corsair_graphite_220t_rgb_16 corsair_graphite_220t_rgb_17

Na stražnjoj je strani dovoljno prostora za aranžiranje kabela, ima dosta ušica za provlačenje vezica, te je kabele moguće vrlo uredno složiti. To će trebati napraviti i da ne smetaju dvama crnim ladicama za 2,5-inčne diskove koje se nalaze tik ispod velikog proreza stražnje nosače hladnjaka procesora. Tu se nalazi i iCUE kontroler za šest ventilatora koji je “pametan” i koji uz pomoć internog USB 2.0 konektora komunicira s iCUE softverom. Uz pomoć njega je moguće upravljati RGB LED efektima ventilatora, te sve sinkronizirati s ostalim iCUE kompatibilnim hardverom kojeg Corsair ima stvarno mnogo.

corsair_graphite_220t_rgb_18 corsair_graphite_220t_rgb_19

U donjoj se komori nalazi kavez s dvije tool-less ladice za 3,5-inčne tvrde diskove. Kavez na mjestu drži pet vijaka pa ga je moguće skloniti i napraviti dodatnog mjesta za napajanja. U kombinaciji s instaliranim kavezom je moguće ugraditi napajanja dužine do 180 milimetara, a bez njega jasno i ona puno duža. Kabeli prednjeg panela i iCUE kontrolera su dovoljno dugi za dosezanje konektora na svi tipovima matičnih ploča.

corsair_graphite_220t_rgb_20

U malenoj kartonskoj kutiji koja dolazi u jednoj od ladica za 3,5-inčne diskove se nalazi sve potrebno za sklapanje računala. Vijci za diskove, ploču, podloške, vijci za dodatne ventilatore, plastične vezice, te upute za instalaciju na nekoliko svjetskih jezika.

corsair_graphite_220t_rgb_21

Za slaganje sistema u ovo kućište smo se odlučili za moćnije komponente kako bi vidjeli koliko je 220T dobro za njihovo rashlađivanje. Matična ploča je bila ASRockova X570 Phantom Gaming X, procesor AMD Ryzen 9 3900X, hladnjak Noctuin D15, memorija G.Skillova Trident NEO 3.600 MHz čiju će te recenziju moći čitati uskoro, te nedavno recenzirana XFX-ova Radeon RX 5700 XT THICC II grafička kartica. Sve su komponente stale bez ikakvih problema, a jedino smo Noctuu D15 morali koristiti samo s jednim ventilatorom. Vanjski bi ili zbog memorijskih modula, ili zbog VRM hladnjaka stršao previše te se stranica ne bi mogla zatvoriti. Kabele smo s ove strane uredno složili da čim manje smetaju protoku zraka.

corsair_graphite_220t_rgb_22

Sa stražnje se strane nismo naročito trudili uredno aranžirati kabele jer smo sistem nakon testa rastavljali, a i ovdje oni ne mogu smetati protoku zraka. Kavez za 3,5-inčne smo diskove izvadili kako bi mogli ugraditi veliko SuperFlowerovo Leadex Platinum napajanje koje je bijele boje baš kao i kućište. Na ovoj smo strani naravno instalirali i jedan SSD u jedan od dva kaveza. Kompletna je instalacija protekla bez ikakvih komplikacija i Corsair je dobro osmislio 220T po tom pitanju.

corsair_graphite_220t_rgb_23

Još jednom, prozirna bočna stranica pruža odličan pogled na komponente i kada one nisu uključene. Još jednom se pokazalo da THICC II odlično izgleda, a ovdje vidimo i da je ispunila gotovo cijeli prostor do ventilatora na usisu. Kod ugradnje ove kartice jednostavno morate žrtvovati i prostor na matičnoj ploči, jer joj je debljina 2,7 slota. Nedostatak jednog od ventilatora se nije pokazao kao problem, jer su tri usisna osiguravala dobar dotok zraka prema D15, ali i prema grafičkoj kartici, te prema napajanju. Ovaj donji je posebno bitan jer će adekvatno hladiti i HDD-e ako ih se odlučimo ugraditi.

corsair_graphite_220t_rgb_24 corsair_graphite_220t_rgb_25

Perforacija prednje metalne stranice kućišta dozvoljava i prolaz svjetlosti RGB LED ventilatora pa je efekt zapravo odličan, a pogotovo u mračnijim uvjetima. Corsair radi ponajbolje RGB LED ventilatore na tržištu po pitanju vjernosti boja i snazi, pa su u toj klasi i ovi SP120 RGB PRO ventilatori.

corsair_graphite_220t_rgb_26

Sve više osvijetljenih komponenata jamac je i velikog blještavila u kućištu, pa su osim Corsairovih ventilatora tome ovdje doprinosili i G.Skillovi trident NEO memorijski moduli, ali i ASRockova X570 Phantom Gaming X matična ploča. Za sve koji vole blještavilo, ovdje neće biti zakinuti.

corsair_graphite_220t_rgb_17a

iCUE softver prepoznaje kontroler i jedino što korisnik mora je odrediti broj trenutno spojenih ventilatora na njega (1-6). Ostatak priče je poznat iz drugog Corsair hardvera, a u videu možete vidjeti kako izgledaju Predefined efekti kojima se može određivati brzina i smjer izvođenja. Naravno, ako imate i drugi Corsair RGB hardver sve je moguće sinkronizirati.

corsair_graphite_220t_rgb_27 corsair_graphite_220t_rgb_28 corsair_graphite_220t_rgb_29

Uz zadovoljavajuće tih rad cijelog sistema izmjerili smo i sasvim pristojne temperature kako procesora tako i ostalih komponenata u sustavu i zaključili da je 220T kućište doraslo zadatku hlađenja moćnih komponenata. S dodatkom još tri ventilatora u sustav bi situacija bila još povoljnija, uz ne preveliko povećanje buke. Čak je i kod opterećenja grafičke kartice cijeli sistem ostao u razumnim granicama buke.

corsair_graphite_220t_rgb_30

Corsair je s iCUE 220T RGB tržištu ponudio iznimno zanimljivo kućište koje je sposobno hladiti i moćne komponente, a pri tom uspijeva ostati u razumnim granicama buke. Kvaliteta materijala i izrade je odlična, i vidljiv je napredak u odnosu na neke ranije modele iz Graphite serije. Corsair je dovoljno pažnje posvetio svim detaljima, od zaštite staklene bočne stranice, preko dobro osmišljenih elemenata za aranžiranje kabela, pa do “pametnog” iCUE kontrolera koji komunicira sa softverom i integrira se u cjelokupni sistem kontrole svog kompatibilnog RGB hardvera. Voljeli bi vidjeti još koje mjesto za ugradnju diskova jer smo ograničeni na dva 2,5-inčna i dva 3,5-inčna mjesta, a i Type C konektor na prednjem panelu ne bi bio na odmet. U svemu ostalom, ovo je iznimno zanimljivo kućište po fer cijeni, koja u njemačkim dućanima iznosi oko 90 €. Cijena bi vjerojatno bila i nešto niža, ali ju dižu tri ventilatora i iCUE kontroler. Naime, samo se ta tri ventilatora u kitu plaćaju 50 €.