Da bi uopće koristili Crossfire, nužni su ATI-jevi driveri s podrškom za Crossfire odnosno integriranim driverima za čipset. Catalyst 5.8 to nisu, ali smo zato na priloženom CD-u našli modificiranu verziju istih drivera koja je s Crossfire sistemom radila kako treba. Valja napomenuti da su u međuvremenu izdani i Catalysti 5.9 koji prema službenim informacijama također ne podržavaju Crossfire.

S konfiguracijom je isporučena posebna verzija Catalysta 5.8

Driveri za novu tehnologiju dolaze isključivo u kombinaciji s omraženim Catalyst Controle Centerom. Da bi drivere uopće instalirani nužno je imati Microsoftovom .Net framework. Što se tiče same iskoristivosti, Catalyst Control Center i dalje "ždere" mnogo sistemskih resursa, sporo se pokreće, ali nismo imali problema s njegovom stabilnošću ili funkcionalnošću. S obzirom na količinu memoriju u modernim računalima više klase (gigabajt ili više), vjerujemo da će korisnici sve manje osjećati "glad" za sistemskim resursima ATI-jeve aplikacije.

Nakon uključivanja Crossfirea sistem nije potrebno resetirati

Uključivanje Crossfirea je vrlo jednostavno – dovoljno je zaklikati jednu kvačicu i kliknuti apply. Za razliku od SLI-a, računalo nije potrebno resetirati što je vrlo pozitivno. Nakon uključivanja Crossfirea korisnik može rabiti samo jedan zaslon – onaj koji je priključen na Crossfire kabel koji spaja dvije kartice. Svi ostali zasloni nakon uključivanja Crossfirea postaju neaktivni. Ako je pak Crossfire isključen, moguće je rabiti do tri odvojena zaslona. Ako vaše kartice podržavaju ATI-jeve Overdrive odnosno dinamičko overclockiranje, nakon uključivanja Crossfirea ovu opciju također više nije moguće rabiti.