Nemesis se ovdje vrlo solidno drži i zaostaje tek za dva °C iza Noctue D15 utišane do maksimuma. Zbog svoje masivnosti i učinkovitijih ventilatora Noctua je pri tom i tiša (45 vs. 48dB). Xigmatekov se hladnjak također solidno drži i samo je tri stupnja u zaostatku za Antec 620 vodenim hlađenjem. Ipak, po rezultatu je vidljivo kako ne može držati korak s jačim hladnjacima premda cijenom nije daleko od njih. Ventilator se ovdje vrti na maksimalnih 1500 okretaja i stvara buku od 47 db.

Nemesis ovdje ima nešto malo veći zaostatak od D15, a čak je malo sabiji i od U14S modela. Xigmatek nije bio u stanju držati vreli overclockirani 3960X i njega u ovoj usporedbi nema.

Naš 4770K je iz prve inženjerske serije i riječ je o procesoru koji radi na višem naponu i koji se jako zagrijava. To ga ne čini baš zahvalnim za testiranje i nevjerojatno je kako se na referentnim taktovima zagrijava na preko 70°C. Nemesis ovdje ima čak i nešto bolji rezultat od Noctue D15 @ LNA, što je pohvalan rezultat. Ipak, Noctua je i dalje tiši hladnjak kada je na LN adapteru. Dark Knight ovdje uspijeva držati pod kontrolom uzavreli procesor, no to je ipak 10°C iznad ostatka društva.

Pod manjim i zapravo svakodnevnim opterećenjem 4770K i nije velika grijalica kakav se pokazuje pod OCCT-ovim žestokim testom.  Nemesis je ovdje opet uspješniji od D15 @ LNA,  a Dark Knight ovdje kaska za 9°C. Ipak, njegov se ventilator ovdje vrti na nižih 1060 okretaja i stvara buku od 44db.