HTC One Mini, Desire 601 & 500 test

Datum objave 28.11.2013 - Krešimir Matanović

One Mini & Desire 601

HTC One Mini

One je bio poprilično revolucionaran telefon koji je HTC-u nažalost u početku donio glavobolje zbog slabije isporuke. One je donio odličan aluminijski unibody dizajn, koji je definitivno nadmašio sve do tada viđeno u svijetu pametnih telefona. Na krilima toga dizajna, HTC je predstavio i Mini model s ekranom dijagonale 4.3", a nakon toga jesenas i Max koji ima dijagonalu ekrana 5.9". Minijaturno međutim nije ništa vezano za ovaj uređaj (osim možda dimenzija u odnosu na gigantski phablet Max). Mini odlično leži u ruci zahvaljujuć lijepo oblikovanom aluminijskom tijelu, a taj dizajn po našem mišljenju još uvijek ništa u svijetu pametnih telefona nije nadmašilo. Na slikama iznad vidimo usporedbu s Desire 601 modelom pri čemu dizajn bolje dolazi do izražaja. S prednje strane se kao i kod One modela, nalaze dva zvučnika koji pružaju, za jedan smartphone, vrlo kvalitetan zvuk potpomognut UltraBoom tehnologijom. Uz to, sa One modelom dijeli i UltraPixel kameru koja donosi "nisku" rezoluciju fotografija od 4.1MP, sa senzorom veličine 1/3''. Ono što je neobično je veličina piksela od 2µm što je znatno više nego kod ostalih pametnih telefona i to dopušta znatno kvalitetnije fotografije u mračnijem ambijentu. Ipak, za razliku od One modela, mini nema optičku stabilizaciju slike i tu je vidljiva ušteda. osim ovoga Glacial Silver izdanja, Mini dolazi i u Stealth Black te Blue verzijama kako bi se svidio što širem broju kupaca.

Osnovne specifikacije

  • Model: One mini
  • Dimenzije i masa: 132 x 63.2 x 9.3 mm; 122 grama
  • Ekran: Super LCD2 kapacitivni ekran osjetljiv na dodir dijagonale 4.3", rezolucije 720x1280 piksela (342 ppi), Corning Gorilla Glass 3 zaštita
  • Čipset: Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8930), dual-core Krait 200 CPU @ 1.4GHz, Adreno 305 GPU
  • Memorija: 1GB; 16GB storage
  • Operativni sistem: Android Jelly Bean 4.2.2
  • Baterija: 1800 mAh Li-Po
  • Kamere: Stražnja 4MP (1/3'' sensor size, 2µm pixel size, geo-tagging, face and smile detection, video 1080p@30 fps HDR); Prednja 1.6MP (video 720p)
  • Mreže: GSM/GPRS/EDGE/HSDPA/HSUPA/LTE
  • Oprema: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, A-GPS, Bluetooth 4.0, microUSB, Radio itd.

Na gornjoj strani uz zvučnik, nalaze se prednja 1.6MP kamera i senzori blizine te osvjetljenja. Ispod ekrana se pak s lijeve i desne strane HTC logoa nalaze hardverske tipke osjetljive na dodir (Home i Back). Na vrhu telefona se nalaze i tipka za paljenje/zaključavanje s lijeve strane, te priključnica za slušalice s desne strane. Hardverski je ovaj uređaj solidno "potkovan", a baziran je na Qualcommovom Snapdragon 400 čipsetu koji ima dvije Krait 200 procesorske jezgre (384 do 1404 MHz) te Adreno 305 grafiku s podrškom za OpenGL ES 2.0. Radne memorije je 1GB što je donja granica za Jelly Bean, a u uređaju se nalazi i 16GB memorije za spremanje podataka od čega je korisniku dostupno oko 12GB. S obzirom da nema microSD utor, ovo je i maksimum memorije, pa bi neki od zahtjevnijih korisnika mogli prigovarati.

