Cooler Master Nepton 280L 9 Cooler Master Nepton 280L 10

 Pumpa je Cooler Masterov proizvod, radi na 12V sa potrošnjom od 2.9W. To ukupnu potrošnju sistema, kad uračunamo 2 x 9.6W od ventilatora, podiže na 22.1W. Proizvođač tvrdi kako pumpa u radu proizvodi ispod 25 dB. Problema sa zujanjem pumpe koje prijavljuju neki korisnici nije bilo, nama je u svim situacijama radila jednoako, tj. zadovoljavajuće tiho. Baza, tj. vodeni blok je bakrena (industrijski obrađena), sa dizajnom mikro kanala kako bi se postigla maksimalna učinkovitost odvlačenja topline sa tzv. hladne ploče, na rashladnu tekućinu.

Cooler Master Nepton 280L 11

 Kao najučinkovitiji sistem se pokazao push, tj. dva ventilatora smo montirali sa “donje” strane radijatora kako bi gurali zrak preko radijatora i van iz kućišta. Najčešća konfiguracija će biti montiranje radijatora na vrh kućišta kod kojih za to postoji opcija. Treba imati na umu kako je debljina cijele instalacije oko 55 mm i za to treba imati mjesta.

Cooler Master Nepton 280L 13

 Montaža na matične ploče i sockete ne zahtjeva previše akrobacija, a sve je detaljno objašnjeno i u uputama. Kod AMD ploča je potrebno montirati za to predviđene nosače na vodeni blok (slika iznad), i donju pločicu okrenuti na AMD stranu. Kod Intela su nosači bloka nešto drugačiji, a donja je pločica prilagođena LGA1366, LGA1156/1155/1150 i LGA775 rupama. Vijci koji se montiraju sa donje strane su u oba slučaja od pomicanja osigurani plastičnim kapicama koje sami montiramo. Nakon montaže na tri naša testna sistema, zaključak je kako je Cooler Master postupak pojednostavnio maksimalno i kako će se i početnici ovdje lako snaći. Najlakši je postupak naravno kod LGA2011 montaže, zbog toga što nije potrebno montirati donju pločicu i čitav se postupak može vrlo lako napraviti sa pločom već montiranom u kućište.