Rezultati testiranja

U Geekbench testovima ima razlike u korist originalnog modela, koji vjerojatno postiže nešto više prosječne taktove pa su i rezultati bolji. Posebno velika razlika je u Compute testu.

Grafički nam test pokazuje nešto niže performanse, no uređaj nije imao problema sa zadržavanjem relativno visokog frameratea ni na SWGOH ni na PUBG mobile igri. S najvišim detaljima je framerate najčešće bio između 40 i 60 FPS-a.

 

PCMark test čak ide nešto malo u korist novijeg modela.

 

Za kraj graf koji pokazuje podjednake performanse memorije, barem u ovom sekvencijalnom dijelu.

xiaomi_11_lite_5g_ne_6 xiaomi_11_lite_5g_ne_7

Dugoročno zadržavanje relativno visokih performansi nije nikakav problem za ovaj uređaj koji ima dobro riješeno hlađenje. Stražnja se strana tek malo zagrije, no ništa što bi bilo alarmantno. Bez problema smo ga i po sat vremena držali u ruci u igri bez da smo osjetili toplinu.

Zaključak

xiaomi_11_lite_5g_ne_2

Zaključak je onakav kao i u recenziji originala. Riječ je o vrlo dobrom uređaju koji za cijenu koja kreće na oko 2.400 kuna nudi puno toga dobroga. OK, kamere mu možda nisu najsjajnija točka, no sve ostalo zapravo jest. SoC, iako je malo slabiji po izmjerenim performansama od originala, zapravo ima dovoljno snage čak i za igranje zahtjevnijih naslova. Uređaj je elegantan, tanak i lagan, dobar AMOLED ekran mu svakako podiže vrijednost, a sve to je začinjeno s dobrom autonomijom. Svakako dobar izbor u toj cjenovnoj kategoriji.