Na bočnoj se desnoj stranici nalaze tipke za glasnoću, dok su mikrofon i microUSB v2.0 port na dnu. S druge slike primjećujemo zakrivljenost stražnej strane zbog čega uređaj lijepo leži u ruci premda mu aluminijsko kućište i ne osigurava previše gripa. Osim senzora blizine i osvijetljenosti, Mini dolazi i sa senzorom ubrzanja, žiroskopom i kompasom. A-GPS podrška je standardna, Sa mrežne strane tu je Wi-Fi 802.11 a/b/g/n dual band podrška sa DLNA, a Bluetooth je po 4.0 standardu. Mini podržava i brze HSDPA+ te LTE mobilne mreže. U uređaj je ugrađena 1800 mAh Litij polimerska baterija, koja bi mu trebala osigurati autonomiju od oko 13 i pol sati razgovora u 3G mreži. Uz manju količinu memorije, negativno kod Minia je i nedostatak NFC-a, MHL-a, pa čak i IR-a što neki od konkurenata imaju (S4 mini npr.).

Mini ima Super LCD2 kapacitivni ekran dijagonale 4.3" koji je naravno osjetljiv na dodir. Rezolucija iznosi 720x1280 piksela, što rezultira gustoćom od 342 piksela po kvadratnom inču pri čemu je slika vrlo kvalitetna. Boje su vjerne, oštrina odlična a i osvijetljenost je na visini zadatka. Ekran od vanjskih utjecaja štiti Corning Gorilla Glass 3 zaštita. Zbog vrlo kvalitetnog zvuka pravi je užitak razgovarati, slušati muziku ili pak pregledavati multimedijalni sadržaj a teško da mu se i jedan sličan uređaj može i približiti (osim ako nije One ili One Max). O Android operativnom sistemu i Sense UI 5.0 sučelju ćemo se osvrnuti nakon što predstavimo sva ti testirana uređaja. Tada ćemo reći i više riječi o sučelju kamere i Zoe funkciji, a ovdje možemo samo nadodati kako je kvaliteta fotografija i snimljenog video materijala solidna, no nije na razini one na kakvu nas je primjerice naviknuo Apple. U uvjetima slabije osvijetljenosti, fotografije su solidne, no nisu na razini One modela, a pri niskoj rezoluciji se i dosta detalja gubi.

 

HTC Desire 601

S fancy One Mini modela prelazimo na uniformirani, crni Desire 600 koji se ne može pohvaliti naročito maštovitim dizajnom. Ipak, zbog premaza stražnjeg plastičnog poklopca ali i njegove zakrivljenosti dobro leži u ruci. Veći je to uređaj od Minija, sa ekranom dijagonale 4.5" i masom od oko 130 grama. Prednja je stranica koncipirana na isti način kao i kod Minia, gdje su na suprotnim krajevima postavljene zvučničke komore, a između njih je ekran, tipke osjetljive na dodir (Back i Home), prednja kamera te senzori blizine i osvijetljenosti. Stražnja strana je vrlo jednostavna, s urezanim HTC logoom i kamerom sa LED blicem pored nje. Konstrukcija uređaja je plastična, no dovoljno kvalitetna i robusna. Plastični poklopac straga obujmljuje ga sa bočnih strana i potrebna je malo jača sila kako bi ga se odvojilo. Što se hardverske baze tiče ona je u ovom modelu identična kao i kod One Mini-a, s tom razlikom kako je ugrađeno 8GB memorije za spremanje podataka, a proširiti ju je moguće uz pomoć microSD utora s karticom do 64GB. Treba znati kako na tržištu postoji i dual-SIM 600 model koji ima Snapdragon 200 čipset.

Osnovne specifikacije

  • Model: Desire 601
  • Dimenzije i masa: 134.5 x 66.7 x 9.9 mm; 130 grama
  • Ekran: TFT kapacitivni ekran osjetljiv na dodir dijagonale 4.5", rezolucija 540x960 piksela (245 ppi), Corning Gorilla Glass 2 zaštita
  • Čipset: Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8930), dual-core Krait CPU @ 1.4GHz, Adreno 305 GPU
  • Memorija: 1GB RAM; 8GB storage, microSD do 64GB
  • Operativni sistem: Android Jelly Bean 4.2.2
  • Baterija: 2100 mAh Li-PO
  • Kamere: Stražnja 5.1MP (video 1080p @ 30 fps); Prednja VGA
  • Mreže: GSM/GPRS/EDGE/HSDPA/HSUPA/LTE
  • Oprema: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n,, A-GPS, Bluetooth 4.0, microUSB itd.

