Unatoč tome što pojedini GPU-a na novoj kartici i nije neka zvijer, GeForce 7950 GX2 troši popriličnu količinu energije, čak 143 vata (maksimalno), koju dobija preko jednog 6-pinskog 12-voltnog konektora. Svaki čip i pripadajuću memoriju hladi neveliki hladnjak s običnim malenim ventilatorom s varijabilnom brzinom vrtnje. Unutar hladnjaka se nalaze jedna ili dvije toplovodne cijevi koje ubrzavaju prijenos topline s GPU-a na ostatak tijela hladnjaka. 

Hladnjaci na karticama su prilično maleni

Hladnjaci na kartici odrađuju koliko toliko dobar posao, no čudno nam je da nVidia nije smislila kakav bolji način hlađenja svoje nove zvijeri, pogotovo ako uzmemo u obzir izvrsno hlađenje na GeForceu 7900 GTX. S obzirom na raširenost hladnjaka baziranih na toplovodnim cijevima, mislimo da to ne bi bio toliki problem, no što je tu je. Posebni problem pri hlađenju ima donji hladnjak, koji je zatvoren u "sendvič" između dva PCB-a. Situaciju donekle olakšava perforirana pločica s konektorima na stražnjem dijelu kartice, no ne puno. Zbog kompleksnog dizajna kartice, korisnici vjerojatno neće imati opciju zamjene hladnjaka s nekim efikasnijim rješenjem, što je još jedan negativan bod za dvoglavu zvijer iz nVidije.

Hlađenje je donekle olakšano s prorezom na pločici s konektorima

Specifikacije potrošnje u kombinaciji s ovakvim hlađenjem jasno nagovješćuju da se novi GeForce poprilično grije. 70-ak celzijevih stupnjeva u 2D radu i oko 75 stupnjeva dok je kartica pod opterećenjem nisu brojke koje odobravamo. Premda buka koju generiraju ventilatori u 2D modu nije pretjerana, pod visokim opterećenjem ventilatori se počinju zaista brzo vrtiti i premda ne generiraju toliko buke kao turbinski hladnjak na Radeonu X1900 XTX, nije ih ugodno slušati.