Sintetika

UL 3DMark Time Spy

Kao što smo napomenuli i kod testa Vivobooka S15 opremljenog istim procesorom ili SoC-om, PCMark ne radi s Quallcommovim rješenjima pa odmah prelazimo na grafički test. On pokazuje kako je Adreno X1E-78 sličnih performansi kao Intelove Iris Arc ili Xe, te kako je puno slabija od AMD-ove Radeon 890M grafike. Zanimljivo je ipak da je u ovom prijenosniku ta grafika nešto brža nego kod Vivobooka S15 u normalnom načinu rada. U punoj brzini ventilatora to još dodatno naraste na 1.999.

UL 3DMark CPU

CPU performanse su malo slabije kod A14 nego kod S15 u normalnom načinu rada (Standard za ventilatore), a kad aprebacimo na punu brzinu performanse rastu na solidnih 9.632 bodova.

CPU Performanse

Cinebench 23

Cinebench 24 test kao što znamo iz testa S15 ne radi jer procesor ne podržava AVX. Cinebench 23 s druge strane to ne traži. U ovdje je u standardnom režimu rada procesor sporiji nego kod S15, dok u punoj brzini ventilatora postiže respektabilnijih 11.897/1119 bodova.

Blender

U standard ili normalnom modu rada i ovdje kod dugotrajnog testa A14 se pokazao slabiji od S15. S15 ima veću šasiju i bolje hlađenje.

Autonomija

Autonomija je sjajna! Skoro 21 sat reprodukcije video materijala znači da možete bez problema izgurati dva radna dana bez punjenja ovog prijenosnika. Znali smo da Snapdragon ima izvrsnu efikasnost, no ona se očito još može poboljšati kada se upari s ekranom koji manje troši.

Zagrijavanje i buka

Kao što smo već ranije naglasili, prijenosnik smo pretežno testirali u tvorničkom Standard modu i u njemu su ventilatori iznimno tihi (38,7 dB(A)), a zagrijavanje radne površine, tj. tipkovnice nije visoko. Temperatura površine ostaje ugodna i maksimum koji smo izmjerili infracrvenim termometrom je bio na 36°C. U full brzini ventilatora buka raste na 50,5 pa ako želite maksimalne performanse to je nešto na što morate biti spremni.