Stražnja kamera je na ovom modelu tek malo veće rezolucije nego kod Minia i proteže se na 5.1MP (2592х1944 piksela), pri čemu je senzor veličine 1/4", a veličina piksela je 1.4µm. Podržan je i geo-tagging te face and smile detection. Kamera video materijal snima u 1080p rezoluciji pri 30fps-a. Kvaliteta fotografija je malo iznad prosjeka klase, a video materijala sasvim u prosjeku. Prednja kamera je VGA rezolucije. Kao i One Mini, na gornjoj strani ima tipku za paljenje i utičnicu za slušalice, dok su na boku dvije tipke za glasnoću. Na dnu se pak nalaze microUSB utor i mikrofon. Ekran se ovoga modela proteže preko 4.5" dijagonale te broji solidnih 540 x 960 piksela. Gustoća je to od 245 ppi-a, što sliku čini dovoljno oštrom. Kvaliteta prikaza je solidna, boje su vjerne a pozadinsko osvjetljenje je ravnomjerno raspoređeno. S strane mobilnih mreža uređaj je vrlo moderan pa podržava HSDPA (42 Mbps), HSUPA (5.76 Mbps) te LTE kategorije 4 (50 Mbps upload, 150 Mbps download).

Stražnje plastična strana je otklopiva, a ispod nje se skriva Li-Po baterija sa solidnim kapacitetom od 2100mAh što bi uređaju trebalo pružiti dobru autonomiju - proizvođač navodi podatak od oko 13 sati razgovora u 3G mreži. Sa softverske strane je sve identično kao i kod One Mini modela - operativni je sistem Android 4.2.2, a sučelje je Sense UI 5.0. Sve u svemu, 601 je solidan uređaj za one kojima sam dizajn nije pretjerano bitan a žele solidan uređaj kako sa hardverske strane, tako i po pitanju kvalitete izrade.

Desire 500 & Jelly Bean i Sense UI 5.0

HTC Desire 500

Desire 500 upada u kategoriju koju je svojevremeno popunjavao Desire C, no već se kratkim preletom po specifikacijama vidi kako je 500-tka puno kompletniji uređaj, sa znatno izdašnijim hardverom i većim ekranom. Desire 500 će se ponajprije svidjeti mlađoj populaciji kojoj donosi razigraniji dizajn sa širim izborom boja. Osim standardnih crnih i sivih modela, ovaj s bijelom stražnjom stranom je definitivno najprivlačniji. Kupci osim toga mogu birati između dvije boje vanjskih bridova te natpisa (tirkizna ili crvena). Stražnji je plastični poklopac sjajan i gladak, i pruža manje otpora, no uređaj je dovoljno kompaktan i zaobljen pa lijepo leži u dlanu. Rubovi oko ekrana su kod svih izvedbi crni, a na donjoj se površini nalaze dvije tipke osjetljive na dodir - Back i Home. Kvaliteta izrade je vrlo dobra, pri čemu stražnji poklopac obujmljuje gotovo cijeli uređaj i završava na rubovima staklene zaštite ekrana. Zbog toga je kompliciran i za skinuti, pa ako nemate kakav plastični alat ili malo duži nokat na lako skidanje zaboravite.

Osnovne specifikacije

  • Model: Desire 500
  • Dimenzije i masa: 131.8 x 66.9 x 9.9 mm; 123 grama
  • Ekran: TFT kapacitivni ekran osjetljiv na dodir dijagonale 4.3", rezolucija 480x800 piksela (217 ppi)
  • Čipset: Qualcomm Snapdragon 200 (QSD8250), quad-core 1.2GHz Cortex-A5, Adreno 203 GPU
  • Memorija: 1GB RAM; 4GB storage, microSD do 64GB
  • Operativni sistem: Android Jelly Bean 4.1.2, HTC Sense UI 5.0
  • Baterija: 1800 mAh Li-Ion
  • Kamere: Stražnja 8MP (1/3.2'' sensor size, 1.4µm pixel size, geo-tagging, face and smile detection, video 720p@30 fps); Prednja 1.6MP
  • Mreže: GSM/GPRS/EDGE/HSDPA/HSUPA/LTE
  • Oprema: Wi-Fi a/b/g/n, A-GPS, Bluetooth 4.0, microUSB, Stereo FM radio w. RDS itd.

