Nakon što smo pošteno izmučili sve tri ploče vrijeme da sumariziramo naša iskustva. U prvom redu moramo reći da nam se posebno nije svidjela niti jedna ploča. Chaintech ZNF3-250 pati od zastarjelog dizajna, manjka USB konektora, nedostatka podrške za Cool’n’Quiet te bugova u BIOS-u kao što je nemogućnost isključivanja integriranih uređaja. Ako cijeloj priči dodamo i slabu podršku proizvođača u obliku novih BIOS-a, naša percepcija Chaintechove ploče i nije baš pozitivna. S druge strane, tu su i dobre karakteristike ove ploče – odličan bundle, impementacija skupog i kvalitetnog zvučnog rješenja te performanse i overclocking. Sve u svemu, ZNF3-250 možemo preporučiti specifičnim korisnicima (u osnovi entuzijastima, s obzirom na višu cijenu ploče) kojima navedeni problemi neće toliko smetati. Npr. autor ovih redaka nije jedan od njih budući da na samu pomisao da jedna moderna high-end ploča ima samo četiri USB konektora umišljeno odmahuje rukom istovremeno mrmljajući nešto u stilu – "Kako jadno…".

Gigabyteova low-end matična, K8NS, ispunila je sva naša očekivanja, barem što se tiče jeftinijih ploča. Za normalnog korisnika esencijalno radi dobro, nekad ima lošije, a nekad bolje performanse s tim da nije zanemariv niti odličan layout, podrška za Cool’n’Quiet te jednostavna instalacija i održavanje uz Gigaybteov softver. S druge strane jasno je da ploča ima problema sa memorijskom kompatibilnošću – nama je radila neke male probleme pri overclockiranju sa skupom Corsair memorijom, ali za normalne korisnike je važnije što prema iskustvima kupaca u inozemstvu, ploča dosta tipova memorijskih modula jednostavno ne "vrti" na specificiranoj brzini. Ovaj problem navodno popravljaju nove verzije BIOS-a (poslije F2 koju smo mi koristili), ali ne bi se u to baš kladili. Što se tiče naše preporuke, ova ploča je dobar izbor za nezahtjevne korisnike koji se ne namjeravaju baviti overclockiranjem niti trebaju integrirane uređaje poput firewirea i dodatnih RAID kontrolera.

Na kraju tu je i naš "enfant terrible" – Abit KV8 Pro. Naime kad nam je dotična ploča tek stigla u lab vaš se dragi autor odmah poveselio kako je napokon došla dostojnu zamjenu za KV8-MAX3 i to iz jednog jedinog razloga – overclockiranja. Kao što znamo, nova je ploča bazirana na KT800 Pro čipsetu koji ima mogućnost "zaključavanja" AGP odnosno PCI sabirnice što automatski znači mnogo sigurnije overclockiranje. Ako ovaj feature uparimo sa tradicionalnim Abitovim BIOS-ima punim raznih opcija za tweakanje hardvera, jasno je da smo od KV8 Pro očekivali uistinu mnogo. Nažalost, ispostavilo se da nam je Abit na testiranje poslao ranu reviziju ploče (v1.0) koja ima problema sa promjenom množitelja procesora, a time i podrškom za Cool’n’Quiet. Uz to, čak i bez pravilno implementirane podrške za promjenu množitelja procesora, rezultati overclockiranja kao ni sami rezultati testova KV8 Pro nisu baš blistavi. Ako je za vjerovati stranim recenzentima koji su imali prilike isprobati novije verzije ove ploče, uzrok svih ovih problema je prijespomenuta revizija 1.0. Imajući na umu odličnu reputaciju Abitovog hardvera u ovu tvrdnju i nije previše teško povjerovati. Sve u svemu, naše je mišljenje da bi KV8 Pro kasnije revizije bila odlična ploča kako za gamere tako za entuzijaste koji ne mare previše za featurima kao što su firewire, kvalitetniji integrirani zvuk ili dodatni SATA RAID kontroleri.