nzxt_h440_13 nzxt_h440_14

Spomenute module, tj. tiskane pločice na gornjim slikama vidimo i izbliza. Prvi je onaj za ventilatore s deset mjesta – devet za ventilatore i jedno za napajanje (na drugom kraju je Molex konektor), a sva su četiri predinstalirana ventilatora ovdje već spojena i kabeli su uredno posloženi već u tvornici. Drugi je modul onaj za LED rasvjetu koja uključuje NZXT logo na boku, ali i dvije LED-ice na stražnjim I/O portovima.

nzxt_h440_15 nzxt_h440_16

Na prvoj slici vidimo tipku kojom uključujemo spomenute LED-ice ne stražnjim I/O portovima, što ćemo vidjeti na slikama niže. Uz kućište dolaze i svi potrebni dodaci za montažu, tj. plastične vezice, vijci, odstojnici, tu su i detaljne upute za montažu, NZXT naljepnica, mali katalog proizvoda itd.

nzxt_h440_17

U H440 smo odlučili složiti Skylake mašinu baziranu na Asusovoj Z170 Deluxe ploči, i7-6700K procesoru, G.Skillovoj DDR4 3200 MHz memoriji, našem standardnom SuperFlower Leadex Platinum 1200W testnom napajanju, Corsairovom Neutron XT 480 GB SSD-u i Asusovoj R9 390X DCU II OC 8GB grafičkoj kartici (recenzija uskoro). Uz sve ovo zelenilo bi naravno ovdje pasala nekakva GTX980 ili GTX980 Ti no nemamo ih u labu pa se i 390X morala uklopiti. Menadžment kabela je iznimno jednostavan, zahvaljujući odlično pozicioniranim rupama za provlačenje, ali i već unaprijed posloženim kabelima ventilatora. Kućište unutra svakako izgleda urednije i zahvaljujući odvojenoj komori za napajanje.

nzxt_h440_19 nzxt_h440_20

Sa stražnje se strane kao što smo spomenuli nalaze dvije ledice – jedna iznad stražnjeg I/O-a, a druga iznad slotova za kartice. Ovo je vrlo korisno gada je potrebno spojiti dodatne kabele a kućište je u mraku, a nakon što posao obavimo rasvjetu možemo i ugasiti. Na drugoj slici vidimo i osvijetljeni krug oko Power tipke.

nzxt_h440_21

Jednom kada je sve u pogonu efekti rasvjete su odlični, čemu doprinose i LED rasvjeta na matičnoj ploči te na grafičkoj kartici. U tvorničkom setupu, tj. sa sva četiri ventilatora u pogonu, računalo nije bučno i u stanju mirovanja smo izmjerili razinu buke oko 38 dB, čemu je sigurno doprinijela i dobra zvučna izolacija. Tek nakon dugotrajnog igranja se ventilatori na grafičkoj karciti malo zavrte na više okretaje i buka poraste na oko 45 dB.

nzxt_h440_23nzxt_h440_24nzxt_h440_25

Pregledom temperatura nakon skoro dva sata puštanja Dirt Rally benchmarka u petlji vidimo kako se kreću temperature koje je zabilježio HWiNFO64, ali i sve ostale parametre rada računala. Uz H440 ćemo uskoro testirati i NZTX-ovo Phantom 410 kućište, ponoviti ista ova mjerenja te moći direktno usporediti rashladne performanse dvaju različitih modela.

nzxt_h440_18

S cijenom između 1.000 i 1.200 kuna na domaćem tržištu H440 svakako nije povoljno kućište. No, svim svojim elementima definitivno iskače iz prosjeka i nudi sasvim drugačije iskustvo gradnje računala. Djelomično je to zbog njegovog zanimljivog dizajna, načina na koji se zelena boja odlično uklapa u crnu, ali i samog osjećaja pod prstima te gumirane “premium” crne boje. Uz to, tu je i jednostavnost slaganja, tvornički predinstalirani ventilatori s vlastitim kontrolerom i aranžiranim kabelima, LED rasvjeta stražnje strane, svijetleći NZXT logo, a i velike mogućnosti kombiniranja hladnjaka i radijatora čine H440 stvarno posebnim. Nije bez mana i zamjeramo uzak prostor iza matične ploče, gdje dolazi do gužve kabela i nešto težeg zatvaranja bočne stranice, kao i problema koji bi se mogli stvoriti korištenjem dugačkih kartica. Na kraju, definitivno je riječ o posebnom komadu hardvera koji nije za svakoga, pogotovo ne za one koji imaju 5.25″ uređaje, no sve ostale će vjerujemo oduševiti svojim kvalitetama.