IDF14 IDF14

Posljednji dan konferencije smo imali priliku slušati i Michaela Malonea, autora knjige „the intel trinity“ koja govori o tri ključne figure u Intelu i o tome kako je nastala Silicijska dolina. Govorio je o svojoj knjizi, o tri ključne figure u Intelu – Robertu Noyceu, Gordonu Mooreu i Andyu Groveu, koji su svojim različitim pristupima uvijek nalazili načina transformirati Intel, kojeg je sedamdesetih gotovo uništila japanska industrija memorije, pa su bili prisiljeni okrenuti se proizvodnji mikroprocesora. Nakon predstavljanja knjige nastavljen je panel o budućnosti Silicijske doline. Zaključak panela je bio kako će Silicijska dolina svakako ostati dominantno tehnološko mjesto iz kojeg će i ubuduće dolaziti nove tehnologije. U bližoj budućnosti nas pak očekuje mjerenje i nadzor svih parametara ljudskog života i našeg planeta senzorima koji mogu biti toliko maleni da će se nalaziti i u nama samima.

 Wearables – galerija

 IDF14 IDF14

AT&T će biti ekskluzivni operater za narukvicu “My Intelligent Communication Accessory” (MICA) koju je osmislio Opening Ceremony i projektirao Intel, a predstavljena je u New Yorku na tjednu mode.

IDF14 IDF14

IDF14

IDF14

 Jimmy the robot

IDF14

Za kraj nam je ostao Jimmy, koji je robot sastavljen u potpunosti od dijelova isprintanih na 3D printeru, a napravljen je u suradnji Intela i Trossen Robotics-a. Jimmy-a pogoni Intel Edison računalo, i trebao bi biti deset puta jeftiniji od svog većeg brata kojeg pogoni Core i5 računalo, i kojeg Trossen prodaje već neko vrijeme po cijeni od 16.000 USD. U demou kojeg smo vidjeli, Jimmy je demonstrirao hod, izgovarao preddefinirane fraze, a kretnje su kontrolirane uz pomoć PlayStation gamepada. Spuštanjem cijena, ovakvi će roboti postati dostupniji domaćinstvima gdje će u njima najčešće ipak uživati djeca.

Konferencija je završila u četvrtak 11.9., nakon tri dana prepunih događanja, megasessiona i radionica, a ove je godine Intel ugostio 4.500 ljudi iz cijeloga svijeta. Trendovi u industriji se mijenjaju i uvijek je zanimljivo uživo vidjeti što Intel, po riječima Michaela Malonea – najvažnija svjetska kompanija, ima spremno za budućnost. Do neke sljedeće prilike.