Nakon što obradili par velikih igrača, vrijeme je i za one manje.

Corsair je na sajmu ove godine imao osjetno veći štand nego prije. Zvijezda štanda bila je TWIN2X2048-10000C5DF memorija na radnom taktu od čak 1300 MHz. S obzirom da se ova memorija opako grije, zajedno s njom isporučuje se poseban hladnjak na s tri ventilatora kojeg je potrebno fiksirati na memorijske utore.

Konfa s TWIN2X2048-10000C5DF memorijom na taktu od 1300 MHz

Novi i još snažniji model HX napajanja – 620 vata čiste energije

Corsair je možda najpoznatiji po svojoj memoriji, ali tvrtka u ponudi ima i izuzetno dobra napajanja. Novost je 620-vatni model koji doduše izgleda pomalo patuljasto u odnosu na napajanja koja su danas aktualna (kilovat ili više). Ipak, glavni feature Corsairovih napajanja je kvaliteta pa smo u razgovoru s ljudima iz Corsaira saznali da nisu sigurni da li su pogriješili što svoja napajanja toliko rigorozno testiraju i dodjeljuju im specifikacije prema mjerenjima u ekstremnim uvjetima. Većini korisnika je teško prenijeti poruku da napajanja s istom vrijednosti snage na šasiji zapravo nisu jednaka.

Inventivni memorijski stickovi uvijek su poželjna roba

Flash Survivor može preživjeti zaista mnogo

Flash PadLock je specifičan po tipkama za određivanje lozinke

Na kraju tu su i novi proizvodi bazirani na flash memoriji. Nova perjanica ponude je FlashVoyager GT (nažalost smo ga zaboravili fotkati) koji se hvali brzinom čitanja od oko 35 MB/s i brzinom pisanja od čak 27 MB/s. Stari FlashVoyageri, inače uvjerljivo najbrže USB memorije na tržištu, i dalje će ostati u ponudi, ali sada su namijenjeni nižem segmentu tržišta.

Vrlo zanimljiv model je Flash Survivor, memorija namijenjena..hmmm…komandosima i tajnim agentima. Ovo malo zvuči smiješno, ali što drugo reći za USB memoriju koja se sprema u cilindrično aluminijsko kućište s gumicom koja štitit unutrašnjost od probijanja vode. Navodno je kućište vodonepropusno do dubine od šest metara.

Osim ekstremnog Survivora, tu su i druga dva prototipa memorije. Prvi ima šminkersko kućište sa zaslonom na kojem je prikazana trenutno zauzeće memorije. Drugi model zove se Flash PadLock, a specifičan je po tome što na površini ima tipke pomoću kojih memoriju možemo zaštiti lozinkom. Ako se prije priključivanja na računalo memorija ne otključa, računalo je uopće ne prepoznaje.