Konkretne opcije za overclockanje su slijedeće:

  • EVGA nForce 680i LT SLI :
    • FSB između 400 i 2500 MHz
    • Brzina PCI-E sabirnice – 100 do 200 MHz (PCI-E 1 i 2)
    • Varijabilni množitelj memorije ili 1:1, 5:4, 3:2 (FSB/MEM)
    • Latencije memorije – CAS, tRCD, tRP, tRAS, tRRD, tRC, tWR, tWTR, tREF, CMD
    • Množitelj procesora
    • Napon procesora – od 0.8 do 1.6 V, u koracima od 0.00625 V
    • Napon memorije – od 1.8 V do 2.5 V, u koracima od 0.1 V
    • Napon FSB-a – od 1.2 do 1.4 V, u koracima od 0.1 V
    • Napon southbrigea – 1.2 V do 1.4 V, u koracima od 0.1 V
    • Mogućnost spremanja postavki putem profila (3 mjesta)

Premda nismo imali prilike isprobati EVGA-inu nForce 680i SLI ploču, prema recenzijama koje je moguće naći na mreži svih mreža, model baziran na čipsetu nForce 680i LT SLI nudi manje opcije koje bi vam mogle poslužiti za overclockanje računala. Sama NVIDIA tvrdi da je mogućnost overclockanja FSB-a na nForce 680i LT čipsetu slabija nego na njegovom starijem bratu, no to bi se moglo objasniti i s činjenicom da u BIOS-u testirane ploče nema opcije za modificiranje napona northbridgea čipseta. Sve skupa ponuđeni naponi nisu takvi da će zadovoljiti ekstremne overclockere, no za klasične "zračne" projekte ove vrijednosti su sasvim adekvatne. Ono što nam se jako svidjelo u BIOS-u, osim profila za spremanje postavki, je real-time izračunavanje taktova. Dakle ako promjenimo neki takt i množitelj, sve se prikazane vrijednosti ponovo izračunavaju tako da lako znamo što smo točno podesili. Ista je stvar s naponima – prikazan je trenutni napon, a s lijeve strane je izbornik pomoću kojeg je moguće mijenjati napon. Kad smo već kod napona, svakako moramo spomenuti to da je ploča tijekom testiranja prijavljivala oko 0.05 volta manji napon nego što smo ga mi odredili. Da li je napon procesora bio zaista takav ili ploča jednostavno krivo prijavljuje vrijednosti, ne znamo, a nažalost nismo mogli niti provjeriti budući da je mjerenje napona na procesoru pomoću instrumenta vrlo teško izvediv poduhvat.

Maksimalni takt FSB-a koji smo uspjeli postići na EVGA-inoj ploči je 465 MHz, a do njega smo stigli s puno muka. Naime, nakon par dana testiranja i bezuspješnog pokušavanja overclockanja ploče na takt viši od 405 MHz (prelazak ove vrijednosti rezultirao je instantnom nestabilnošću), zaključili smo kako ploča najvjerojatnije ima "rupu" u FSB-u, pa smo ovu rupu probali i preskočiti. Nakon što smo takt sabirnice postavili na 470 MHz, Windowsi su se digli, a računalo je prolazilo testove stabilnosti. Ipak, gotovo svaki pokušaj resetiranja računala odnosno hot boota završio bi s neuspjehom tako da smo takt sabirnice spustili na 465 MHz gdje su problemi nestali. Pokušali smo naći i gornju granicu problematične "rupe", a pronašli smo je na 460 MHz. Drugim riječima, imali smo popriličnu sreću što smo pri pokušaju preskakanja "rupe" uspjeli pogoditi odgovarajuće vrlo usko frekvencijsko područje na kojem ploča radi kako treba.

Nadalje, naišli smo na probleme pri pokušaju postizanja maksimalnog overclocka sabirnice, procesora i memorije. Prema je ploča na taktu od 465 MHz uz maksimalno overclockanu memoriju (1160 MHz) prolazila testove stablinosti bez problema, kad bi prilagodili i procesor da radi na maksimalnom taktu od 3660 MHz, računalo bi postalo nestabilno. Kad bi pak smanjili takt FSB-a na vrijednost između 300 i 350 MHz, a za procesor rabili viši množitelj (što srećom nije problem s obzirom da je riječ o Extreme Editionu), računalo bi ponovo prolazilo testove stabilnosti. Ovo se može pripisati kombinacijama različitih množitelja, a vjerojatno i osjetno većem zagrijavanju komponenti na graničnim maksimalnim taktovima. Ipak, treba naglasiti da tijekom rada s pločom odnosno overclockanja niti jednom nismo morali resetirati postavke BIOS-a ručno. Ploča bi to uvijek napravila sama ako joj postavke nisu odgovarale.

Sve u svemu, niti ova nForce ploča za Intelove procesore nije nas osobito fascinirala svojim mogućnostima kad je riječ o overclockanju tako da mislimo da NVIDIA još mora dosta raditi kako bi ispolirala svoje proizvode do te mjere da se u ovom kontekstu mogu ravnopravno nositi s Intelovim čipsetima.