Rezultati testova

Kao što smo napisali ranije, testni procesor je bio Ryzen 7 5700G, a koristili smo OCCT-ov Large Data Test u trajanju od jednog sata. On procesor ne optereti do kraja, no bitno nam je bilo da opterećuje ravnomjerno i tako je i bilo. Sa svim se hladnjacima potrošnja sistema kretala oko 140 W, a frekvencija procesora između 4.450 i 4.475 MHz.

Kao što vidimo iz priloženog SE-225-XT Black je ostvario najbolji rezultat, tj. najnižu temperaturu procesora i to za 4°C nižu od sljedećeg najboljeg AS500. Maksimalna razlika u temperaturi je iznosila 8,4°C.

Kada je u pitanju buka vidimo da je najsporiji ventilator na AS500 ujedno i najtiši. Najbučniji su pak oni na SE-207-XT hladnjaku koji i nije ostvario sjajan rezultat po pitanju temperature, a najveći je hladnjak. Tako bi optimalan izbor zapravo bio AS500, a ako želite maksimalne performanse uz i dalje ne previsoku buku tada naravno SE-225-XT.

Zaključak

deepcool_id-cooling_1

ID-Cooling je kao što smo vidjeli ozbiljno zaprijetio etabliranijim proizvođačima na tržištu i ponudio solidnu alternativu koja je kvalitetno izvedena i ima dobre performanse. Najboljim se pokazao SE-225-XT Black hladnjak koji je postigao najnižu temperaturu, a nije ni prebučan. Svi su hladnjaci dobre kvalitete izrade, a najveća zamjerka ide na SE-224-XT i na manje ravnu bazu.

DeepCool AS500 je solidna hladnjak koji ima dobre performanse i nisku radnu buku, i solidnu kvalitetu izrade s poniklanim površinama. No, vrlo je skup pa ulazi u teritorij hladnjaka koji su puno kvalitetnije izvedeni i s boljim osvjetljenjem.

FuturaIT trenutno ima sljedeće cijene za testirane hladnjake:

Jamstvo na sve ID-Cooling hladnjake je dvogodišnje, a DeepCool na svoj daje pet godina.