nzxt_h500_12

Unutrašnjost je zadovoljavajuće prostrana, s obzirom na vanjske dimenzije kućišta, a i proširenje za sedam milimetara je donijelo dodatan prostor. Na prostor za matičnu ploču stanu Mini-ITX, MicroATX i ATX ploče, koje završavaju tik pored crvenog lima koji služi za skrivanje i organizaciju kabela. U kućište stanu grafičke kartice dužine do 381 milimetara i CPU hladnjaci visine 165 milimetara. Na pokrov napajanja su smještena i dva plastična kućišta za 2,5-inčne diskove.

nzxt_h500_13 nzxt_h500_14

Aer F120 Ventilatori koje proizvođač isporučuje uz kućište su promjera 120 milimetara, imaju rifle bearing ovjes, te se vrte na brzini od 1200 okretaja u minuti. Pri tom proizvode zračnu struju od 50,42 CFM-a, a po proizvođaču proizvode buku od 28 dBA. Mi smo uređajem Meterk MK09 unutar kućišta i s udaljenosti od oko 30 centimetara izmjerili maksimalnih 38 dB pod opterećenjem, što je vrlo pristojna vrijednost. Odmah iza crvenog lima koji služi za organizaciju kabela, nalazi se panel za usisne ventilatore kojeg drže dva vijka. Uklanjamo ga s ove unutarnje strane i na njega možemo montirati dva 120 ili dva 140-milimetarska ventilatora ili pak radijator vodenog hlađenja.

nzxt_h500_15 nzxt_h500_16

Ladice za 2,5-inčne diskove se nalaze tik ispred dva proreza za aranžiranje kabela koji dolaze s donje strane matične ploče. Ladice su vijcima pričvršćene za vertikalni lim, a diskove je također vijcima potrebno montirati u njih. Prorezi su dovoljno veliki za provlačenje i kabela za matičnu ploču i onih za diskove.

nzxt_h500_17 nzxt_h500_18

Straga po proizvođačevim tvrdnjama ima između 19 i 23 milimetra prostora za provlačenje kabela, a najviše ga je naravno u prorezu kojeg maskira crveni lim. Lijevo se od proreza spuštaju kabeli prednjeg panela, a lijevo je plastični organizator kabela s dvije čičak trake. Ovo uvelike olakšava posao organizacije, pa će i stražnja strana biti relativno uredna. U donjem se dijelu nalazi kavez za dva 3,5-inčna diska kojeg je moguće premještati ili u potpunosti ukloniti. Kavez za diskove premještamo u ovisnosti o tome kakvo napajanje ugrađujemo, a u tvorničkom podešenju prostora ima i za 180-milimetarska napajanja.

nzxt_h500_19

U kućište smo ugradili iste one komponente kao i u prethodnih par recenzija kako bi standardizirali testove i mogli usporediti zagrijavanje procesora i matične ploče. Na ASRockovu Z390 Phantom Gaming 9 ploču smo ugradili i7 8700K procesor, Noctuin NH-U12A hladnjak i 16 GB G.Skillove DDR4 memorije brzine 3.200 MHz. Za grafiku smo opet koristili MSI-evu GTX 1660 Gaming X koja ulazi u gabarite ATX ploče. Za potrebe testa smo gornji ventilator premjestili dolje na usis.

Ugradnja komponenata ove veličine je jednostavna i jedino što nam se nije svidjelo je nedostatak prostora na vrhu što je otežalo spajanje EPS konektora u trenutku kada je hladnjak za procesor već montiran. Sve ostalo, uključujući i organizaciju kabela je zadovoljavajuće jednostavno. Rješenje s izbočenim limom nam se sviđa, a pogotovo u ovoj crvenoj varijanti koja mijenja karakter kućišta i diže ga iz općeg crnila.

nzxt_h500_20

Straga smo ugradili Seasonicovo Prime Titanium napajanje snage 850 W i aranžirali kabele kroz plastičnu vodilicu. Moglo je to naravno i puno urednije, što nije problem organizirati jednom kada slažemo računalo koje ostaje u upotrebi.

nzxt_h500_21 nzxt_h500_22 nzxt_h500_23

Nakon skoro sat vremena opterećenja procesora OCCT-om, temperatura procesora, tj. maksimalna temperatura jedne jezgre je ostala na odličnih 70°C, dok je prosjek na svima iznosio 67,8°C. To pokazuje koliko je dobro provjetreno ovo kućište, a najveći plus je što ventilatori pri tom uopće nisu bučni.

nzxt_h500_24

H500 i je lijepo zaokruženo kućište koje cijenom od oko 750 kuna (IQCentar) ulazi u segment nešto skupljih mid towera, ali to opravdava stranicom od kaljenog stakla, filtriranim usisima i atraktivnim izgledom – barem s boka. Bez problema smo u njega ugradili komponente, a i termalna su svojstva odlična, s ventilatorom premještenim na usis.

Opcije za aranžiranje kabela su vrlo dobre, a atraktivnost izgleda je podignuta upravo jednom od komponenti koja služi za skrivanje kabela. Crveni se lim odlično uklopio u crno kućište. Dovoljno je i prostora za diskove, a jedino će pobornici većih radijatora vodenih hlađenja imati što za prigovoriti, jer je maksimum na 280 milimetara.

H500 je solidno napravljeno kućište, donosi unaprjeđenja u odnosu na prethodnika S340 i možemo ga preporučiti. U odnosu na S340 Elite mu neke stvari nedostaju (kao  što su elementi za VR). Kućište dolazi i u “i” verziji s pametnim kontrolerom i softverom za nadzor, te RGB LED trakom, no to podiže cijenu na oko 930 kuna.