Honor 200 Smart recenzija
Datum objave 14.11.2024 - Sanja Ledinek
Honor 200 Smart - drugi dio
Povezivost
Povezivost uređaja je solidna: podržava WiFi 6, Bluetooth 5, i NFC čip za mobilna plaćanja. Navigacija je također pouzdana, s podrškom za GPS, GLONASS, Beidou i Galileo, a tu je i OTG podrška preko Type-C porta. Ljubitelji žičanih slušalica bit će zadovoljni prisutnošću 3,5 mm priključka. Snapdragon X61 modem, uključuje podršku za standardnu specifikaciju 3GPP Release 16 za 5G mreže, kao i poboljšane 5G mogućnosti koje smanjuju potrošnju energije i poboljšavaju prijem. Maksimalne brzine preuzimanja do 2,5 Gbit/s i brzine prijenosa od 900 Mbps. Tijekom testiranja prijem signala bio je dobar, a sve ostale funkcije radile su bez poteškoća.
Zvuk
Što se tiče zvuka, primijetit ćete da je glavni zvučnik puno glasniji od drugog, pa stereo efekt baš i nije uravnotežen. Zvučnici su dovoljno glasni i barem ne probijaju uši visokim tonovima, ali bas je jedva primjetan — zapravo, gotovo ga nema. Dakle, kvaliteta zvuka nije baš za uživanje u ozbiljnom slušanju. Honor je dodao i “300% način zvuka,” što znači da možete pojačati glasnoću tako da je sve itekako čujno, recimo kad ste vani. Ali za stalno slušanje glazbe na ovoj glasnoći? Možda ne baš najbolja opcija.
Baterija – izdržljivost i punjenje
Honor 200 Smart ima impresivnu bateriju kapaciteta 5200 mAh, koja u kombinaciji s energetski učinkovitim hardverom pruža izvrsnu autonomiju. U prosjeku, uređaj može izdržati dva puna dana standardne upotrebe . Jedan dan ako je stalno u upotrebi – bilo da igrate igre ili snimate TikTok video. Sam Honor obećava da će njegov pametni telefon reproducirati videozapise 19 sati, a glazbu 55 sati s jednim punjenjem baterije. U automatski aktiviranom, inteligentnom načinu rada za uštedu energije, samo dva posto napunjenosti omogućuje do sat vremena razgovora, što se čini sasvim točnim na temelju našeg testa.
Punjenje ide putem kabela i podržava snagu od 35 W. U potpunosti se puni za oko 80 minuta, a nakon 30 minuta doseže 38%, dok je za 45 minuta na 62%. Punjenje do 90% traje oko 68 minuta. Uz sve to, Honor 200 Smart nudi i obrnuto punjenje, što znači da može puniti druge uređaje putem žičane veze.
Kamere
Ovaj telefon nije baš za ljubitelje selfieja – slike su često mekane i mutne. Način ljepote ponekad malo previše zaglađuje kožu, ali u odnosu na cjenovni rang, kamera s fiksnim fokusom radi svoj posao. Prednja kamera je uglavnom korisna za video pozive, ali može snimati video u 1080p pri 30 fps
Glavna kamera od 50 MP dolazi s objektivom otvora blende f/1.8, autofokusom od 2,76 inča i vidnim poljem (FOV) od 77°. Honor koristi tehnologiju spajanja piksela da dobije rezoluciju slike od 12,5 MP. Naravno, moguće je slikati i u punoj rezoluciji od 50 MP u posebnom režimu. S aktiviranim AI načinom detekcije pokreta, kamera može inteligentno prepoznati nasmijana lica, skakanje i trčanje te jasno uhvatiti taj trenutak na slici. Druga kamera je dubinska kamera od 2 MP, koja je iskreno prilično beskorisna.
Kvaliteta snimljenih fotografija
Što se tiče glavne kamere, ona je solidna za osnovno fotografiranje. Na dobrom osvjetljenju slike su oštre i s pristojnim detaljima, boje su prirodne, a dinamički raspon je dobar.
2x zoom
U slabom osvjetljenju slike su dosta tamne, a kamera se baš i ne trudi da ih poboljša. U mraku se jako muči. S noćnim načinom rada treba malo strpljenja, ali slike su osjetno bolje nego u standardnom načinu.
Na kraju, video zapisi idu do Full HD-a pri 30 fps, ali stabilizacija u ovoj rezoluciji nije baš sjajna.
MagicOS 8.0
Honor 200 Smart dolazi s Googleovom verzijom Androida 14 i Honorovim korisničkim sučeljem MagicOS 8.0. Budući da je riječ o pristupačnom modelu, neke softverske funkcije su pojednostavljene, pa nema opcija kao što su Magic Portal ili Magic Ring. Umjetna inteligencija ovdje nije prisutna, ali postoji Magic Capsule, funkcija preuzeta od Applea, koja prikazuje dinamične obavijesti oko selfie kamere. Može prikazivati glazbu koja svira, pozive, mjerač vremena, alarm i još nekoliko stvari.
