U svrhu testiranja kućišta i napajanja iskoristili smo ih za slaganje računala u kojem su se našli Asusova ploča Maximus VI Hero, Core i7-4770K procesor, Noctua NH-D14 hladnjak, OCZ-ove Vertex 3 SSD te Asusova grafička kartica Mars GTX 760.
Drugim riječima u Graphite 230T ugradili smo izuzetno snažne komponente i to smo učinili bez imalo muke i improvizacije. U kućište smo po želji mogli ugraditi još komponenti, pa čak i sekundarnu grafičku karticu velikih gabarita.

Pogled na stražnju stranu otkriva da je vrlo lako napraviti organizaciju kabela. Kao što smo već spomenuli, tu su omčice za koje je žičicom ili plastičnom vezicom moguće fiksirati kabel odnosno kabele. Mi smo to primjerice napravili s P4/EPS kabelom koji je sa stražnje strane nosača proveden na sami vrh matične ploče odnosno do pozicije konektora.

Na priloženim screenshotovima vidimo da pod punim opterećenjem (Prime95 i 3DMark) temperatura jezgri procesora raste na vrijednost od 62 °C dok se temperatura grafičke kartice penje na 76 °C. Doduše, tu treba imati na umu da smo 3DMark morali koristiti u bez fullscreena jer u suprotnom ne bi mogli napraviti screenshotove u AIDA64 alatu. Posljedica toga je da 3DMark nije koristio oba već samo jedan GPU na Asusovoj Mars GTX 760.
S obzirom na gabarite kućišta i ugrađeno hlađenje, ove temperature su sasvim pristojne i tu Corsairovom kućištu nemamo što prigovoriti.

Što se pak napajanja tiče, ono se bez problema nosilo sa spomenutim opterećenjem što je s obzirom na deklariranu snagu i efikasnost očekivano. Brzina ventilatora napajanja ponešto se povisila, pa je iz nečujnog modusa operandi kad je računalo mirovalo, prešao u ponešto bučniji. Ipak, i taj bučniji način rada objektivno je tih jer da bi napajanje čuli, nužno je praktički prisloniti uho na donji dio kućišta.