Situaciju s grafičkim podsustavom slijedi i zvučni podsustav koji je koncipiran na bazi Realtekovog 5.1-kanalnog čipa ALC655. Prema interno čip NF 410 podržava Intelov Azalia HD Audio standard, na matičnu ploču nije implementiran odgovarajući zvučni čip poput Relatekovog čipa ALC880. Dakle ponuđen je samo 5.1 zvuk preko analognih konektora preko slabog i relativno zastarjelog čipa – dovoljno za SOHO (Small Office/Home Office) uporabu, ali ne i za računalo koje bi trebalo biti multimedijalni centar doma. NF 410 čip implicira i štednju na mrežnom kontroleru pa na ovoj ploči nalazimo klasični, 100-megabitni, izveden preko vanjskog Realtekovog čipa
RTL8201BL. Premda ploča nudi 8 USB konektora (četiri izvedena + četiri u obliku headera na PCB-u), nema firewirea što je opet nešto što ne možemo očekivati na jeftinoj ploči.

Prilično star i slabašan Realtekov audio čip ALC655

Na donjem dijelu ploče nalazimo dva SATA konektora koji su u kombinaciji s klasičnim IDE konektorima dovoljni normalnu i napredniju uporabu ploče. Tik do SATA konektora smješten je kratkospojnik za resetiranje CMOS-a i čip za BIOS. Na ploči je Foxconn rabio klasični Awardov BIOS koji se pokazao prilično problematičan u osnovnoj, tvorničkoj verziji. Nije bilo problema sa stabilnosti, ali su nedostajale određene memorijske postavke, a povisivanje frekvencije sabirnice u svrhu overclockiranja jednostavno nije radilo. Srećom, nadogradnja BIOS-a je popravila ove probleme.

SATA konektori i problematični BIOS

Istaknut ćemo osnovne karakteristike BIOS-a ove ploče (naravno, nakon nadogradnje na novu verziju). U prvom redu to su postavke za memoriju koje nisu toliko opširne kao na pločama za entuzijaste, no svejedno korisniku omogućavaju da izvuče adekvatne performanse iz memorije. Drugim riječima, moguće je mijenjati CAS, TRAS, TRCD i TRP, Command Rate, te odnos takta memorije u odnosu na brzinu sabirnice. Maksimalni podržani napon memorije je 2.85V, što je sasvim ok za ovakvu ploču.

Moguće je mijenjati takt glavne sabirnice, množitelj CPU-a (naravno, ploča podržava Cool’n’Quiet) te množitelj HT sabirnice. Maksimalni napon podržan na procesoru je 1,55V, što je standardna vrijednost propisana od strane AMD-a. Sve u svemu, ploča nudi solidne mogućnosti overclockiranja premda u principu nije namijenjena korisnicima koji se njime bave. Unatoč tome, mi smo sabirnicu ploče uspjeli "zavrtiti" na solidnih 273MHz, što uopće nije loš rezultat.

Zadnja zanimljiva stavka u BIOS-u je nadzor sistemskih parametara. Podržano je praćenje temperature i napona na procesoru, ambientalne temperature, napona na glavnim vodovima (+3.3V, +5V, +12V) te brzine ventilatora. Štoviše, moguće je uključiti i sistem za automatsku regulaciju brzine ventilatora zavisno o temperaturi procesora, što je još jedna od AMD-ovih preporuka, ovaj u pogledu tehnologije Cool’n’Quiet (tihi dio).