Još jedna zanimljiva opcija je “Globalni favoriti.” Omogućuje da pomoću tri prsta prevučete prema dolje na web stranicama ili drugim sadržajima za brzu pohranu bilješki. Na primjer, ako želite pročitati članak kasnije, čak i bez internetske veze, možete ga premjestiti u svoje bilješke kako biste ga kasnije pročitali. Osim toga, na početnom zaslonu možete odabrati veličinu velikih mapa za pokretanje aplikacija jednim klikom (bez zasebnog ulaska u mapu), a za neke aplikacije sada je moguće “proširiti” veličinu ikona za pokretanje određenih funkcija aplikacije.
Što se tiče obećanja nadogradnje, Honor 200 Smart je samo na razumnoj razini, jer će telefon dobiti dva ažuriranja verzije Androida i tri godine sigurnosnih ažuriranja. Mislim da je to minimalno obećanje koje možete očekivati po ovoj cijeni, ali nije ni blizu 4+5 godina koje nudi, recimo, Samsung.
Zaključak
U prošlosti je korisničko iskustvo jeftinih Android pametnih telefona često bilo prilično loše. Međutim, vremena su se promijenila, a Honor 200 Smart ogledni je primjer telefona koji vas ne košta previše, ali i dalje nudi svestrano i uglavnom ugodno korisničko iskustvo. Ima par sjajnih aduta – otporan je na udarce, ima IP64 zaštitu od vode i čak 256 GB pohrane, što je rijetkost u ovom cjenovnom rangu. Plus, baterija od 5,200 mAh traje stvarno dugo.
Naravno, s obzirom na cijenu, ne može baš sve biti savršeno. Telefon povremeno usporava, sučelje uglavnom radi glatko, ali softver nije uvijek optimiziran, što je standard za ovu klasu. Kamera je zapravo upotrebljiva samo ona glavna i nisu podržani standardni standardi brzog punjenja. Obećanje budućih nadogradnji također bi moglo biti bolje, ali nije loše.
Honor 200 Smart | |||
Pozitivno + | Klasičan dizajn koji neće brzo zastariti, IP64, veliki zaslon, 5G povezivost, solidna autonomija, dovoljno memorije za pohranu (256 GB, UFS 3.1), priključak za slušalice, stereo zvučnici. | ||
Negativno - | Samo jedna upotrebljiva kamera, nema brzog punjenja, kratak period za buduće nadogradnje, usporenja u radu, nema eSIM, neimpresivan hardver. | ||
Ocjena |
|
||
Ustupili | Vlastiti izvor |
Forum
Objavljeno prije 1 minute
AutomobiliObjavljeno prije 1 minute
KUTAK ZA POČETNIKE: Pitanja i odgovoriObjavljeno prije 1 minute
Telemach (ex Tele2)Objavljeno prije 6 minuta
Procjena: Ryzen 5 3600/Tomahawk max B450/32GB DDR4Objavljeno prije 9 minuta
Radite li backup podataka?Novosti
Riot Games navodno snima igranu seriju u Vijetnamu
(izvor slika) Na temelju uspjeha serije Arcane na Netflixu, Riot Games navodno razmatra igranu seriju kao svoj idući projekt. Navodno su vrlo blizu finaliziranja lokacija za snimanje koje će oživjeti jednu od ikoničnih regija iz igre. Prema... Pročitaj više
Nova RuneScape igra će uskoro izaći u rani pristup
RuneScape: Dragonwilds upravo je otkriven, donoseći nam još jednu igru serije RuneScape. Za razliku od glavne MMO igre, ovo će biti open-world survival igra, koja dijeli isto okruženje. RuneScape: Dragonwilds također je razvijen od strane J... Pročitaj više
Sonyjev novi model Xperia 1 VII oživljava 4K zaslon
Sonyjev vodeći telefon, Xperia 1 VI, prošle je godine napustio 4K zaslon, zbog čega su se mnogi "obožavatelji" sažalili. Međutim, najnovija curenja ukazuju na to da se očekuje da će se sljedeća generacija Xperije 1 VII vratiti na 4K ekrane.... Pročitaj više
Google je neočekivano učinio Gemini 2.5 Pro besplatnim za korištenje. Dolazi li era demokratizacije AI modela?
Google je nedavno najavio da će najnoviji 2.5 Pro (eksperimentalni) model besplatno učiniti dostupnim svim korisnicima aplikacije Gemini, što je potez koji je šokirao industriju i još više doveo AI tehnologiju. Gemini 2.5 Pro (eksperimental... Pročitaj više
MSI-jeva prijenosna računala sljedeće generacije serije RTX 50 su ovdje!
Dragonforged Dominance, MSI-eva marka gaming i kreativnih prijenosnih računala, službeno je predstavila najnovija prijenosna računala serije RTX 50. Inspirirana Yggdrasilom, skandinavskim mitološkim stablom svijeta, nova kolekcija simbolizi... Pročitaj više
Sve novosti