Mjesta za proširenje matične ploče dodatnim karticama ima sedam što je sasvim dovoljno i za triple CFX ili SLI kombinaciju grafičkih kartica sa dual slot hladnjacima. Dužina grafičkih kartica može biti 320 mm ukoliko se montiraju ispred kaveza za diskove, ili čak 430 mm ukoliko se montira samo jedna kartica iznad kaveza (u najviši PCIe slot). Što se hladnjaka za procesor tiče, on može biti visine do 160 mm. S kućištem dolaze dva 120 mm ventilatora (SD-12025L) koji se vrte na brzini od 1000 okretaja u minuti, pri čemu proizvode buku od oko 30 dB (mjereno).

Na slici možete vidjeti oba priložena ventilatora, a naša je preporuka ugradnja još jednoga na usis, tj. na mjesto ispred kaveza za diskove. Mi smo testiranja izvršili samo s dva priložena ventilatora, što se za našu testnu mašinu pokazalo sasvim dovoljnim. Ukupno gledajući, rashladni kapacitet ovoga kućišta je vrlo velik, jer nudi mogućnost ugradnje čak pet 140/120 mm ventilatora, tri 120 mm ventilatora ili kombinacije koje uključuju i radijator dužine 280 mm – sasvim dovoljno i za moćniju dual CFX ili SLI konfiguraciju.

Za testnu smo konfiguraciju odabrali Gigabyteovu Z77X-UP4 TH ploču, i5-3470 procesor, Thermalrightov AXP-100 low profile hladnjak čiju će te recenziju moći pročitati uskoro, zatim XFX-ovu HD7770 (recenzija također uskoro), Corsairov Force 120GB SSD, optički pogon i G.Skillovih 2 x 4GB 2133MHz memorije. Za napajanje smo koristili Corsairovo CX600M modularno napajanje čiji će te detaljan test u Domagojevoj režiji također moći čitati kroz nekoliko tjedana. Cable routing smo odradili uz maksimalnu uštedu vremena, što znači kako će pedantniji korisnici to moći i urednije napraviti. Corsairovo se napajanje s crnim flat kabelima izvrsno uklopilo u ostatak kućišta pa se kabeli toliko niti ne primijete.

 

Jednom sklopljeno, računalo u 200R kućištu radi tiho, stabilno i na zadovoljavajućim temperaturama. Zbog mnoštva otvora za ventilatore prigušenje buke možda i nije najidealnije pa smo tako pod maksimalnim opterećenjem s prednje strane izmjerili buku od 34dB, s gornje 36dB a na ispuhu 42 dB (mjereno Nexus S smartphoneom). Temperature su se pri tom kretale u razumnim granicama od oko 62°C za procesor (stock sa ugašenim Turbom), cca. 65°C za grafičku karticu, te oko 42°C za sistem (matičnu ploču). S obzirom da je ovih dana toplije, a klimu još ne koristimo ovo su sasvim solidne radne temperature.

I premda u 200R nismo "strpali" najjače komponente, kućište je pokazalo dobre rashladne mogućnosti i sa samo dva priložena ventilatora pri čemu je buka bila na zadovoljavajućoj razini. Kvaliteta izrade, rješenja koja olakšavaju život (toolless, rupe za menadžment kabela) i pažnja na detalje (gumeni čepići za montažu ventilatora) svrstavaju Carbide 200R u kategoriju jako poželjnih kućišta. Uz sve to, mogućnosti za proširenja su odlična jer mjesta za tvrde diskove, SSD-e i ODD ima i više nego dovoljno, baš kao i mjesta za proširenja matične ploče. Cijena se pri tome zadržala u razumnim granicama, pa će i to biti veliki mamac za kupce. Jednostavan dizajn i solidna kvaliteta izrade nastavljaju Corsairovu filozofiju, a malene zamjerke tek idu na malo veće propuštanje buke, nemogućnost korištenja prednjeg USB panela ukoliko ploča nema interni USB3.0 konektor te nepotpunu pokrivenost filterima protiv prašine. U svemu ostalom, Carbide 200R je odličan proizvod u svojem cjenovnom razredu. Kao što smo na početku napisali, kupiti ga u Hrvatskoj možete i to po cijenama od oko 470 pa do 550 kuna.