S hardverske strane, Desire 500 je znatno moćniji od Desire C modela, jer donosi Snapdragon 200 čipset (QSD8250), koji ima četverojezgreni procesor s radnim taktom između 245 i 1200MHz, nešto stariju i slabiju Adreno 203 grafiku s podrškom za OpenGL ES 2.0. Radne memorije ima dovoljno za gladak rad Jelly Beana i Sense UI 5.0 sučelja - 1GB (779.7MB sa slobodnih oko 380MB u osnovnoj konfiguraciji). Memorije za trajnu pohranu ima 4GB, s tek 1GB dostupnim korisniku. To je ipak moguće proširiti s microSD karticom do 64GB. Stražnja kamera je klasična, sa 1/3.2" senzorom rezolucije 8MP (3264 x 2448), otvorom blende F2.0 i objektivom od 28 mm, veličinom piksela od 1.4µm, autofokusom, geo-taggingom te prepoznavanjem lica i osmijeha. Video snima u rezoluciji od 720p pri 30 fps-a. Kvaliteta fotografija je tek prosječna, a video materijala i malo ispod prosjeka klase. Prednja je kamera rezolucije 1.6MP.

Kapacitivni ekran dijagonale 4.3" i rezolucije 480x800 piksela (217 ppi), nije zadnja riječ tehnologije no slika je vrlo dobra i zapravo se ni ne primijeti razlika u odnosu na model 601. Na vrhu se nalaze tipka za paljenje i utičnica za slušalice, na desnom su boku tipke za glasnoću, a na dnu su microUSB utor i mikrofon. Uređaj je opremljen Wi-Fi 802.11 b/g/n mrežnom podrškom, Bluetooth 4.0 tehnologijom, podržava i DLNA, a za solidan zvuk se brine Beats Audio tehnologija. Od mobilnih mreža je uz klasične GSM/GPRS i EDGE, podržana i HSDPA brzine do 7,2 Mbps. Baterija je klasična Li-Ion s kapacitetom od 1800mAh, te je se može zamijeniti, a proizvođač navodi autonomiju od oko 12 sati razgovora u 3G mreži. Operativni sistem nije kao na prethodna dva već je riječ o nešto starijem Androidu 4.1.2, ali je iskustvo jednako sa Sense UI 5.0 sučeljem i BlinkFeedom.

 

Jelly Bean i Sense UI 5.0

Operativni sistem na sva tri uređaja je dobro poznati Jelly Bean (4.2.2. na One Mini i 601, te 4.1.2 na 500). Korisničko je sučelje međutim na sva tri modela isto, sa BlinkFeedom u glavnoj ulozi pa je osjećaj korištenja potpuno jednak kao i kod originalnog One modela. BlinkFeed možemo podešavati prema vlastitim afinitetima, koji može biti kombinacija vijesti i članaka sa raznih stranica na webu, te Twitter i Facebook novosti. Iznad Blinka je sat sa vremenom na lokaciji na kojoj se trenutno nalazite. BlinkFeed je uvijek na prvom (lijevom) homescreenu i njega ne možete uređivati, ali sve ostale (desne) možete po željama uz duži pritisak na ekran.

U padajućem se meniju u traci za obavijesti nalazi brzi pristup različitim postavkama telefona (toggles), gdje možemo izmijeniti svjetlinu ekrana, paliti i gasiti bežičnu mrežu, airplane mod, Power Saver, automatsku rotaciju, mobilni podatkovni promet itd. Ovo je dostupno samo od 4.2.2. OS-a, dakle ne i kod modela 500. App drawer je klasičan sa mogućnošću izbora između 3x4 i 4x4 veličine mreže, ali i 4x5 kod 601 i One Mini modela. HTC uključuje dosta osnovnih aplikacija koje između ostalog uključuju i sve Googleove servise, Polaris Office, PDF Viewer, Notes, Tasks, Dropbox, KeyVPN, Flashlight, Stocks itd.

HTC je omogućio izbor više različitih Lock Screenova kojima možete personalizirati telefon (Personalize menu), a na dodatne homescreenove možete dodavati i razno razne korisne widgete. Promjena trenutno korištene aplikacije (app switcher) se vrši dvostrukim pritiskom na home gumb i to je jedinstveno za HTC koji ima samo dvije hardverske tipke. Osnovni browser je solidan premda će mnogi poželjeti neki od naprednijih.

