Huawei MediaPad T2 8 Pro recenzija
Datum objave 27.12.2016 - Krešimir Matanović
MediaPad T2 8 Pro - hardver
Huawei je nedavno osvježio svoju ponudu tableta, a nama je na test stigao MediaPad T2 8 Pro. Kao što smo u uvodu i napisali ovo je zapravo “phablet” jer ima SIM utor i može služiti i kao telefon. Jasno, rijetko tko ima želju držati ovakav uređaj na uhu, no SIM utor može odlično poslužiti za podatkovni promet.
MediaTab T2 8 Pro je dimenzija 209.3 x 123 x 8.1 mm i težak je oko 340 grama. Kao tablet je dakle u nekakvom prosjeku klase i nitko se neće previše buniti na veličinu i masu. Ako ga pak krenemo koristiti kao telefon, postaje nezgrapan i težak. Napravljen je od bijele (pearl white) plastike koja se proteže po zadnjoj stranici i na prednjem okviru oko ekrana. Kao dizajnerski dodatak tu je metalna traka po bočnim rubovima i tabletu daje određenu dozu elegancije. Ergonomski je dobar, lijepo leži u dlanovima i ugodno ga je s dvije ruke koristiti bilo u portret ili landscape poziciji.
Stražnja strana je lagano zaobljena, baš kao i svi rubovi i to je doprinijelo dobroj ergonomiji. Istovremeno, tablet nema tendenciju “kliznuti” iz dlanova/prstiju. S hardverske strane je riječ o uređaju srednje kategorije sa Snapdragon SoC-om koji je predstavljen prošle godine i to prvi put baš u jednom Huawei uređaju – Maimang 4. Nasljednik je modela 615, a donio je X5 LTE povezivost, FullHD podršku uključujući i onu za HEVC (H.265) codec, dok je grafika Adreno 405 donijela podršku za teselaciju.
Specifikacije:
- Dimenzije: 209.3 × 123 × 8.1 mm
- Masa: 340 grama
- Zaslon: IPS TFT, 8” rezolucije 1920 × 1200 piksela, 283 PPI
- Čipset: Qualcomm Snapdragon 616 octa-core (4 x A53 1.5 GHz+4 x A53 1.2 GHz)
- GPU: Adreno 405
- Memorija: RAM 2 GB – interna memorija 16 GB (proširivo microSD karticama do 128GB)
- Kamere: Glavna – 8 MP , LED, autofokus, F2.0// Prednja 2 MP, fiksni fokus
- Povezivanje: Micro SIM, EDGE, HSPA+,LTE cat. 4 (50 Mbps uplink, 150 Mbps downlink), Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.2, NFC, GPS (A-GPS, GLONASS, BDS)
- Operativni sustav: EMUI 4 – Android 6.0
- Ostalo: USB 3.0, svjetlosni senzor, senzor blizine, žiroskop
- Baterija: Li-po 4800 mAh (11h video playback), 5V/1A punjač
Ekran dijagonale 8″ je IPS tipa, a donosi i visoku rezoluciju od 1920 x 1200 piksela, s gustoćom od 283 piksela po kvadratnom inču. Slika je tako vrlo oštra. Prikaz boja je vrlo dobar, kontrast odličan a jedino bi brzina odziva mogla biti malo viša. Ujedno, primijetili smo i mrvicu usporeniji rad sučelja nego što bi to mi voljeli i na što smo navikli kod ove klase tableta. Ipak, nakon višednevnog testiranja, bili smo jako zadovoljni ukupnim performansama tableta – brzinom učitavanja aplikacija, brzinom izmjene aktivne aplikacije, prikazom slike i ostalim subjektivnim doživljajima uređaja.
Desni bok uređaja na vrhu sadrži klackalicu za zvuk i tipku za paljenje i otključavanje/zaključavanje, a malo niže se nalaze i SIM te SDCard utori pokriveni poklopcem. Kao što smo rekli, tablet ima ugrađen LTE modem kategorije 4, koji ima downlink 150 a uplink 50 Mbps. To znači kako za njega možemo uzeti sekundarnu SIM karticu i koristiti podatkovni promet, ali u krajnjoj liniji i telefonirati uz pomoć tableta.
Na dnu se tableta nalazi USB utor koji služi za punjenje Li-po baterije kapaciteta 4800 mAh, ali i za prijenos podataka. Pored njega se nalazi i mikrofon za razgovore. Mikrofon dobro hvata zvuk, a zvučnik na vrhu uređaja ima dovoljno jaki zvuk za telefoniranje ali i multimediju. Na samom se vrhu još nalazi i 3.5 mm utor za slušalice. Stražnja kamera ima LED bljeskalicu, a senzor je rezolucije 8 MP, s mogućnošću snimanja FHD videa. Prednja kamera je niske 2 MP rezolucije i poslužiti može za video konferencije rezolucije videa do 720p.
Forum
Objavljeno prije 7 minuta
3D printeriObjavljeno prije 19 minuta
Sam svoj majstor - razni radovi po kući/stanuObjavljeno prije 26 minuta
Windows 11 - info, how-to, pitanja, novosti, savjeti...Objavljeno prije 27 minuta
Telemach - OptikaObjavljeno prije 28 minuta
P: Sapphire Nitro+ 7900XTXNovosti
Što je BYOL i kada ga se isplati koristiti?
Kako se usvajanje računalstva u oblaku ubrzava, tvrtke ponovno procjenjuju svoje strategije licenciranja softvera kako bi optimizirale troškove i održale operativnu učinkovitost. Mnoge tvrtke koje migriraju u oblak suočavaju se s ključnom o... Pročitaj više
Gigabyte predstavlja Blackwellovog prvog niskoprofilnog igrača - GeForce RTX 5060 OC LP s tri ventilatora
Gigabyte je predstavio GeForce RTX 5060 OC niskoprofilnu grafičku karticu. Novost je opremljena sustavom hlađenja s tri ventilatora. Proizvođač je koristio sličan dizajn za prethodnu generaciju modela GeForce RTX 4060. Kartica se temelji na... Pročitaj više
Appleova upotreba različito privatnih podataka za poboljšanje arhitekture modela koja stoji iza usluge "Apple Intelligence" zapravo je generiranje različitih sintetičkih podataka
Apple je ranije u svom istraživačkom izvješću objasnio kako će koristiti podatke diferencijalne privatnosti za poboljšanje Apple inteligencije. Konkretno, metoda diferencijalnih podataka o privatnosti je generiranje različitih sintetičkih p... Pročitaj više
Chrome na Androidu dobiva impresivnije sučelje
Google Chrome, popularan web preglednik dobiva novo, impresivnije sučelje u ažuriranoj verziji 135. Novost o kojoj govorimo odnosi se na sučelje kada koristimo geste za brzo prebacivanje s jedne kartice na drugu, među onima otvorenim u poza... Pročitaj više
Garmin predstavlja Varia Vue: 4K nadzornu kameru za bicikle
Garmin je predstavio novo svjetlo za bicikl s ugrađenom kamerom. Riječ je o Garmin Varia Vue, svojevrsnoj kameri za bicikl sa zanimljivim funkcijama. Novost je dio asortimana proizvoda tvrtke posvećenih sportskim aktivnostima na otvorenom,... Pročitaj više
Sve novosti