Honor Magic Vs recenzija
Datum objave 31.07.2023 - Sanja Ledinek
Magic Vs - prvi dio
Ponuda mobilnih telefona sklopivih ekrana sve je bogatija i cijenom pristupačnija. Honor je osmislio tri modela. Među njima je samo Magic Vs trenutno dostupan za kupnju izvan Kine kojim vjerojatno žele osjetiti kako tržište diše. Koje je Honor tehnologije i ideje primijenio? Može li se dizajn ugurati u mainstream? Kakvo je korisničko iskustvo? Odgovore imamo u recenziji.
Tehnički podaci
- DIMENZIJE (VxŠxD): 160 x 142 x 6,1 mm (rasklopljen) / 160 x73 x 12,9 mm (sklopljen)
- MASA: 267 grama
- OLED ZASLONI: 6,45 inča, 2560 × 1080 piksela, 120 Hz, 21,3:9, HDR10+, 7,9 inča, 2272 × 1984 piksela, 10,3:9, 90 Hz, HDR10+
- MOBILNA PLATFORMA: Snapdragon 8+ Gen 1
- CPU: osmojezgreni (1 × Cortex-X2 3.0 GHz+ 3 × Cortex-A710 2.5 GHz + 4× Cortex-A510 1.8GHz)
- GPU: Adreno 730
- MEMORIJA: 12 GB + 512 GB
- KAMERE: prednje 16 MP (f/2,45) , 1080p; glavna 54 MP (f/1,9; PDAF) + ultraširoka 50 MP (f/2.0) + telefoto 8 MP (f/2.4, OIS); 3x optički zum, 30x digitalni zum LED bljeskalica EIS+OIS; video 4K
- BATERIJA: Litij polimer 5.000 mAh, Honor 66W SuperCharge
- MREŽA: 5G; 4G;Dual SIM, eSIM
- POVEZIVOST: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, 2×2 MIMO, HE160; Bluetooth 5.2; infracrveni daljinski upravljač; OTG; GPS/AGPS/GLONASS/BeiDou/Galileo; NFC; USB Type-C, USB 3.1 GEN1
- SENZORI: ambijentalnog svjetla, gravitacijski, otiska prsta, blizine, žiroskop, kompas, Hall
- ZVUK: stereo, DTS:X Ultra
- SUSTAV: MagicOS 7.1 (temeljen na Androidu 13)
- OSTALO: kaljeno staklo, legura magnezija, sklopivi mehanizam od legure titana
- CIJENA: oko 1,500 €
- USTUPIO: Honor Hrvatska
Izgled, materijali i kvaliteta izrade
Honor Magic Vs, poput mnogih modernih flagshipa, masom od 261 grama nije pero laka kategorija. Zatvoren je s 12,9 milimetara debljine i otvoren sa 6,1 milimetar.
Znate li zašto je samo malo deblji od tradicionalnih mobitela? Tajna je u tehnologiji šarke o kojoj će biti riječi kasnije.
Stražnja strana je od matiranog stakla smireno plave boje u kombinaciji tople zelene i s istaknutim modulom kamera u lijevom kutu. Pri dnu se nalazi diskretni logotip marke.
Za zaštitu, u prodajnom se paketu nalazi plastična maskica. Pokazala se skladnim nastavkom i dobro će zaštiti uređaj.
Štoviše, maskicu je poželjno koristiti ako vam se često znoje dlanovi. Razlog je nedostatak bilo kakve zaštite kućišta od vode ili barem vlage.
Na vrhu metalnog okvira su mikrofon poništavanja buke, zvučnik i infracrveni senzor daljinskog upravljanja kućanskim uređajima. Vidljivi su i izrezi za antene.
Tipke za glasnoću i uključivanje/isključivanje rada s integriranim malim, dosta osjetljivim kapacitivnim skenerom otiska prsta, nalaze se desno. U dohvatu su palca. Dok je uređaj rasklopljen, na suprotnim su stranama.
Tako i treba biti jer Magic Vs je osmišljen da se, okomito otvoren, koristi s obje ruke.
Utor za dvije nano-SIM kartice, glavni mikrofon, zvučnik i USB 2.0 Type-C smjestili su se na dnu okvira.
Zasloni
Na prednjoj strani OLED zaslon blago je zaobljen na desno kako bi slijedio linije kućišta. Zaštićen je folijom. Duljine je dijagonale 6,45-inča, rezolucije 2.560 x 1.080 piksela omjera 21:9. Podržava brzinu osvježavanja do 120 Hz i svjetlinu do 1.200 cd/m². Nema brige za vidljivost prikaza na suncu.
Funkcionalan je kao i bilo koji drugi zaslon na standardnom pametnom telefonu.
Unutarnji zaslon je 7,9-inčni OLED (132 × 152 mm poput manjeg tableta), rezolucije 2.272 x 1. 984 piksela omjera 10.3:9, brzine osvježavanja 90 Hz i 800 cd/m² svjetline. Također ima dodatno zalijepljenu foliju. Ne samo da štiti ekran, već učinkovito smanjuje refleksiju svjetla. Uklanjanje ove folije je strogo zabranjeno.
Korištenje zaslona se ne razlikuje od onog na manjem tabletu. Nažalost ne donosi više informacija u odnosu na prednji zaslon. Samo ikone i fontovi postaju veći, a metode unosa putem tipkovnice nisu bolna točka, kao ni uređivanje uredskih aplikacija uključujući PowerPoint i Excel. Igre zauzimaju cijelu korisnu površinu.
