S obzirom da dvije testirane Asusove kartice imaju identičan bundle i vrlo sličan izgled odlučili smo ih opisati u zajedničkom tekstu. S tim na umu bacimo se na stvar koja prva "upada u oči" – pakiranje. Asus se odlučio za stvarno enormno velike i vizualno vrlo upečatljive kutije. Na svu sreću , ovaj je veliki skladišni prostor dobro iskorišten. U kutiji se osim same kartice oklopljene u plastičnom kovčegu nalazi hrpa drugih stvari – DVI na VGA adapter, S-Video na HDTV kabel, S-Video na kompozitni VIVO kabel, splitter za napajanje, kovčežić sa driverima i dodatnim softverom te web kamera namijenjena korištenju Asusove GameFace Live aplikacije.

Prilično je jasno da u ovu kutiju bez problema stane matična ploča

Što se tiče dodatnog softvera Asus se stvarno potrudio – zajedno sa karticama upakirani su Counter Strike: Condition Zero, Deus Ex: Invisible War, Ulead Cool 3D 2.0 + Photo Express 4.0 SE, Asus DVD XP, Power Director 3 i Media Show. Šteta što nema Half-Life 2 kupona budući da je igra krenula na umnažanje, ali što je tu je.

Asusova web kamerica će se posebno svidjeti vlasnicima ADSL-a

Poseban feature paketa je i web kamera koja je namijenjena korištenju uz aplikacije GameFace Live i Video Security Online. GameFace Live služi za audio-vizualnu komunikaciju igrača u mrežnim igrama pomoću prozorčića koji se pojavljuje kao overlay u igrama. Naravno, da bi stvar radila i vaše mrežne kolege moraju koristiti isti hardver i softver što će reći da je uporaba kamerice na ovaj način vrlo ograničena. Video Security Online je, kao što nam njegovo ime govori, softver za nadzor prostora. Naravno, nije riječ o aplikaciji namijenjenoj za ozbiljnu uporabu, ali za zezanciju sa ukućanima će poslužiti.

AX800XT u punom sjaju naljepnica

Kao što vidimo, ako zanemarimo činjenicu da Abitova kartica nema VIVO mogućnosti, jedine vizualne razlike između Abitove i Asusove kartice (kartica) je tip naljepnice na hladnjaku te drugačija boja ventilatora i PCB-a (Asusov je tamno narančast). S druge strane moramo priznati da nama uz sve sličnosti bolje izgleda Asusova kartica. Valja napomenuti da Asusov X800 Pro za razliku od XT verzije nema VIVO mogućnosti.

Rage Theater čip integiran je samo na XT-icu

Asus je na obje kartice ugradio (tko bi rekao…) Samsungovu GDD3 memoriju sa latencijama od 2 odnosno 1,6 nanosekunde. Naravno riječ je o memoriji koja je ugrađena na referentne ATI-jeve kartice, a u skladu s tim Asusove X800-tke imaju i taktove koji su identični taktovima referentnih kartica (475/890~900 MHz za Pro, 520/1120 MHz za XT). Sve u svemu, premda se Asus kao ni Abit nije istaknuo dizajnom same kartice, moramo priznati da proizvođačeve kartice imaju prilično neortodoksan bundle. Slijedeća stanica – ATI X800 Pro u pokeraškom izdanju.