Sintetika

UL 3DMark Time Spy

Kao što smo napomenuli, PCMark ne radi s ovim prijenosnikom pa odmah prelazimo na grafički test. On pokazuje kako je Adreno X1E-78 sličnih performansi kao Intelove Iris Arc ili Xe, te kako je puno slabija od AMD-ove Radeon 890M grafike.

UL 3DMark CPU

Performanse procesora su izvrsne čak i u Standard modu rada ventilatora, koji je naravno tvornički. Zanimljivo, no u Full-speed modu rada ventilatora nismo postigli ništa bolji rezultat, čak je bio za stotinjak bodova lošiji.

Procyon

Procyonov AI Computer Vision test koristi Qualcommov SNPE runtime koji razvojnim timovima omogućava konverziju neuralnih mreža treniranih na popularnim okvirima za duboko učenje i njihovu optimizaciju za izvedbu na Qualcommovim procesorima kao što su Snapdragon 8cx i X Elite. Dobivenu brojku ćemo moći ocijeniti i usporediti tek kada ovaj test ponovimo na nekom drugom Snapdragon procesoru.

CPU Performanse

Cinebench 23

Odmah za početak moramo naglasiti da Cinebench 24 test ne radi jer procesor ne podržava AVX. Cinebench 23 s druge strane to ne traži i postignut je sasvim solidan rezultat. Ipak, X Elite ne uspijeva biti brži od AMD-ovog Ryzena 9 AI HX 370.

Blender

Još jednom napominjemo da smo sve testove napravili u Standard modu ventilatora i ovdje vidimo kako je X Elite zadovoljavajuće brz, te se može mjeriti s desktop procesorom kao što je Ryzen 7 3800X. Ipak, vidimo da je Ryzen 9 AI HX 370 znatno brži. Ako pak uključimo Full-speed mod ovaj rezultat možemo poboljšati za točno 28 sekundi što ga onda smješta u rang s Intelovim Core Ultra 7 155H u Performance modu rada.

U Gooseberry benchmarku koji traje duže vidimo kako je X Elite dosta brži od Core Ultra 7 155H procesora kada su oba u standard modu rada u tanjem prijenosniku. Čim je 155H u debljem prijenosniku kao što je Acer Swift X 14 tada su mu i performanse puno bolje. Sve naravno ovisi o TDP-u i hlađenju, no X Elite je na kraju sasvim solidan procesor.

Handbrake

U Handbrakeu su performanse X Elite procesora nešto slabije, a uključivanjem Full-speed moda rastu na 49,82 FPS-a uz naravno i puno višu buku.

Memorijske performanse 

AIDA Memory

Micronov smo 2400 SSD već u puno navrata testirali pa ovdje nismo ponavljali graf. Za reći je samo da je dovoljno brz za ovakav prijenosnik.

Memorijske performanse su izvrsne prilikom čitanja, te nešto slabije kod pisanja i kopiranja. Ne treba isključiti mogućnost da AIDA još ne zna testirati ovaj sustav kako treba.

Autonomija

Qualcommova platforma je izuzetno efikasna i omogućava prijenosniku opremljenom sa 70 Wh baterijom autonomiju od 13 sati – izvrsno. To znači da će te s manjom svjetlinom ekrana i običnim uredskim poslom svakako dogurati do obećanih 13 sati.

Zagrijavanje i buka

asus_vivobook_s_15_16 asus_vivobook_s_15_17

Standard mod

asus_vivobook_s_15_18

Full-speed mod

Kao što smo već ranije naglasili, prijenosnik smo testirali u tvorničkom Standard modu i u njemu su ventilatori iznimno tihi, a zagrijavanje radne površine, tj. tipkovnice je prosječno i dosta niže nego kod Zenbooka S 16. Ako poželite više performanse dva su moda – Performance i Full-speed. U potonjem buka dosta naraste i njega koristite jedino u slučaju kada baš zatrebate te dodatne performanse.

Inače, prijenosnik je vrlo stabilnih perofrmansi kao što je pokazao i Steel Nomad Stress test gdje je pad performansi nakon 10 petlji testa bio 99,4% u standard modu. Inače, prema logu koji smo snimali uz pomoć HWInfo64 aplikacije pod maksimalnim opterećenjem procesor radi na 3,4 GHz konstantno (sve jezgre), a maksimalna zabilježena temperatura je bila 78,2°C s prosjekom oko 74,7°C u dugotrajnom Gooseberry testu.