Gamdias Hera 1 Gamdias Hera 2

Gamdias Hera 3

Hera softver je u svojoj 0.8.2 verziji i odmah je prepoznao koji miš koristimo te povukao dodatne datoteke sa Gamdiasovih stranica. Sučelje je kao što vidimo dosta nakićeno, no istovremeno se je lako snaći. S lijeve se strane nalazi ukupno devet izbornika, putem kojih možemo konfigurirati osam tipaka miša i spremiti ih u šest različitih profila. Tu je i izbornik za konfiguraciju makro naredbi, zatim Mouse Control u kojoj podešavamo brzinu kurzora, brzinu vertikalnog scrollanja, brzinu Double Clicka, DPI razinu (800, 1200, 1600, 2000 i 3200), te Polling Rate frekvenciju (125, 250, 500 i 100 Hz).

Gamdias Hera 4 Gamdias Hera 5

Gamdias Hera 6

Kombinacija je pregršt, pa i više no što prosječan gamer treba. Nadalje, softver nudi i promjenu osvjetljenja miša, tj. Scroll kotačića, a podešavati možemo i jačinu osvjetljenja. Uz to, tu je i Assign Sound&Timer opcija uz pomoć koje i izbornika Timer Setting i Sound File Edit možemo dodijeliti puštanje određenog zvuka prilikom pritiska na neku od tipaka, ali i pokretanje Timera svaki put kada kliknemo na tipku. Muscle memory je zanimljiv izbornik jer je riječ o brojaču koliko puta ste pritisnuli određenu tipku, pokreta miša, te ostalih zanimljivih parmetara vezanih za upotrebu miša.

 Gamdias Hades 8

Nakon gotovo jednomjesečnog korištenja Gamdias miša možemo reći kako je riječ o vrlo solidnom i izdržljivom proizvodu koji nije bez mana, ali dobre strane ih svakako nadmašuju. Mane koje ovaj miš ima uključuju povremeni gubitak komunikacije sa računalom, pri čemu bi miš potpuno prestao reagirati na komande, no to nam se desilo samo dva puta u mjesec dana intenzivnog korištenja i nije nešto što se ne bi dalo srediti sa nadogradnjom firmwarea (mi smo koristili 2.0.5). Druga stvar je vezana za softver koji s vremena na vrijeme nije prihvaćao naredbe no i to se lako može riješiti nekom nadogradnjom. Sitnija mana je i što nema nikakve signalizacije na samome mišu na kojoj se DPI rezoluciji trenutno nalazimo. Miš smo isprobali u svakodnevnim uredskim aplikacijama gdje je pokazao dobru preciznost, u surfanju webom gdje je tih rad Scroll kotačića bio melem za uši, te u gamingu gdje je pokazao vrlo dobre performanse. Za naš bi ukus jedino mogao biti malo veći i teži, pri čemu je grip zadovoljavajući. Optički senzor je vrlo dobar, radi na različitim podlogama, „hvata“ i do 1 cm podignut  u zrak, te dobro podnosi brze pokrete i nagle promjene strane kretanja. Što se izmjenjivih panela tiče riječ je o vrlo zgodnom dodatku koji mu podiže razinu funkcionalnosti, a mi smo koristili uvijek najšire panele pri čemu nam nisu ni najmanje smetali pristupu bočnim tipkama.

Hades će na tržište doći po preporučenoj cijeni od 439 kuna za ovu optičku i 549 kuna za lasersku verziju. I premda lasersku nismo imali prilike testirati, zaključak je kako je i ova optička već dovoljno dobra, tj. kako miš zadovoljava sve potrebe čak i naprednijih gamera te kako je riječ o kvalitetnom proizvodu. Problem bi mogla predstavljati konkurencija koja za oko 500 kuna nudi laserski senzor sa 8200 DPI-a – CM Storm Reaper.