Što se softvera tiče, Logitech je posao odradio sasvim korektno. Podešavanje drivera je jednostavno i slikovito. Driveri za MX1000 nose naziv SetPoint, a ne Mouseware – baš kao i za MX900. Nakon instalacije se SetPoint ikonica smjesti u system tray i to je to. Gumbiće je moguće konfigurirati za neke standardne radnje, ali im je moguće pridružiti i neku kombinaciju tipki. Žalosno, ali istinito nije moguće staviti naredbu za otvaranje neke aplikacije ili posebnog menija, što sada već imaju i najjeftiniji miševi.

Da su svi driveri ovakvi i babe bi bile power useri :)

Brzina, akceleracija i sve to

Kolko još?

Informacije, podrška i tako to

 

bye-bye MX1000

I stigao je najteži trenutak – rastanak. Nema sumnje, miš je odličan. Izgled, položaj gumbića i općenito ergonomija su odlično izvedeni. Posebni plusevi su indikator stanja baterije, kratak timeout prije isključivanja i naravno korištenje laserske diode koja se pokazala vrlo preciznom. Iskreno, od ovog miša smo imali ogromna očekivanja i on ih je velikim dijelom zadovoljio.MX1000 je high-end miš i mora imati high-end funkcije i upravo zato ocjena neće biti preko 95%. U njemu je morao biti Bluetooth, pa makar to podiglo cijenu za kakvih 100kn. Kada smo već kod cijene možemo reći da je lijepo od Logitecha što cijena MX1000 nije pretjerano visoka kao što je bio slučaj s prethodnim high-end miševima. 554kn s PDV-om je prihvatljiv iznos za ovakav proizvod. Kada sve uzmemo u obzir, MX1000 sigurno nije miš za svakoga. Ako volite dobru igračinu a ne smeta Vam blago kašnjenje svakako ga uzmite. Ovaj miš možemo preporučiti i CAD dizajnerima jer je dovoljno precizan i za najzahtjevnije korisnike.

Update:

Naknadno smo od službenih izvora iz Logitecha saznali da je latencija koju smo iskusili na ovom mišu prisutna samo kod nekomercijalnih modela miševa. Naime, mi smo testirali verziju miša koja je različita od komercijalnog modela. Oni tvrde, a mi im nemamo razloga ne vjerovati, da na MX 1000 koje možemo naći na tržištu nema nikakvog kašnjenja signala.