencija, napon, temperature, brzine ventilatora). Osim preddefiniranih, možemo postaviti i vlastite fotografije ili animacije.

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_soft_1 asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_soft_2

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_soft_3

Svime upravljamo iz Armoury Crate softvera koji nije još 100% kompatibilan s ovim novim hladnjakom. Tako primjerice nismo mogli upravljati s VRM ventilatorom - kontrole su tu, ali ih hladnjak nije prihvaćao. Softver nudi tri opcije - Display, Fan Control i FW & SW Download. Sve je jednostavno i intuitivno i upravljanje ekranom i prikazom nije ni malo komplicirano, kao ni dodavanje vlastitih animacija ili wallpapera. Kod kontrole ventilatora u teoriji možemo samo upravljati malenim ventilatorom na pumpi i samom pumpom, no još za sada nema komunikacije između softvera i hladnjaka. Ventilatorima na radijatoru možemo upravljamo iz UEFI-a ili eventualno dijela softvera vezanog za samu matičnu ploču. Za upravljanje rasvjetom ventilatora pak moramo koristiti Aura Sync izbornik u Armoury Crateu.

Rezultati testova

Test sistemi i način testiranja

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_19

Hladnjak smo isprobali i na Intelovom i na AMD-ovom sustavu. Prikazat ćemo zagrijavanje četiri procesora - AMD Ryzen 9 9950X, AMD Ryzen 9 7950X i AMD Ryzen 7 7700X, te Intel Core i9-14900K, a rezultate performansi samo za 7700X. Test sustavi su se sastojali od Gigaybteovih X670 Aorus Master X i Gigabyteove Z690 Aorus Master ploča. Procesore smo opteretili Cinebenchovim R23 nT testom u trajanju od 30 minuta, a temperature smo pratili uz pomoć HWinfo64 aplikacije.

Zagrijavanje

AMD Ryzen 7 7700X

AMD Ryzen 7 7700X @ Stock Cinebench R23 nT loop [ichart headers="ID,Load (°C)" title="Temperature (Tdie)" htitle="Load (°C, manje je bolje)"  labels="Asus ROG Ryujin III 360 ARGB,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Endorfy Navis F360,Alphacool Core 1,Alphacool Eisblock XPX Aurora Edge,Alphacool Core 1 LT,ID-Cooling Frostflow 240 X.,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,Noctua NH-L9a-AM5,Alphacool Eisblock XPX Aurora Pro,DeepCool AK500,ID-Cooling SE-224-XTS ARGB,ID-Cooling SE-225-XT Basic,CoolerMaster ML240L Core ARGB,DeepCool AS500 Plus" values="92.5,93.4,94.9,95.3,95.8,96.1,96.3,96.6,96.8,97.1,97.1,97.5,97.6,98.5,98.5" colors="blue,red,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue" height="800" min="0"] Temperature modernih procesora su kao što znamo visoke jer ih ploče tjeraju do maksimuma (slično kao kod laptopa), pa na ovaj rezultat ne treba ni obraćati pažnju previše. Ipak, Extreme verzija je postigla sasvim respektabilan rezultat, baš kao i njen prethodnik.

