Neposredno nakon vađenja kućišta iz kutije za oko nam zapinje agresivno dizajnirana prednja maska. Ovdje nije riječ o nekoj jeftinoj plastičici koja se lomi pod teretom pogleda, nego o relativno kvalitetno izrađenom komadu plastike. Pri dnu prednje stranice su skriveni konektori za USB, mikrofon i slušalice. Kao što vidimo, kombinacija crne i crvene boje ostavlja vrlo dobar dojam, a već možemo pretpostaviti i kako stvar izgleda kada se upogoni.
Stranice kućišta su izrađene od čelika i polakirane sjajnim lakom, tako da odaju dojam kvalitete. Zbog ovoga je kućište prilično teško održavati, pogotovo ako niste vični čišćenju prašine. U sredini plexy prozora je otvor za ventilator koji standardno dolazi s kućištem i prilično dobro obavlja svoj posao – tih je, svijetli i spriječava dolazak toplog zraka do diskova. Primjetimo da je plexy zaštićen folijom, što nije slučaj kod nekih jeftinih kućišta.

 

 

Na stražnjoj strani smo primjetili malu zamjerku. Radi se o komadu lima između otvora za konektore matične ploče i prvog otvora za dodatne kartice koji je napravljen pretanko, pa je potreban dodatan oprez pri ugradnji stražnje blende kako se lim ne bi izvinuo. Ovo nije problem… osim ako mjenjate ploče češće od čarapa.
Vidimo da kućište dolazi s dva stražnja 80mm ventilatora. Zanimljivo je da oba venta već na kablovima imaju termistore, što će reći veća temperatura=veći broj okretaja. S prednje strane vidimo mjesta za 4×5,25” uređaje, 2 otvorena mjesta za 3,5” uređaje i 4 mjesta za 3,5” diskove. Sasvim dovoljno za bilo koji mid tower. Ovo kućište nema tray za matičnu ploču, tako da će pregradnja komponenti uključivati borbu s gužvom u kućištu, ali ne i posjekotine na rukama. Naime, svi dijelovi kućišta za koje je moguće zapeti su dobro obrađeni tako da nema oštrih bridova i opasnih uglova.

Iako nije riječ o big toweru, gužve nema čak ni kada ugradimo najveću ploču koju smo našli i najdulji optiči pogon u blizini, tako da s ovim kućištem neće biti polomljenih kondića na matičnoj. Ako i ugradite maksimalan broj diskova, dakle popunite sva 4 (6) mjesta, između njih će ostati dovoljno prostora za normalnu cirkulaciju zraka. Pogotovo ako ugradite još i prednje ventilatore. Jedna od stvari koje nisu za pohvalu je način izvođenja prednjih audio konektora. Naime, gotovo sve ploče i zvučne kartice na sebi imaju konektore za priključivanje prednjeg audio panela i nema apsolutno nikakvog razloga za provlačenjem kablova s prednje na stražnju stranu kućišta. Da ne govorimo da u ovom slučaju bez dodatnog adaptera nije moguće imati stalno priključene zvučnike i slušalice. Nadamo se da će proizvođači malo više razmišljati o tome što zapravo žele postići ovakvim rješenjima.



front panel konektori i pripadajući kablovi