Kralj aluminija je bez sumnje epitet koji bi se mogao primjeniti na tvrtku Silverstone s obzirom da gotovo su svi proizvodi ove tvrtke izrađeni od ovog materijala. Što se tiče ponude na CeBIT-u, novosti je bilo mnogo. Prva stvar koju smo vidjeli je novo Sugo SG03 SFF kućište koje je namijenjeno u prvom redu gejmerima koji traže način kako napraviti zvijer za igranje najnovijih igara, ali u malom formatu.

Prednji dio Sugo SG03 kućišta

Nakon skidanja zaštitne mrežice

U kućište je moguće ugraditi standardne komponente s izuzetkom matične ploče koja mora biti mATX formata. Tu također spada i napajanje, pa se na gornjoj fotki lijepo vidi full-size modularno napajanje ugrađeno u ovo maleno kućište. Silverstone je prilično pretenciozno u kućište ugradio i dvije GF 7950 GX2 kartice u SLI polju, a ispod njih, na samom dnu kućišta je mjesto za 3,5-inčne diskove. Sve bi ove nagurane i vrlo zagrijane komponente trebao hladiti zračni tunel koji generiraju 120-milimetarski ventilatori na maski kućišta. Sve u svemu, vrlo zanimljivo u teoriji, no zanima nas kako stvar radi u praksi.

Novi Temjin TJ09 iznutra

Nama mnogo zanimljiviji model bio je novi Temjin TJ09. Riječ je o novom aluminijskom high-end kućištu koje je dizajnirano za korisnike najsnažnijih grafičkih kartica. Naime, kavez za diskove odvojen je od ostatka kućišta zračnim tunelom. Iza ovog tunela smješten je ventilator koji uvlači svježi zrak u kućište i baca ga na grafičke kartice koje su zbog toga osjetno bolje hlađene nego u bilo kojem standardnom kućištu. Još jedna specifičnost novog kućišta je to što je napajanje postavljeno na donji dio kućišta, a moguće je postaviti tako da uvlači zrak iz kućišta ili pak tako da ventilator napajanja uvlači svježi zrak preko perforacija na podu kućišta.

Hladnjak/kavez za diskove CFP51 koji je moguće ugraditi u bilo koje kućište

Vjerojatno ne toliko skup i glamurozan, ali bez sumnje vrlo koristan dodatak je novi hladnjak/kavez za diskove pod imenom CFP51. Hladnjak je izrađen od aluminija, ima mjesta za četiri 3,5-inčna hard diska, a ugrađuje se u na isto mjesto gdje inače ugrađujemo optičke pogone na kućištu. CFP51 je kompatibilan sa svim kućištima, samo je potrebno imati mjesta za tri 5,25-inčna pogona, a svojevrsni bonus je i to što na kućištu nema Silverstonovih oznaka izuzev logoa. Za adekvatno hlađenje diskova ugrađenih u ovo kućište brine se 120-milimetarski ventilator opremljen s plavom led diodom, a redukciju buke obećavaju gumeni odstojnici.

CrossFire kompatibilna napajanja zavidne snage i vrlo impozantnih specifikacija

Na kraju stižemo i do poznatih Silverstoneovih napajanja koja su na sajmu bilo dekorirana CrossFire logoima. Premda su napajanja certificirana i za rad sa SLI-jem, ATI i NVIDIA baš ne vole kada proizvođači oba logoa koriste pri promociji svojih proizvoda. Osim staro 850-vatnog Zeusa, na sajmu smo imali prilike vidjeti novo Olympia OP1200 napajanje snage 1200 vata. Tu je također i Decathlon DA1200, 1200-vatno napajanje koje krasi modularni dizajn. Zanimljivo je spomenuti da najsnažnija Silverstoneova napajanja imaju samo jedan 12-voltni rail izuzetno visoke deklarirane snage (90 ampera) što je kuriozitet u svijetu high-end napajanja. Naime, većina se proizvođača hvali s nekoliko odvojenih 12-voltnih railova što je posljedica kompatibilnosti s ATX specifikacijom. Ipak, što se tiče samih performansi, bolje je imati samo jedan snažni 12-voltni rail dok je razdvajanje railova posljedica implementacija sigurnosnih standarda koji u praksi nemaju preveliko značenje.