Treći od trojca s kormilarom je Ninja 3B model SCNJ-3100, high-end hladnjak zavidnih dimenzija oblika kockastog tornja  s ravnom bakrenom bazom,  osam toplovodnih cijevi te 120 mm ventilatorom s potenciometrom.
Prepoznatljivo šarenilo svih duginih boja, poznata umjetnost dizajna pakiranja Scytheovih proizvoda, daje i šarenilo tehničkih podataka. Od podržanih Intelovih platforma ovdje su LGA775, 1156, 1155, 1366 i 2011, a od AMD-ovih 754, 939, AM2, AM2+, AM3, AM3+, FM1 i 940, čime je pokriven cijeli dijapazon danas dostupnih desktop procesora.

Po otvaranju pakiranja vadimo poveliki blok hladnjaka te uočavamo da se Scythe baš i nije previše brinuo oko zaštite od oštećenja jer ni ovdje kao ni kod Mugena 3B ne nalazimo pjenasti materijal za zaštitu od udaraca. Postoje samo kartonski komadi oblikovani da koliko toliko amortiziraju eventualne udarce. Ok nisu jaja pa da se polupaju ali navikli smo na veći standard barem kad je riječ o high-end proizvodima. Ionako ako je proizvod u redu, nema savijenih dijelova ili natučenih rebara možemo zaboraviti ovu priču, baciti karton i posvetiti se metalu. Prvo nailazimo na ventilator, znači ipak plastika prije metala, koji je poznati Slip Stream PWM model slično kao kod Mugena 3B ali uz dodatak potenciometra na bracketu za podešavanje brzine. Kasnije ćemo reći više o istome.
Ispod se nalazi hladnjak a najprije uočavamo grafiku na vrhu hladnjaka – prošarane crne linije koje izgledaju kao da zmijice gmižu između završetaka toplovodnih cijevi.
Osim ventilatora i hladnjaka, u pakiranju se nalaze jednaki dijelovi kao kod Mugena 3B: backplate, žičani nosači ventilatora (jedan par samo na žalost), paket vijaka i matica, paket nosača za AMD i Intel sockete, upute za montažu i pasta. Kao što ćemo kasnije utvrditi, naizgled jednaki dijelovi kao kod Mugena 3B i nisu baš jednaki jer npr. žičani nosači imaju drugačiju širinu na mjestu gdje su kutno savijeni  odnosno nešto je šireg kuta. Na žalost kao i kod Mugena 3B, ne nalazimo drugi par nosača za opcijski drugi ventilator odnosno push-pull konfiguraciju.

Tijelo hladnjaka kockastog je oblika što odgovara specificiranim dimenzijama  od 120x120x160 mm.  Tijelo hladnjaka podjeljeno je u četvrtine trokutnog oblika od kojih svaka zahvaća po 90° odnosno jedan kut ukupnog volumena.  Između se nalazi slobodan prostor u oblika znaka „+“  a jedino po dva mala dijela oblika slova „V“ oko sredine unutarnje stranice limova povezuju četvrtine tijela hladnjaka. Osim tijela hladnjaka, Ninja se sastoji od bakrene baze presvučene slojem nikla ravne dodirne površine, osam toplovodnih cijevi promjera 6 mm i 36 aluminijskih rebara.

Ukupna rashladna površina limova je nešto ispod 5000 cm2 što je slično kao kod Mugena 3B no kod Ninja 3B tornja su rjeđe raspoređeni odnosno ima ih manje na približno jednaku visinu.
Masom od 1080 grama s ventilatorom zvuči zanimljivo što se osjeti u ruci i uvijek je dobar znak kad je riječ o hladnjaku.
Scytheov M.A.P.S. dizajn aluminijskih limića, korišten i kod Mugena 3B, zajedno s osam toplovodnih cijevi navodno donosi 7% poboljšanje temperatura kod pasivnog hlađenja (č: bez ventilatora) u odnosu na prethodnika (č: prethodne verzije Ninja hladnjaka).
Po četiri toplovodne cijevi formirane u obliku slova „U“ prolaze kroz donji sloj baze u nasuprotne četvrtine tijela hladnjaka te još četiri prolaze gornjim slojem baze u preostale dijelove tijela hladnjaka.

Primjećujemo da je priloženi ventilator s potenciometrom na bracketu isti model SY1225SL12HPVC kao kod Yasya hladnjaka testiranog prije godinu i pol pa podatke o istome možete pogledati u prijašnjem članku da se ne ponavljamo.