Video pak ima crne trake na vrhu i dnu.
U odnosu na Samsungove E5 zaslone nisu inferiorni ravnotežom i zasićenosti boja. Imaju maksimalne kutove gledanja, podržavaju HDR10+, 100% DCI-P3 širok raspon boja, 1.920 Hz visokofrekventno PWM zatamnjivanje i dinamičku prilagodbu topline boje na temelju ritma odlaska korisnika na spavanje.
Osim toga, na vrhu oba zaslona je 16 megapikselna kamera. Rade u tandemu manje sigurne biometrijske metode prepoznavanja lica.
A kakav je osjećaj prebacivanja aplikacija između zaslona? Nema osjećaja fragmentacije. Prirodno je i glatko bez ikakvog kašnjenja.
Šarka
Magic Vs usvaja tehnologiju sklopive šarke oblikovane utorom i klinom, bez zupčanika kako bi se broj dijelova koji podupiru konstrukciju (legure titana i magnezija) sveo samo na četiri.
Općenito, dizajn šarke je čvrst i treba se oko rasklapanja jednom rukom malo potruditi.
Između preklopljenih zaslona nema praznine što pohvaljujemo. Ključevi, kovanice ili prašina ne mogu prodrijeti u unutrašnjost i napraviti ogrebotine zaslona.
Samsung je tu svoju bolest uspio riješiti tek sada nakon pet godina. Dolazimo i do, za neke, najbitnijeg dijela kada su u pitanju preklopni mobiteli – vidljivosti nabora tijekom uporabe. Iako se Honor hvalio da nije vidljiv, već malo okretanje zaslona u stranu pokazuje njegovu prisutnost.
I opipljiv je klizanjem prstiju po zaslonu. Međutim ništa od navedenog nije neugodno. Brzo se naviknete.
SoC i performanse
Hardverska osnova je još uvijek relevantna Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 ( TSMC 4nm) mobilna platforma s kombinacijom 12 GB LPDDR5 RAM-a, 512 GB UFS 3.1 interne memorije za pohranu i Adreno 730 jedinica grafičke obrade. Honor je surađivao s Qualcommom kako bi doveo sigurnosni sustav Dual TEE (Trusted Execution Environment) pružajući zaštitu na razini hardvera za poboljšanu sigurnost i privatnost. Palac gore.
Nema mikro zamrzavanja i kašnjenja, aplikacije se trenutno pokreću i bilo kakav multitasking nije problem. Dobro poznate tehnologije kao što su GPU Turbo X, Link Turbo X i OS Turbo X omogućavaju postizanje veće računalne učinkovitosti i manju potrošnju energije.
Geekbench 5
Geekbench 6
UL Benchmark
Igre
S postavkama kvalitete slike na najviše i brojem sličica od 60 u sekundi, fluktuacija broja okvira je vrlo mala.
Nakon 10 do 15 minuta igranja zahtjevnijih naslova stvara se toplina na stražnjoj strani i utjecaj još nije velik. Međutim, kako vrijeme u igranju prolazi, zagrijavanje je osjetnije. Svjetlina se spušta na nisku razinu i smanjuju se performanse. Srećom, to traje kratko jer se uređaj brzo hladi.
Forum
Objavljeno prije 31 minuta
Delta ForceObjavljeno prije 44 minute
Sam svoj majstor - razni radovi po kući/stanuObjavljeno prije 49 minuta
Honor mobiteliObjavljeno prije 58 minuta
Hobby alati - akcije, recenzije, iskustva...Objavljeno prije 1 sat
P: XFX RX 6950 XT 16Gb, Light RTX 2050 4GB Gaming laptop - NovoNovosti
Intel pod pritiskom: TSMC i Broadcom razmišljaju o kupnji različitih odjela
Prema izvješću Wall Street Journala, dva tehnološka diva, Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC) i Broadcom, navodno procjenjuju mogućnost podjele Intela, kultnog američkog proizvođača čipova. Izvori upoznati s tim pitanjem rekli su d... Pročitaj više
Instagram osmišljava svoje DM-ove s novim značajkama
Aplikacija Instagram, tehnički napravljena za dijeljenje fotografija, također je vrlo uspješna kao usluga razmjene trenutnih poruka. Meta ima dobre vijesti s novim značajkama unutar svog sučelja za chat koje poboljšavaju ovaj alat. U objavi... Pročitaj više
Nvidia je smanjila podršku za PhysX s grafičkih kartica serije 50. I to je loše jer utječe na stare igre
Nvidia je smanjila podršku za PhysX s grafičkih kartica serije 50. Najnovije grafičke kartice serije Nvidia 50 više ne podržavaju PhysX, alat za simulaciju koji se nekoć koristio za poboljšanje efekata igranja. Ova tehnologija nam je pružil... Pročitaj više
Huawei je jedini koji koristi za mobilne telefone dvoslojni OLED
Huawei je trenutno jedini proizvođač mobilnih telefona koji nastavlja koristiti dvoslojnu OLED tehnologiju i promiče iterativno ažuriranje ove tehnologije. Iako je cijena takvog zaslona veća, može učinkovito smanjiti potrošnju energije. Izv... Pročitaj više
Za početnike: Što je sustav tekućeg hlađenja (LSS)?
Sustav tekućeg hlađenja često se koristi u poslužiteljskim i vrhunskim igraćim računalima za izvući maksimum iz CPU-a, a pri tome osiguravajući stabilne performanse na visokim frekvencijama, smanjujući buku i produljujući vijek trajanja. Po... Pročitaj više
Sve novosti