fractal_torrent_nano_27

Posebno su nam se svidjeli organizatori kabela straga koji omogućavaju čisti setup tako da se čak i stražnjom stranom možete pohvaliti prijateljima. Ili jednostavno Nano staviti ravnopravno pored monitora na stol, a kabele spustiti pod stol kroz kakvu rozetu.

fractal_torrent_nano_28

Cijeli je setup generirao oko 41,2 dB buke s udaljenosti od oko 50 centimetara što je čujno, no ne i pretjerano bučno. Ipak, moramo primijetiti da je 200-milimetarski ventilator u Cooler Master H100 kućištu ipak malo tiši od 180-milimetarskog u ovom na maksimumu. Ono što je posebna značajka ovoga kućišta je i LED traka koja se nalazi na donjoj strani nosača napajanja i koju spajamo uz pomoć ARGB konektora na matičnu ploču, gdje je jasno osvjetljenje moguće uskladiti s ostatkom hardvera.

fractal_torrent_nano_3400G_1 fractal_torrent_nano_3400G_3 fractal_torrent_nano_3400G_2

Protok zraka kroz kućište je bio sasvim solidna, no moglo je to i bolje dodavanjem ventilatora na ispuh i na dno. Ipak, vrijednosti temperatura nisu bile ekstremno visoke pod maksimalnim opterećenjem koje smo priuštili i procesoru i grafičkoj kartici. Procesor se pod relativno slabim stock hladnjakom grijao do 80°C, ploča na 50°C, čipset na 66°C, GOU do 70°C, a jedino je zabrinjavala visoka temperatura SSD-a od 96°C no moguće je da je tu i očitanje senzora krivo. Prednji smo ventilator namjerno spojili na konektor vodene pumpe kako bi dobili maksimalnu brzinu, buku i protok zraka za test. Naravno, on može raditi i potpuno bešumno na brzinama ispod 800 okretaja u minuti kada je kontroliran od strane PWM-a.

fractal_torrent_nano_29 fractal_torrent_nano_30

Za sladokusce malo dubljeg džepa, relativno slabašan smo PC pretvorili u moćniju zvijer dodavanjem Ryzena 5 5600X, Noctuinog NH-U12A na njega i Radeona RX 6800. Opet, Nano pokazuje da prostora ima i za veće komponente koje je lako ugraditi u njega.

fractal_torrent_nano_5600x_1 fractal_torrent_nano_5600x_2 fractal_torrent_nano_5600x_3

Protok zraka je u osnovnoj konfiguraciji opet dovoljno dobar pa temperature ostaju u granicama normale i kod ovako moćnog gamerskog setupa. Procesor se nije zagrijavao iznad 70°C, ploča iznad 50°C, a tek je čipsetu porasla temperatura sa 66°C u slabijem setupu na 73°C u ovom. Ipak, grafika se pomalo mučila i grijala sve do visokih 110°C za GPU hotspot pa je preporuka uraditi sva dodatna ventilatora na dno za uvlačenje dodatnih količina zraka i pomoć grafici.

fractal_torrent_nano_31

Fractal je s Torrent serijom kućišta donio ono što u današnjem svijetu komponenata sve veće potrošnje treba – visoki protok zraka. OK, ovo Nano kućište u tvorničkom izdanju ne nudi vrhunske performanse i potrebno ga je nadograditi dodatnim ventilatorima, no ipak je riječ o malenom kućištu za malo manje moćne komponente. Vidjeli smo da se dobro nosi s dvije konfiguracije, a kod moćnije se jedino grafička kartica jače zagrijavala. Za još bolje performanse, mi bi dodali dva donja usisna ventilatora.

Torrent Nano odlično izgleda, pogotovo sprijeda s moćnim rešetkama, iznimno je kvalitetno napravljeno, te ima mnoštvo korisnih opcija za aranžiranje kabela i dodataka koji čine razliku. Fractal je još jednom pokazao da su u vrhu onoga što rade i kad izbace novi model on odmah postaje predmet želja mnogih. Nažalost ne može si svatko ispuniti tu želju jer će u ovakvoj Torrent Nano White TG Clear Tint izvedbi na hrvatskom tržištu koštati čak 1.049 kuna. Preporučena cijena za europsko tržište je samo malo nižih 125,99 € (s porezom). Skupo, no Fractal se pobrinuo da nećete ni kune zažaliti.