od zanimljivosti Tu je i koristan Zoodles Kid Mode koji će djetetu omogućiti igru i zabavu, bez da ima utjecaja i pristupa na ostatak sučelja (Child Lock). Sve u svemu, Sense UI 5.0 je vrlo solidno i vrlo fluidno sučelje koje na sva tri uređaja radi vrlo dobro. Odziv na komande je trenutačan i općeniti dojam korištenja sva tri telefona je vrlo pozitivan. Sučelje kamere je jednostavno za korištenje, a dodatnih postavaka je pregršt. Jača dva modela imaju i poznati HTC Zoe kojem pristupamo iz sučelja kamere, dok je kod 500-tke to izostavljeno. Modovi slikanja uključuju Scene, Night, HDR, Sweep Panorama i Anti-Shake. Manualno je moguće izabrati ISO i White Balance opcije, koristiti opciju slijednog fotografiranja, zaključavanja fokusa u video materijalu, omogućiti automatski upload na neki od servisa ili pak odabrati prepoznavanje lica, osmijeha ili označavanja geo lokacije.

Rezultati testova

AnTuTu

Score
Asus Padfone 2
21620
  
Sony Xperia Z Tablet
20215
  
Sony Xperia Z
18810
  
Sony Xperia SP
15763
  
HTC Desire 601
15664
  
HTC One Mini
15204
  
Motorola Razr i
13693
  
HTC Desire 500
11610
  
Sony Xperia T
11207
  
 
055001100016500220
00
 
 

Desire 600 i One Mini imaju podjednake rezultate što naravno ni ne čudi zbog iste hardverske baze i u rangu su sa Xperia SP uređajem. Desire 500 je nešto sporiji i on je u rangu sa Xperia T modelom.

CFBenchmark

Native
Asus Padfone 2
23917
  
HTC One X
23616
  
Sony Xperia Z
23547
  
Sony Xperia Z Tablet
23404
  
HTC Desire 500
23295
  
Sony Xperia SP
15794
  
HTC One S
12772
  
Sony Xperia T
12455
  
HTC Desire 601
10503
  
HTC One Mini
10453
  
Motorola Razr i
4501
  
 
05000100001500020000250
00
 
Java
Sony Xperia SP
15090
  
Asus Padfone 2
14089
  
Sony Xperia Z Tablet
13738
  
Sony Xperia Z
13708
  
HTC One S
7587
  
Sony Xperia T
7267
  
HTC Desire 601
6453
  
HTC One Mini
6378
  
HTC One X
5967
  
HTC Desire 500
5389
  
Motorola Razr i
2444
  
 
05000100001500020000250
00
 
Overall
Asus Padfone 2
18020
  
Sony Xperia Z
17643
  
Sony Xperia Z Tablet
17604
  
Sony Xperia SP
15371
  
HTC One X
13026
  
HTC Desire 500
12551
  
HTC One S
9661
  
Sony Xperia T
9342
  
HTC Desire 601
8073
  
HTC One Mini
8008
  
Motorola Razr i
3266
  
 
05000100001500020000250
00
 
 

Četverojezgreni procesor Desireu 500 donosi odlične Native i time i Overall rezultate, dok je u Java testu slabiji od 601 i Mini uređaja.

Linpack

Single Thread (s)
Sony Xperia Z
0,41
  
Asus Padfone 2
0,42
  
Sony Xperia SP
0,45
  
Sony Xperia Z Tablet
0,58
  
HTC Desire 601
0,63
  
HTC One Mini
0,75
  
Motorola Razr i
0,78
  
Sony Xperia T
0,83
  
HTC Desire 500
1,78
  
 
00,5 11,52
 
 
Multi-Thread (s)
Sony Xperia Z Tablet
0,28
  
Asus Padfone 2
0,33
  
Sony Xperia Z
0,45
  
Sony Xperia SP
0,51
  
HTC Desire 601
0,7
  
HTC One Mini
0,72
  
Sony Xperia T
0,82
  
Motorola Razr i
1,63
  
HTC Desire 500
1,81
  
 
00,5 11,52
 
 
 

601 i One Mini imaju podjednak rezultat kako u single tako i u multi-threaded testovima, dok je Desire 500 malo podbacio zbog nižeg takta.

Quadrant

Total
Sony Xperia Z
8112
  
Sony Xperia Z Tablet
7831
  
Asus Padfone 2
7647
  
Sony Xperia SP
7532
  
Sony Xperia T
6605
  
HTC Desire 601
6030
  
HTC One Mini
5906
  
HTC Desire 500
5156
  
Motorola Razr i
4579
  
 
03000600090
00
 
 

Quadrant donosi ujednačene performanse svih uređaja, s tim da su ovoga puta svi ispod Xperia T modela.

