Zajedno s lansiranjem dvoglavog GeForcea, nVidia je odlučila osvježiti svoj paket drivera ForceWare. Premda je i dalje moguće uključiti stari prikaz u driverima, prema tvorničkim postavkama ForceWare ima novo "Vistoliko" ruho. Generalni dojam je jako dobar budući da novo sučelje laicima omogućava jednostavniju konfiguraciju kartice, dok napredniji korisnici ništa ne gube budući da su sve opcije i dalje tu, samo nešto više (logički) razdvojene po izbornicima. Ono što je bitno naglasiti da novi Control Panel nikako nije sličan glomaznom ATI-jevom Catalyst Control Centeru. Unatoč lijepom izgledu, ForceWare Control Panel ne treba MS .Net FrameWork da bi radio kako spada, a pokrenut troši mizernih 1,3 megabajta memorije. 

Osnovno sučelje novog nVidia Control Panela

Glavne novosti u Control Panelu su integrirani mini-renderer sličan onom u ATI-jevom CCC-u koji omogućava korisnicku da vidi kako postavke za kvalitetu (AA i AF) zaista utječu na sliku. Sve su postavke vezane uz jedan klizač koji pomicanjem na lijevo konfigurira karticu za bolje performanse uz nižu kvalitetu slike, a na desno upravo suprotno. Osim popravljanja bugova, novi driveri donose nove SLI profile (posebno važno za GX2 s obzirom da se radi o SLI-u na jednoj kartici) te osjetna poboljšanja kvalitete te ubrzanja videa putem PureVideo dekodera.

Napredna mogućnost praćenja temperature GPU-a

Zgodan dodatak ForceWareu je i novi applet za praćenje temperature GPU-a koji sada ima grafikon, a nudi i mogućnost praćenja temperature kada nije pokrenut.

Kao i prije, alat za overclockiranje Coolbits je ugrađen u driverima

Coolbits, nVidijin alat za overclockanje grafičkih kartica se i dalje nalazi u driverima, ali je sakriven. Moguće je osloboditi dodavanjem par linija u Windows registry na sljedeći način:

  • Pomoću Run opcije iz Windows Start Menija pokrenemo regedit
  • Otvorimo sljedeći ključ: \HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARENVIDIA CorporationGlobalNvTweak
  • U njemu pomoću desnog klika miša dodamo novi DWORD pod imenom Coolbits
  • Dvoklikom na Coolbits DWORD pridjelimo mu heksadecimalnu vrijednost 3

Dakako, samo sučelje alata je vrlo slično starom, no dodana je opcija forsiranja ventilatora da cijelo vrijeme radi punom brzinom.

Sve u svemu, nVidijin prelazak na novu generaciju drivera je prilično uspješan, bez gnjavaža vezanih uz sporost, glomaznost i glad za resursima. Dakako, ne možemo reći da nije bez bugova (naišli smo na njih par), ali s obzirom da se radi o prvoj verziji ovakog tipa drivera, to nije neki problem.