Cooler Master Masterbox TD500 Mesh White recenzija
Datum objave 09.04.2020 - Krešimir Matanović
Masterbox TD500 Mesh - prvi dio
Iz Cooler Mastera nam stiže njihovo novo TD500 Mesh kućište predstavljeno početkom ove godine. TD500 Mesh dolazi u crnoj i bijeloj izvedbi, a nama je stiglo potonje. Kućište dolazi u standardnoj svijetlo smeđoj kutiji unutar koje je zaštićeno u najlonsku vrećicu i smješteno u debeli stiropor. Dodatno, bočna je staklena stranica zaštićena najlonskom naljepnicom koju je potrebno odlijepiti. Uz kućište dolaze i detaljne slikovne upute koje opisuju način korištenja i ugradnje komponenata.
Lijepo dizajnirano bijelo mid tower kućište specifično je po prednjoj mrežastoj masci u reljefnoj izvedbi, zbog čega je i nosi sufiks Mesh u imenu. Dizajnerske se crte tu ne zaustavljaju jer je i cijela prednja maska u oštrim kutevima ispupčena prema naprijed, a bočna je stranica od kaljenog stakla prošarana urezanim crtama brazdama upotpunjuju cjelokupan dojam. Dominira bijela boja, a kontrast je u sivoj kakva je prednja mrežica, te rubovi bočne stranice, uz pokoji crni element kao što su limovi za dodatne kartice, vijci i slično.
Dimenzije kućišta su 493 x 217 x 469 milimetara, a masa mu je 6,95 kilograma, čemu dosta doprinosi bočna stranica od kaljenog stakla. Prednja je maska plastična, ispupčena je prema van u 3D obliku oštrih rubova, a u sredini se nalazi reljefna rešetka koju proizvođač još naziva i poligonalna ili mnogokutna mreža. Ta je mreža metalna i služi i kao filtar za prašinu usisnih ventilatora. Neće efikasno zaustaviti one najmanje čestice prašine, no veće sigurno hoće. Iz priloženog vidimo da je TD500 kućište otvorenog tipa, tj. visoke propusnosti zraka pa problema s hlađenjem moćnijih komponenata ne bi smjelo biti.
Stražnja strana kućišta je klasična. Na dno smještamo napajanje, iznad kojega je sedam proreza za kartice i koji su svi pokriveni crnim limovima. Limove drže thumb vijci pa ih je lako skidati i vraćati. Iznad toga je rešetka za 120-milimetarski ispušni ventilator, i prorez za stražnje I/O portove matične ploče. Obje su bočne stranice pričvršćene s po dva thumb vijka, metalna straga, a staklena na boku.
Prednji, ili u ovom slučaju gornji panel, nalazi se na gornjoj kosini plastične prednje stranice. Zapravo je kao što ćemo vidjeti konstrukcija panela ispod maske, pričvršćena za šasiju, a prednja je stranica samo maska. S lijeva na desno tu se nalazi LED indikacija za rad tvrdog diska, zatim dva USB 3.0 Type A porta, a do njih Power tipka u obliku Cooler Masterovog logoa koja je osvijetljena bijelim LED svjetlom. Desno se nalaze dva audio porta za 3,5-milimetarske jackove slušalica i mikrofona. Skroz desno, zadnja, tipka je za Reset. Jednostavno i skladno dizajnirano, samo bi još voljeli vidjeti i USB Type C port jer sve više ploča ima interne USB 3.2 konektore.
Gornja je stranica kao i kod nekih drugih Cooler Masterovih kućišta potpuno perforirana i spremna za prihvat ventilatora i radijatora vodenih hlađenja i to dužine do 360 milimetara. Na vrhu je tanka metalna mrežica za filtriranje prašine, koju drže magnetne trake na rubovima. To je još jedan detalj koji govori o otvorenoj “prirodi” ovoga kućišta.