Performanse

[ichart headers="ID, Score" title="3DMark CPU profile" htitle="score (max threads)" labels="Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Alphacool Eisblock XPX Aurora Edge,Alphacool Core 1,Alphacool Eisblock XPX Aurora Pro,Alphacool Core 1 LT,CoolerMaster ML240L Core ARGB,ID-Cooling SE-224-XTS ARGB,ID-Cooling SE-225-XT Basic,Endorfy Navis F360,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,ID-Cooling Frostflow 240 XT,DeepCool AK500,Noctua NH-L9a-AM5,DeepCool AS500 Plus" values="9206,9157,9118,9100,9091,9090,9070,9065,9061,9058,9011,8970,8818,8698" colors="red,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue" height="800"] [ichart headers="ID, CPU (pts)" title="Cinebench 23 nT" labels="Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Alphacool Core 1,Alphacool Eisblock XPX Aurora Edge,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB,Alphacool Core 1 LT,Endorfy Navis F360,Alphacool Eisblock XPX Aurora Pro,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,ID-Cooling SE-225-XT Basic,ID-Cooling SE-224-XTS ARGB,ID-Cooling Frostflow 240 XT,CoolerMaster ML240L Core ARGB,DeepCool AK500,Noctua NH-L9a-AM5,DeepCool AS500 Plus" values="20008,19626,19612,19598,19577,19517,19472,19459,19437,19342,19325,19275,18944,18755,18649" colors="red,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue" height="800"] [ichart headers="ID, CPU (pts)" title="Cinebench 23 1T" labels="Endorfy Navis F360,ID-Cooling Frostflow 240 XT,Alphacool Core 1,Alphacool Core 1 LT,ID-Cooling SE-225-XT Basic,Alphacool Eisblock XPX Aurora Edge,DeepCool AK500,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB,ID-Cooling SE-224-XTS ARGB,DeepCool AS500 Plus,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,Alphacool Eisblock XPX Aurora Pro,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,CoolerMaster ML240L Core ARGB,Noctua NH-L9a-AM5" values="1979,1979,1977,1975,1967,1966,1965,1963,1958,1957,1951,1945,1941,1902,1808" colors="blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,red,blue,blue" height="800"] [ichart headers="ID, Time (s)" title="Corona 1.3 Benchmark (sekunde, manje je bolje)" labels="Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Alphacool Core 1,Alphacool Core 1 LT,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,Alphacool Eisblock XPX Aurora Edge,Alphacool Eisblock XPX Aurora Pro,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB,CoolerMaster ML240L Core ARGB,Endorfy Navis F360,ID-Cooling Frostflow 240 XT,ID-Cooling SE-224-XTS ARGB,ID-Cooling SE-225-XT Basic,DeepCool AK500,DeepCool AS500 Plus,Noctua NH-L9a-AM5" values="67,71,71,71,71,71,71,71,72,72,72,72,73,73,75" colors="red,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue" height="700"] [ichart headers="ID, CPU (average fps)" title="Handbrake" htitle="4K H.264 mkv to mp4 (average fps)" labels="Endorfy Navis F360,Alphacool Eisblock XPX Aurora Edge,Alphacool Core 1,Alphacool Eisblock XPX Aurora Pro,Alphacool Core 1 LT,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB,CoolerMaster ML240L Core ARGB,DeepCool AS500 Plus,ID-Cooling SE-225-XT Basic,ID-Cooling Frostflow 240 XT,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,ID-Cooling SE-224-XTS ARGB,DeepCool AK500,Noctua NH-L9a-AM5" values="65.24,65.05,64.99,64.95,64.91,64.89,64.56,64.5,64.41,64.3,64.29,64.21,64.07,63.58,62.092" colors="blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,red,blue,blue,blue,blue" height="800"] [ichart headers="ID, Score (ksamples)" title="V-Ray Benchmark 4.10.03 (ksamples)" labels="Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Alphacool Eisblock XPX Aurora Edge,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB,Endorfy Navis F360,Alphacool Core 1,Alphacool Eisblock XPX Aurora Pro,Alphacool Core 1 LT,CoolerMaster ML240L Core ARGB,ID-Cooling SE-225-XT Basic,ID-Cooling Frostflow 240 XT,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,ID-Cooling SE-224-XTS ARGB,DeepCool AS500 Plus,DeepCool AK500,Noctua NH-L9a-AM5" values="23223,22460,22451,22417,22399,22399,22393,22392,22159,22150,22117,21834,21818,21559,21251" colors="red,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue" height="800"] Performanse 7700X procesora ispod ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme su izvrsne i u većini slučajeva na vrhu grafova. U nekim testovima je 7700X pošteno pomaknuo mogućnosti u odnosu na ostale hladnjake, a tu u prvom redu mislimo na Corona Benchmark i V-Ray.

AMD Ryzen 9 7950X

AMD Ryzen 9 7950X @ Stock Cinebench R23 nT loop [ichart headers="ID,Load (°C)" title="Temperature (Tdie)" htitle="Load (°C, manje je bolje)"  labels="Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,Asus ProArt LC 360" values="96.5,96.6,97.5" colors="red,blue,blue" height="300" min="0"] [ichart headers="ID, CPU (pts)" title="Cinebench 23 nT" labels="Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Asus ProArt LC 360,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE" values="37935,37901,37776" colors="red,blue,blue" height="300"] [ichart headers="ID, CPU (pts)" title="Cinebench 23 1T" labels="Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Asus ProArt LC 360" values="2030,1994,1991" colors="blue,red,blue" height="300"] [ichart headers="ID, CPU (pts)" title="Blender Gooseberry Benchmark" labels="Asus ProArt LC 360,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE" values="259.77,265.29,266.19" colors="blue,red,blue" height="300"] ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme dobro hladi i jači  7950X procesor, a izvlači i sasvim solidne performasne iz njega.

