corsair_678c_19 corsair_678c_20

Skidanjem desne bočne stranice koja ima materijal za upijanje zvuka konačno nam se pruža pogled i na tu stranu kućišta. Pri vrhu nalazimo mnoštvo kabela koji izlaze iz prednjeg panela, zatim kabele sva tri ventilatora i PWM hub za šest ventilatora. Tru su ventilatora već priključena, a iz huba izlazi i kabel s 4-pnskim PWM priključkom za matičnu ploču. Na sredini, tik ispod otvora za donji nosač CPU hladnjaka nalazi se ladica/mehanizam za prihvat tri 2,5-inčna tvrda diska ili SSD-a. Ladica je tool-less, s kopčom na vrhu i oprugom na dnu za lakše izbacivanje diska. U donjem dijelu kućišta se nalazi već spomenuti nosač s dva kaveza za 2,5/3,5-inčne diskove koji je moguće ukloniti (ali ne i pomaknuti iz ovog položaja), a desno je prostor za napajanje s gumiranim odstojnicima.

corsair_678c_21

Uz kućiše dolazi i mnoštvo plastičnih vezica, svi potrebni vijci za matičnu ploču, napajanje, diskove, optički uređaj, SSD-e i dvije vrste za ventilatore – krattki i dugi. Za napajanje PWM hub-a je potrebno spojiti SATA Power konektor, a ovdje vidimo i ostatak kabela prednjeg panela uključujući i interni USB 3.1 Gen2 priključak na drugom kraju kojeg je Type C utor (na prednjem panelu).

corsair_678c_22 corsair_678c_23

Na gornjim fotografijama vidimo još malo detaljnije kako izgleda donja strana prednjeg panela, te kako su kabeli već tvornički uredno aranžirani. Opcije za aranžiraje kabela sa stražnje strane su vrlo dobre, postoji dovoljno prostora ali i dovoljno ušica za plastične vezice da se sve lijepo složi. I kavez za 2,5-inčne diskove je zanimljivo pogledati izbliza, pogotovo jer je riječ o jednostavnom a dobrom rješenju. Prilikom vađenja diskova dovoljno je odvojiti kopču na vrhu i napeta ga opruga s donje strane izbacuje van.

corsair_678c_25

Za testni smo bulid koristili identičan hardver kao kod testa Armis AR5X TG RGB kućišta koji je u ovom slučaju ušao u komforniji prostor. Uz veći komfor dolazi i jednostavnija i lakša ugradnja, što se ponajprije odnosi na prostor iznad matične ploče, gdje nam je olakšan pristup konektorima. U kućište smo tako ugradili ASRockovu Z390 Phantom Gaming 9 ploču, na kojoj je bio i7 8700K procesor, Noctuin NH-U12A hladnjak i 16 GB G.Skillove DDR4 memorije brzine 3.200 MHz. Na ploču je sjela i nedavno testirana MSI-eva GTX 1660 Gaming X iza koje je ostalo mnoštvo prostora.

corsair_678c_26 corsair_678c_27

Straga smo ugradili SuperFlowerovo Leadex Platinum napajanje snage 1.200 W, i aranžirali kabele. Sve to može biti još urednije, jer kućište ima odlične sposobnosti za aranžiranje, no mi kao i uvijek nakon testa sve rastavljamo pa potrebe da budemo jako uredni i nije bilo.

corsair_678c_28 corsair_678c_29

Jednom sve složeno smo pustli u pogon i izmjerili maksimalnu buku pod opterećenjem u potpuno zatvorenom kućištu od 40 dB, i s otvorenom gornjom stranicom (ostavljen samo filtar), od 41 dB. Može se reći da ventilatori nisu najtiši, i da je sve skupa čujno no ponešto svakako pomažu i materijali za upijanje zvuka.

Naravno, testirali smo s otvorenom gornjom stranicom jer je tako bolji protok zraka. Na drugoj fotografiji vidimo i plave LED-ice u akciji kada je računalo uključeno (ona za HDD aktivnost također treperi plavo).

corsair_678c_28a corsair_678c_28b

Temperature pod dugotrajnim opterećenjem OCCT-om su ostale u granicama normale, i maksimalna zabilježena na jednoj jezgri od 75°C je za dva stupnja bila viša nego kod testa Armis AR5X TG RGB kućišta. U prosjeku je to izgledalo ovako – 71,16°C za Armis i 71,83°C. Ostatak temperatura je bio tek malo viši nego kod Armisa, što je i očekivano u ovakvoj konfiguraciji.

corsair_678c_30

Carbide 678C je iznimno kvalitetno premium kućište s daškom retro stila i modernim novim tehnologijama. Dizajnom s prozirnom stranicom od kaljenog stakla prati i moderne trendove, no ipak nije u potpunosti zahvaćeno – nema RGB LED osvjetljenja. Znamo kako će se i zbog toga svidjeti mnogim kupcima. Dizajn je jednostavan, bijela boja odlična, i ukupan izgled je vrlo dobar. Materijali gradnje su odlični, sve je čvrsto, masivno i kvalitetno.

Unutrašnjost nudi mnoštvo kombinacija ugradnje hardvera, a u jednoj od tih je kombinacija moguće složiti i pravi file server u 678C sa šest 3,5-inčnih diskova i tri 2,5-inčna. I za sav ostali hardver ima dovoljno mjesta, pa tako stanu E-ATX ploče, velike grafičke kartice, visoke CPU hladnjake, veliki radijatori i mnoštvo ventilatora. Prednji panel donosi moderni Type C USB 3.1 Gen2 konektor, kućište je dobro zaštićeno i od prašine, a tu su i materijali za upijanje buke koji dobro rade svoj posao.

Sve ovo naravno dolazi i po višoj cijeni, a u njemačkim se dućanima za Carbide 678C White traži od 180 € na više. Nije malo, no može se reći da je opravdano zbog svega nabrojanog što 678C donosi.