AMD Ryzen 7 1800X @ Stock

Za početak ćemo samo naglasiti kako su prikazane temperature T(die), tj. za 20°C su niže od T(ctl). Ovdje su dva vodena hladnjaka u potpunosti izjednačenam dok je D15 samo 2.5°C lošiji.

AMD Ryzen 7 1800X @ 4.0 GHz

I kod overclockinga je situacija vrlo slična, a i ovdje su mjerene T(die) temperature.

Intel Core i7-7800X @ Stock

MasterLiquid je na stock brzini Intelovog procesora uspio biti i nešto bolji od Arcticovog, dok je Noctua D15 zbog ipak nižih okretaja ventilatora nešto slabija.

Intel Core i7-7800X @ 4.5 GHz

Maksimalna temperatura na jednoj jezgri je u ovom slučaju bila za 1°C viša nego kod LiquidFreezera 240, te za tri ispod D15. Očito je kako sva tri hladnjaka imaju vrlo slične termalne sposobnosti i kako su AIO hladnjaci puno bolji kod stock brzina, no kod overclockinga se ta razlika ipak smanjuje jer se Noctuini ventilatori zavrte na maksimum. Jasno, AIO hladnjaci su i dalje su bolji izbor za 24/7 OC. Potrošnja sistema s 235 W na stock brzini, poraste na 280 W pri OC-u.

Buka

Sa strane buke, Arcticovi su vetilatori uvjerljivo najtiši, a onda slijede Cooler Masterovi i Noctuini. A15-ice jesu najglasnije i proizvode najjači huk, ali zapravo vrlo rijetko rade na tom maksimumu pa su u prosjeku ipak nešto tiši. Isto tako, ni Cooler Masterovi ventilatori ne rade na maksimumu pri stock brzini procesora pa su u prosjeku također tiši.