cm_mb_lite_5_10

Skidanjem bočnih stranica nam se otvara unutrašnjost koja je podijeljena u dvije komore, tj. na dno je postavljen poklopac za napajanje. No taj poklopac nije samo za napajanje nego i za kavez za dva diska koji se tu nalazi. Gornja strana je dovoljno prostrana za ATX, mATX i ITX ploče, a i pored onih najvećih će ostati dovoljno mjesta za proreze za aranžiranje kabela. Desno od tih proreza se još nalazi i maleni nosač za 2.5″ diskove. Na poklopcu napajanja se nalazi rešetka za cirkulaciju zraka, ali i dva proreza za aranžiranje kabela koje spajamo na dno ploče. Uz kućište dolazi samo jedan 120-milimetarski Black ventilator, smješten na ispuhu. Prostora za grafičke kartice ima i više no dovoljno – 400 milimetara, a za procesorske je 160 milimetara.

cm_mb_lite_5_11

Na desnoj se strani nalazi donja komora u koju smještamo napajanje dužine do oko 180 milimetara bez kabela – naše 200 milimetarsko nije stalo, te fiksni nosač s dvije tool-less ladice za 3.5-inčne diskove (ili manje). Prostora za aranžiranje kabela ima od 25 – 35 milimetara, a prorez za stražnji nosač hladnjaka procesora je dovoljno velik.

 cm_mb_lite_5_12

Prednju DarkMirror stranicu je lako skinuti povlačenjem odozdo pri čemu nam se otvara veliki prostor za rashladne sisteme. Moguće je montirati tri 120-milimetarska ili dva 140-milimetarska ventilatora ili 240/280 ili 360-milimetarske radijatore vodenih hlađenja debljine do 50 milimetara bez ventilatora. Na ovaj je način moguće ohladiti i moćnije komponente jer će tri ventilatora stvarati dovoljno jaku zračnu struju.

 cm_mb_lite_5_13 cm_mb_lite_5_14

Mi smo u gradnju računala krenuli s Asusovom Strix Z270G Gaming mATX pločom, na koju smo stavili Asus Strix RX560 karticu, G.Skillovu memoriju. Procesor je bio naš vjerni i7 6700K kojeg je hladio Cooler Masterov MasterLiquid Pro 140 sistem vodenog hlađenja. Kabele nismo pretjerano uredno slagali jer smo odmah po završetku testa sistem rastavljali, no ovo kućište ipak ima solidne mogućnosti za dobar menadžment kabela.

 cm_mb_lite_5_15

MasterLiquid Pro 140 hladnjak se odlično uklopio u sistem, a prostora je bilo sasvim dovoljno za montažu oba njegova ventilatora i sprijeda i straga. Ovako posložen sistem je radio na zadovoljavajuće niskim temperaturama, a još su nam dva mjesta za 120 milimetarske ventilatore ostala nepopunjena. Naravno, o nekakvoj zvučnoj izolaciji ovdje ne možemo govoriti pa je u prvi plan izbijala visoka buka koju proizvode 140-milimetarski ventilatori vodenog hlađenja.

 cm_mb_lite_5_16

MasterBox Lite 5 je svestrano i dizajnom vrlo zanimljivo kućište koje će biti iznimno privlačno širem krugu kupaca zbog povoljne cijene koja se kreće oko 400 kuna na domaćem tržištu. Kvaliteta materijala i izrade je sasvim solidna za ovu cjenovnu kategoriju, baš kao i široke mogućnosti kombinacija hlađenja komponenata koje mogu biti i malo moćnije. Nije bez mana – filtriranje protiv prašine nije baš dobro riješeno a i dosta se buke širi van iz kućišta što je posljedica i nešto tanjeg materijala. No, njegov bi ga zanimljivi DarkMirror dizajn i privlačna cijena mogli učiniti iznimno popularnim na tržištu.