Na donjoj su strani četiri plastične noge koje na dnu imaju gumene trake koje sprječavaju klizanje. Prednje su noge ukomponirane s prednjom maskom tako da vizualno čine jednu cjelinu. Na prorezu iznad kojeg dolazi usisni ventilator napajanja nalazi se metalna bijela mrežica koja služi kao filtar. Desno od toga su samo dva vijka koja drže stranicu kaveza za diskove, koji je jasno s unutarnje strane.
Vrlo zanimljiv detalj TD500 Mesh kućišta je i bočna stranica od kaljenog stakla. Cooler Master njen dizajn rezbarenih brazda naziva Crystaline jer brazde podsjećaju na fini kristal, i izvrsno se uklapaju u ostatak dizajna kućišta. Brazde su tako urezane da naprijed završavaju u srednjem dijelu prednje maske koja je urezana i prirodno ih prati. Tako je ovo kućište zanimljivo i duže promatrati te istraživati sve zanimljivosti dizajna.
Stranica je pričvršćena s dva vijka na vrhu, a s donje strane je umetnut metalni nosač koji nasjeda na kućište. Nosač je samo umetnut i stisnut uz staklo, pa se lako može desiti i da se malo pomakne. Treba voditi brigu o tome, jer ako se pomakne, stranica više ne sjeda kako treba. Stranica ima lagano zatamnjenje i to u sivoj nijansi, a sivi su i rubovi. Siva je dobar izbor kao suprotnost crnoj, koja se ne bi najbolje uklopila u bjelinu kućišta.
Forum
Objavljeno prije 5 sati
3.5" SATA HDD-ovi od 16 i vie TBObjavljeno prije 6 sati
Rasprava o akcijama, popustima i super niskim cijena-isključivo informatička oprema!Objavljeno prije 7 sati
K: računalo i monitorObjavljeno prije 7 sati
Linux OS - info, how-to, pitanja, novosti, savjeti, problemi...Objavljeno prije 7 sati
4G/5G LTE-A,4G+ - usporedbe internet i govornih tarifa mobilnih operatera(gigabox,pokNovosti
Intel pod pritiskom: TSMC i Broadcom razmišljaju o kupnji različitih odjela
Prema izvješću Wall Street Journala, dva tehnološka diva, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) i Broadcom, navodno procjenjuju mogućnost podjele Intela, kultnog američkog proizvođača čipova. Izvori upoznati s tim pitanjem rekli su d... Pročitaj više
Instagram osmišljava svoje DM-ove s novim značajkama
Aplikacija Instagram, tehnički napravljena za dijeljenje fotografija, također je vrlo uspješna kao usluga razmjene trenutnih poruka. Meta ima dobre vijesti s novim značajkama unutar svog sučelja za chat koje poboljšavaju ovaj alat. U objavi... Pročitaj više
Nvidia je smanjila podršku za PhysX s grafičkih kartica serije 50. I to je loše jer utječe na stare igre
Nvidia je smanjila podršku za PhysX s grafičkih kartica serije 50. Najnovije grafičke kartice serije Nvidia 50 više ne podržavaju PhysX, alat za simulaciju koji se nekoć koristio za poboljšanje efekata igranja. Ova tehnologija nam je pružil... Pročitaj više
Huawei je jedini koji koristi za mobilne telefone dvoslojni OLED
Huawei je trenutno jedini proizvođač mobilnih telefona koji nastavlja koristiti dvoslojnu OLED tehnologiju i promiče iterativno ažuriranje ove tehnologije. Iako je cijena takvog zaslona veća, može učinkovito smanjiti potrošnju energije. Izv... Pročitaj više
Za početnike: Što je sustav tekućeg hlađenja (LSS)?
Sustav tekućeg hlađenja često se koristi u poslužiteljskim i vrhunskim igraćim računalima za izvući maksimum iz CPU-a, a pri tome osiguravajući stabilne performanse na visokim frekvencijama, smanjujući buku i produljujući vijek trajanja. Po... Pročitaj više
Sve novosti