RealPI

Ninth Digit (s)
Motorola Razr i
1,6
  
Sony Xperia SP
3,6
  
Sony Xperia Z
4,39
  
Sony Xperia Z Tablet
4,4
  
Sony Xperia T
4,54
  
HTC Desire 601
4,57
  
HTC One Mini
4,71
  
Asus Padfone 2
4,95
  
HTC Desire 500
7,17
  
 
0 2 4 68
 
 
 

Takt je ovdje vrlo bitan pa 500-tka ponovno zaostaje za jačim modelima, koji se pak odlično drže s ostatkom društva.

BatteryBenchmark

Time (s)
Sony Xperia Z Tablet
56520
  
Sony Xperia SP
52912
  
Motorola Razr i
46752
  
Sony Xperia T
42195
  
HTC One S
42192
  
Asus Padfone 2
42172
  
HTC Desire 601
41621
  
Sony Xperia Z
41340
  
HTC One Mini
31520
  
 
02000040000600
00
 

One Mini je ovdje neopravdano zauzeo najlošije mjesto, jer u praksi to i ne izgleda tako loše i uz nekakvi prosječno korištenje baterija može potrajati i do dva puna dana. Desire 500 iz nekog razloga nije htio završiti test, no ukupni dojam je malo bolji od One Minia zbog manje zahtjevnog ekrana. Desire 601 pak zbog veće baterije ima i veću autonomiju, a uz pažljivije korištenje može izdržati i tri dana. Ukoliko korisnik puno surfa ili se pak igra puniti će ga trebati svaki dan.

Zaključak

HTC je proljetos i ljetos uveo nove modele telefona bazirane na Snapdragon 200 i 400 čipsetima, koji su uz 1GB radne memorije dovoljni za glatko pokretanje Jelly bean operativnog sistema i Sense UI 5.0 sučelja. Korisniku u pravilu ostaje još oko 350 - 400MB radne memorije za razne aplikacije, no to se kod onih zahtjevnijih brzo popuni. Takvi zapravo ne bi ni trebali razmišljati o uređajima ispod 2GB memorije. Mi smo u ovom jesenskom pregledu isprobali tri modela koji kao slobodni uređaji cjenovno kreću od 2.000 kuna na više. Najslabiji Desire 500 upada u cjenovnu skupinu gdje je prošle godine sjedio slabašni Desire C i sada se za otprilike istu količinu novca može dobiti 4.3" ekran, četverojezgreni procesor i općenito puno više toga. Dizajnerski je dotjeran i privlačan, što se pogotovo odnosi na modele s bijelom pozadinom i elementima u tirkiznoj ili crvenoj boji. Za one koji žele više, veći ekran i malo napredniji hardver (pogotovo s grafičke strane), trebaju gledati Desire 601 koji donosi i LTE. Sa strane dizajna nije na razini Desirea 500, no osvaja autonomijom i solidnim performansama. S preporučenom cijenom kao slobodan uređaj od 2.900 kuna ulazi u viši rang, no na raznim se webshopovima može naći i za oko 2.500 kuna.

One Mini je posebna priča i po pitanju dizajna i po pitanju cijene. Preporučena mu je cijena oko 4.000 kuna vrlo visoka, no može ga se naći i od 3.300 kn na dalje pri čemu predstavlja vrlo dobar izbor za sve one modno osviještene kojima je bitan lijep dizajn i kvalitetna izvedba. Svojim aluminijskim kućištem po kvaliteti i dizajnu nadmašuje i neke konkurentne top modele, no hardverski ipak nije na toj razini. naprednijim će korisnicima 1GB memorije svakako biti premalo, a to se nastavlja i sa maksimalnih 12GB memorije za pohranu (brzo se popuni ako korisnik snima dosta video materijala ili pak često koristi Zoe), a mogućnosti za proširenja nema. Uz to, nedostaje i NFC, te nešto manje i MHL, a izostavljena je optička stabilizacija slike. Fotoaparat od 4MP i velikim pikselima daje vrlo dobru kvalitetu, no fotografije su ipak malo premale za cropanje i veće ekrane. U svemu ostalom, ovo je ipak vrlo dobar uređaj kojeg kompletira i odličan Sense UI 5.0.