Intel Core i9-14900K

AMD Ryzen 9 7950X @ Stock Cinebench R23 nT loop [ichart headers="ID,Load (°C)" title="Temperature (Tdie)" htitle="Load (°C, manje je bolje)"  labels="Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Cooler Master MasterLiquid 360Atmos,EK-Nucelus AIO CR360 Lux D-RGB,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE" values="93,96,99,100" colors="red,blue,blue,blue" height="300" min="0"] [ichart headers="ID, CPU (pts)" title="Cinebench 23 nT" labels="Cooler Master MasterLiquid 360 Atmos,EK-Nucelus AIO CR360 Lux D-RGB,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,Asus ROG Strix LC III 360 ARGB,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme" values="39662,39642,39314,39285,39264" colors="blue,blue,blue,blue,red" height="300"] [ichart headers="ID, CPU (pts)" title="Cinebench 23 1T" labels="Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Asus ROG Strix LC III 360 ARGB,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,Cooler Master MasterLiquid 360 Atmos,EK-Nucelus AIO CR360 Lux D-RGB" values="2311,2307,2306,2285,2259" colors="red,blue,blue,blue,blue" height="300"] [ichart headers="ID, Time (s)" title="Blender Gooseberry (sekunde, manje je bolje)" labels="Cooler Master MasterLiquid 360 Atmos,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE,EK-Nucelus AIO CR360 Lux D-RGB,Asus ROG Strix LC III 360 ARGB" values="291.23,292.85,293.06,301.23,318.55" colors="blue,blue,blue,blue,red" height="300"] I Intelov procesor ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme hladi sasvim solidno, no performanse nisu sjajne, čak dosta i zaostaje u Gooseberry testu. Moramo napomenuti da nismo koristili nove verzije BIOS-a koje uspore ovaj procesor. Posebno je zanimljivo bilo pratiti VRM temperature koje se u slučaju hladnjaka koji nemaju VRM ventilatore na Intelovoj ploči penju i do 70°C, što je ovaj hladnjak uspijevao skinuti na 58°C - izvrsno.

Buka

[ichart headers="ID,Noise (dBA)" title="Noise (dBA)" htitle="Noise (dBA, less is better)"  labels="ID-Cooling SE-224-XTS ARGB,DeepCool AK500,Endorfy Navis F360,Noctua NH-D12L chromax.black,Cooler Master MA824 Stealth,DeepCool AS500 Plus,Noctua NH-L12Sx77,Noctua NH-L9a-AM5,ID-Cooling Frostflow 240 XT,ID-Cooling SE-225-XT Basic,CoolerMaster ML240L Core ARGB,DeepCool LS520 SE,Asus ROG Strix LC III ARGB LCD White Edition,Asus ROG Strix LC III ARGB LCD,Asus ProArt LC 360,Asus ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme,Alphacool Eisbaer Aurora LT360 HPE" values="37,39.3,39.5,39.5,39.7,39.9,41.3,41.5,45.3,45.4,46.7,47,48.3,48.9,53,54.5,54.6" colors="blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,blue,red,blue" height="800" min="0"] Za kraj dolazi buka, koja je izuzetno izražena zbog 120-milimetarskih ventilatora čija je maksimalna brzina 2.800 okretaja u minuti, ali i male VRM zujalice koja se vrti na 5.100 okretaja u minuti. Nažalost, softver nije još potpuno kompatibilan s pločom pa nismo uspjeli kontrolirati brzinu VRM ventilatora, no to bi s nadogradnjom softvera trebalo biti moguće - kao i spustiti maksimalnu brzinu ventilatorima u BIOS-u.

Zaključak

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_21

Već je prošlogodišnji ROG Ryujin III 360 ARGB bio izvrstan hladnjak koji je sposoban hladiti najmoćnije desktop procesore, i pri tom pružiti zabavu u obliku ARGB LED osvjetljenja kao i 3,5-inčni LCD na koji ste mogli postavljati različite animacije, gifove, slike te pratiti sistemske informacije. Ovogodišnji ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme model je nadograđen i stvari je odveo na malo viši nivo. Novost je poboljšana pumpa, novi deblji i moćniji ventilatori s visokim statičkim pritiskom te poboljšani LCD ekran koji ima višu rezoluciju i višu stopu osvježenja.

asus_rog_ryujin_III_360_argb_extreme_20

I dalje je riječ o iznimno moćnom AIO hladnjaku koji izvlači visoke performanse iz procesora, tj. u stanju ih je dobro hladiti uz zadržavanje visoke frekvencije. Kvalitetno je napravljen, bez previše kabela koje treba slagati zahvaljujući magnetnim kopčama, te s dovoljno dugim cijevima i za veća kućišta. Jednostavnost montaže je odlična, a jedina realna zamjerka ide na iznimno visoku buku i softver koji za sada ne može kontrolirati brzine. Kada se to sredi, bit će te u mogućnosti malo prigušiti visoku buku i podesiti sve po vlastitim željama. ROG Ryujin III 360 ARGB Extreme je jedan od najboljih i najmoćnijih AIO hladnjaka za procesore i kao takav nije jeftin. Za ovu Extreme verziju još nije određena cijena, a ROG Ryujin III 360 ARGB košta oko 310 € u Njemačkoj. Za očekivati je kako će Extreme koštati između 350 i 400 €.